SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI

KATEGORIA:
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI? – OPIS I WSKAZANIA

Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki wykazują miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające. Odkażają jamę ustną i gardło oraz łagodzą ból związany z zakażeniami jamy ustnej i gardła. Pastylki zawierają substancję odkażającą, chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre grzyby i wirusy. W ten sposób chlorek cetylopirydyniowy łagodzi stany zapalne w jamie ustnej i gardle i zapobiega rozwojowi cięższych bakteryjnych zakażeń. Benzokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, łagodzącym ból w czasie przełykania, który często towarzyszy zakażeniom jamy ustnej i gardła. Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej
i gardła.

SKŁAD SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorek cetylopirydyniowy.
Każda pastylka zawiera 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Ponadto lek zawiera aromat limonkowy (naturalny aromat limonkowy, guma arabska (E 414)), lewomentol, mannitol, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, maltitol (E 965), tytanu dwutlenek (E 171), żółcień chinolinowa (E 104), karmel (E 150a), czerwień Allura (E 129), powidon, aromat miodowy, olejek miętowy, maltitol płynny (sucha masa), glicerol (E 422), olej rycynowy, Capol 600 Pharma (wosk pszczeli (E 901), wosk Carnauba (E 903), szelak (E 904)).

JAKIE JEST DAWKOWANIE SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Maksymalna zalecana dawka wynosi do 8 pastylek na dobę.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat. Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić
przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Biorąc pod uwagę ilość substancji czynnych w każdej pastylce, ryzyko przedawkowania jest bardzo małe. Przyjęcie większej liczby pastylek może prowadzić do zaburzeń żołądka i jelit, takich jak nudności,
wymiotów i biegunki. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku, pić duże ilości wody lub mleka oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu Septolete plus o smaku miodu i limonki.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

ULOTKA LEKU SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI CENA, REFUNDACJA

SEPTOLETE PLUS O SMAKU MIODU I LIMONKI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here