Septolete Plus o smaku miodu i limonki

Działanie i wskazania

Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki wykazują miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające. Odkażają jamę ustną i gardło oraz łagodzą ból związany z zakażeniami jamy ustnej i gardła. Pastylki zawierają substancję odkażającą, chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre grzyby i wirusy. W ten sposób chlorek cetylopirydyniowy łagodzi stany zapalne w jamie ustnej i gardle i zapobiega rozwojowi cięższych bakteryjnych zakażeń. Benzokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym, łagodzącym ból w czasie przełykania, który często towarzyszy zakażeniom jamy ustnej i gardła. Pastylki Septolete plus o smaku miodu i limonki stosuje się w celu odkażania i łagodzenia bólu w lekkich zakażeniach jamy ustnej
i gardła.

Skład

Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chlorek cetylopirydyniowy.
Każda pastylka zawiera 5 mg benzokainy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Ponadto lek zawiera aromat limonkowy (naturalny aromat limonkowy, guma arabska (E 414)), lewomentol, mannitol, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, maltitol (E 965), tytanu dwutlenek (E 171), żółcień chinolinowa (E 104), karmel (E 150a), czerwień Allura (E 129), powidon, aromat miodowy, olejek miętowy, maltitol płynny (sucha masa), glicerol (E 422), olej rycynowy, Capol 600 Pharma (wosk pszczeli (E 901), wosk Carnauba (E 903), szelak (E 904)).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Maksymalna zalecana dawka wynosi do 8 pastylek na dobę.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat. Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić
przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu leku.

Przedawkowanie

Biorąc pod uwagę ilość substancji czynnych w każdej pastylce, ryzyko przedawkowania jest bardzo małe. Przyjęcie większej liczby pastylek może prowadzić do zaburzeń żołądka i jelit, takich jak nudności,
wymiotów i biegunki. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku, pić duże ilości wody lub mleka oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować jednocześnie z mlekiem, ponieważ mleko zmniejsza jego skuteczność.

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie należy stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub podczas posiłków. Nie należy jeść ani pić przynajmniej przez jedną godzinę po zastosowaniu Septolete plus o smaku miodu i limonki.

Nie powinno się spożywać alkoholu w trakcie stosowania jakichkolwiek leków - zobacz więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Septolete plus o smaku miodu i limonki nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na ograniczone dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here