Pudroderm

Pudroderm jest lekiem o działaniu miejscowo znieczulającym, przeciwświądowym, osłaniającym i ściągającym. Ma postać zawiesiny przeznaczonej do stosowania na skórę.

Substancjami czynnymi leku są benzokaina, mentol i tlenek cynku.

Pudroderm stosuje się:
– pomocniczo w ospie wietrznej, półpaścu, w stanach zapalenia skóry przebiegających z wysypką, świądem, obrzękiem, w świądzie neurogennym;
– po ukąszeniach owadów (np. przez komary, osy, meszki);
– pod kontrolą lekarza po naświetlaniach radiologicznych.

Jaki jest skład Pudroderm, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: benzokaina, mentol i cynku tlenek.

Pozostałe składniki to: talk, glicerol 99,5%, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , , .

Dawkowanie preparatu Pudroderm – jak stosować ten lek?

Ten lek należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pudroderm jest zawiesiną przeznaczoną do stosowania na skórę. Przed zastosowaniem zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać przez energiczne wstrząsanie. Wstrząsnąć przed każdym użyciem.

Zwykle na zmienione chorobowo miejsca na skórze nakłada się niezbyt cienką warstwę zawiesiny 2 do 3 razy na dobę lub w razie potrzeby częściej. Leku nie należy wcierać w skórę ani przykrywać opatrunkiem.

Lek zmywa się łatwo bieżącą, ciepłą wodą.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano przypadków przedawkowania w przypadku stosowania zgodnie ze wskazaniami oraz zalecanym dawkowaniem i sposobem użycia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pudroderm – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pudroderm w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Pudroderm i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Pudroderm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PUDRODERM, (9,8 mg + 9,8 mg + 245 mg)/g), zawiesina na skórę (Benzocainum + Mentholum + Zinci oxidum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pudroderm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PUDRODERM, (9,8 mg + 9,8 mg + 245 mg)/g), zawiesina na skórę (Benzocainum + Mentholum + Zinci oxidum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Pudroderm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(11 ocen, średnia: 5,55 na 10)

1 OPINIA O LEKU

  1. Właśnie leczę półpaśca stosując Pudroderm.W załączonej ulotce mówi się o smarowaniu 2-3 razy na dobę.Już po jednym smarowaniu robi się niemal gipsowa twarda powłoka to jak wykonać następne? nakładać warstwa na warstwe czy zmywać?O tym w ulotce nie ma.I nieprawdą jest że PDm zmywa się łatwo.Pod wpływem wody rozmazuje się wnika w pory na skórze i napina skórę.Doświadczyłam tego ponieważ mam półpaśca na czole.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.