Puder płynny Dermopur

Puder Płynny Dermopur to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną benzokainę. Jest to puder leczniczy, który wykazuje działanie miejscowo znieczulające, ściągające i wysuszające. Stosowany jest w stanach wysiękowych i zapalnych skóry, takich jak wypryski, wyprysk dziecięcy, wysypka pęcherzykowa w ospie wietrznej, półpaścu, skazie wysiękowej, świerzbiączce, potówkach, pokrzywkach, po ukąszeniach owadów oraz w trądziku młodzieńczym. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje o leku Puder płynny Dermopur z ulotki dla pacjenta. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania (kompletna ulotka leku i charakterystyka produktu w pliku PDF) oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Puder płynny Dermopur i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Puder płynny Dermopur ma postać zawiesiny na skórę.
Lek ma działanie miejscowo znieczulające, osłaniające oraz ściągające.

Wskazania
Stany wysiękowe i zapalne skóry przebiegające z bolesnymi i swędzącymi wykwitami.
Pomocniczo w leczeniu i łagodzeniu objawów takich jak wypryski, wyprysk dziecięcy, wysypka pęcherzykowa w ospie wietrznej, półpaścu, skazy wysiękowe, świerzbiączka, potówki, pokrzywki, stany po ukąszeniach owadów, trądzik młodzieńczy.

Jaki jest skład Puder płynny Dermopur, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest benzokaina.
1 g zawiesiny na skórę zawiera 15 mg benzokainy.

– Pozostałe składniki leku to: cynku tlenek, talk, mentol, glicerol 86%, etanol, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Puder płynny Dermopur – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania miejscowego na skórę.

Przed użyciem lek należy wstrząsnąć. Chorobowo zmienione miejsce na skórze należy smarować cienką warstwą zawiesiny kilka (3 lub 4) razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
U dzieci w wieku poniżej 12 lat, lek może być stosowany jedynie po konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku, należy zmyć go ze skóry wodą i skontaktować się z lekarzem.
W przypadku pomyłkowego połknięcia leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdyż mogą wystąpić ogólne działania niepożądane, jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty, skurcze, przyspieszenie czynności, utrata przytomności, methemoglobinemia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Puder płynny Dermopur – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Puder płynny Dermopur w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią tylko wtedy, gdy w opinii lekarza korzyści z zastosowania leku przeważają ryzyko.

Lek jest przeciwskazany u kobiet w ciąży lub zamierzających zajść w ciążę, a także w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Puder płynny Dermopur

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „PROLAB” Sp. z o.o.

Ulotka Puder płynny Dermopur – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Puder płynny Dermopur przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

PUDER PŁYNNY DERMOPUR, 15 mg/g, zawiesina na skórę (Benzocainum)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 260.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Puder płynny Dermopur m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PUDER PŁYNNY DERMOPUR, 15 mg/g, zawiesina na skórę (Benzocainum)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 260.02 KB

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Puder płynny Dermopur w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Puder płynny Dermopur

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Puder płynny Dermopur? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Puder płynny Dermopur. Podziel się doświadczeniami na forum.