Konsultacja merytoryczna:

Levocetirizine Genoptim

Substancją czynną leku Levocetirizine Genoptim jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Levocetirizine Genoptim jest lekiem przeciwalergicznym.

Lek stosuje się w leczeniu oznak choroby (objawów) związanych z:
· alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa);
· pokrzywką.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Levocetirizine Genoptim, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg dichlorowodorku lewocetyryzyny.

Pozostałe składniki to: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, Otoczka Opadry White (03K58884) (zawierająca hypromelozę 6 cps, tytanu dwutlenek (E 171) i triacetynę).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Levocetirizine Genoptim – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka dla dorosłych oraz dzieci w wieku 6 lat i starszych to jedna tabletka na dobę.

U pacjentów z zaburzeniem czynności nerek dawka leku może być zmniejszona w zależności od stopnia ciężkości choroby nerek. Dawka zostanie ustalona przez lekarza.

Pacjenci, u których występują wyłącznie zaburzenia czynności wątroby, powinni przyjmować zwykle zalecaną dawkę leku.

U pacjentów, u których występują zarówno zaburzenia czynności wątroby, jak i zaburzenia czynności nerek, może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki w zależności od stopnia ciężkości choroby nerek. U dzieci dawka będzie dobrana na podstawie masy ciała; dawka leku jest ustalana przez lekarza.

Lek Levocetirizine Genoptim nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku znacznego przedawkowania u dorosłych może wystąpić senność. U dzieci początkowo może wystąpić pobudzenie i niepokój, zwłaszcza ruchowy, a następnie senność.

W razie podejrzenia przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Levocetirizine Genoptim należy zwrócić się do lekarza, który zadecyduje, jakie działania powinny zostać podjęte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Levocetirizine Genoptim – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Levocetirizine Genoptim w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Levocetirizine Genoptim – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Levocetirizine Genoptim, 5 mg, tabletki powlekane (Levocetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 149.51 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Levocetirizine Genoptim m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Levocetirizine Genoptim, 5 mg, tabletki powlekane (Levocetirizini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 191.22 KB

Cena - ile kosztuje Levocetirizine Genoptim?

Cena Levocetirizine Genoptim i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Levocetirizine Genoptim.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Levocetirizine Genoptim? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Curaprox perio Cps 405 1,3-5mm 1 Halt.+5 Bü. (Opakowanie: 1 op.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

35.99 

Zastosowanie Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 )Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 ) to produkt leczniczy w postaci czopków, które stymulują funkcjonowanie dolnego odcinka układu pokarmowego i zmniejszają ryzyko zaparć. Mają działanie delikatnie przeczyszczające. Mogą być stosowane u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.Efekt działania Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 )Czopki glicerolowe (Opakowanie: 10 ) zawiera glicerol – substancję o tłustej i gęstej konsystencji, bezpiecznej w stosowaniu, niepodrażniającej…

5.70 

Zastosowanie Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml)Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml) to wyrób medyczny w postaci sprayu łagodzącego nieprzyjemne dolegliwości po kontuzjach i urazach: ból, pieczenie, świąd. Zapewnia natychmiastową ulgę i zapobiega tworzeniu się opuchlizny i siniaków.
Efekt działania Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml)Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml) zapewnia szybki efekt chłodzący, przez co przynosi ulgę…

15.94 

Zastosowanie Vigantoletten 1000 tabletki (Opakowanie: 90 )Vigantoletten 1000 tabletki (Opakowanie: 90 ) jest lekiem zawierającym w składzie substancję czynną cholekalcyferol (witaminę D3). Produkt wpływa korzystnie na sprawność układu szkieletowego.

Preparat przeznaczony jest do stosowania w przypadku niedoborów witaminy D3 u dzieci lub osób dorosłych, także w związku z ograniczonym wchłanianiem.

Produkt może być stosowany profilaktycznie w celu ograniczania ryzyka rozwoju krzywicy kości lub…

35.72 

Zastosowanie Maxi Krzem (Opakowanie: 30 )Maxi Krzem (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie wygodnych do spożywania tabletek zawierający w swoim składzie połączenie naturalnych minerałów i ekstraktów, które mogą wpłynąć wzmacniająco na kondycję włosów, skóry czy paznokci.
Produkt przeznaczony jest do spożywania przez osoby profilaktycznie dbające o utrzymanie odpowiedniej kondycji włosów, skóry i paznokci.
Preparat…

11.29 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief