Maviret

Maviret jest lekiem przeciwwirusowym stosowanym w leczeniu dorosłych z długotrwałym (przewlekłym) zapaleniem wątroby typu C (choroba zakaźna, która atakuje wątrobę, wywołana przez wirus zapalenia wątroby typu C). Lek zawiera substancje czynne glekaprewir i pibrentaswir.

Lek hamuje namnażanie się wirusa zapalenia wątroby typu C i zakażanie tym wirusem nowych komórek. Pozwala to na eliminację wirusa z organizmu.

Jaki jest skład Maviret, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są glekaprewir i pibrentaswir. Każda tabletka zawiera 100 mg glekaprewiru i 40 mg pibrentaswiru.

Pozostałe składniki to:
− rdzeń tabletki: kopowidon (typ K 28), witaminy E makrogolobursztynian, krzemionka koloidalna bezwodna, glikolu propylenowego monokaprylan (typ II), kroskarmeloza sodowa, sodu stearylofumaran.
− otoczka tabletki: hypromeloza (E464), laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, żelaza tlenek czerwony (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Maviret – jak stosować ten lek?

Ile leku należy przyjmować
Zalecana dawka to trzy tabletki leku Maviret 100 mg/40 mg, przyjmowane jednocześnie, raz na dobę. Trzy tabletki w jednym blistrze stanowią dawkę dobową.

Jak przyjmować lek
• Tabletki należy przyjmować z jedzeniem.
• Tabletki połykać w całości.
• Nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić tabletek, ponieważ może to wpływać na ilość leku Maviret we krwi.

Jeśli po przyjęciu leku Maviret u pacjenta wystąpią wymioty, może to wpłynąć na ilość leku Maviret we krwi i powodować zmniejszenie skuteczności leku.
• Jeśli wymioty wystąpią wcześniej niż 3 godziny po przyjęciu leku Maviret, należy przyjąć jeszcze jedną dawkę.
• Jeśli wymioty wystąpią później niż 3 godziny po przyjęciu leku Maviret, nie ma potrzeby przyjmowania jeszcze jednej dawki przed przyjęciem kolejnej dawki o zwykłej porze.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjmie przypadkowo więcej niż zalecaną dawkę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby pokazać lekarzowi, co zostało przyjęte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maviret – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy przyjmować z jedzeniem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maviret w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża i antykoncepcja
Skutki stosowania leku Maviret w czasie ciąży nie są znane. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku, ponieważ nie zaleca się stosowania leku Maviret w okresie ciąży. Środków antykoncepcyjnych, które zawierają etynyloestradiol, nie wolno stosować podczas przyjmowania leku.

Karmienie piersią
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Maviret, należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią. Nie wiadomo, czy dwie substancje czynne leku przenikają do mleka ludzkiego.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek nie powinien wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub używania narzędzi lub obsługiwania maszyn.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Maviret i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Maviret – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Maviret. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Maviret 100 mg/40 mg tabletki powlekane (glekaprewir/pibrentaswir)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Maviret m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Maviret 100 mg/40 mg tabletki powlekane (glekaprewir/pibrentaswir)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Maviret? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(21 ocen, średnia: 6,90 na 10)

54 OPINIE O LEKU

 1. Witam lek przyjmuje od 4 dni nie powiem że czuje się dobrze jestem osłabiona i bóle głowy ale nie o to chodzi .Czy ktos z was odczuwał swędzenie dłoni i stóp od strony wewnetrznej najbardziej odczuwalne w nocy?

 2. Już tydzień kuracji i żadnych skutków ubocznych. Mam pytanie, wiem, że nie można przyjmować żadnych ziół ale czy jest coś jeszcze co jest niewskazane w jedzeniu?

 3. Witam jjestem po terapi Maweritem juz rok oczywiscie jestem zdrowa wirus zostal zwalczony juz po 4 tygodniach ale wzielam do konca fakt stracilam na wadze ale bardzo dziekuje szkocji ze mi pomogla nie bojcie sie walczcie

 4. Atena . Kurację zakończyłam 04-06-2019 miałam bardzo zniszczoną wątrobę , wirus miałam 35 lat , wczoraj odebrałam wyniki jest MINUS i zdrowiuteńka wątroba jestem przeszczęśliwa wyniki mam rewelacyjne .Powodzenia kochani

 5. Biorę Maviret 24 05. i od początku kuracji okropny ból brzucha czasami trudny do zniesienia po za tym lekkie zmęczenie i ból głowy ale to można wytrzymać.Czy te bóle brzucha to normalne? Jak sobie mogę ulżyć choć trochę,może ktoś miał podobne objawy.

  • Dariuszu ja każdy lek w trakcie terapii konsultowałam z P.dr która mnie prowadziła , zadzwoń do poradni i zapytaj , sam nic nie przyjmuj mnie lekarka uczulała nawet na tabletki na ból gardła , maści chodzi o to ,żeby nie osłabić terapii mnie się udało wirus siedział we mnie 35 lat . Wiem ,że brzuch może boleć , głowa , nudności. Jeśli będę mogła Ciebie wesprzeć napisz na priv agata4108@op.pl . Ważne jest by Maviret przyjmować w trakcie porządnego posiłku .Pozdrawiam Agata

   • Dziękuje Agato ,myślę że problem z bólem brzucha jest już za mną,nie biorę żadnych leków na własną rękę tylko te skonsultowane z moim lekarzem.Zmiana diety chyba pomogła.Pozdrawiam Agato i życzę dużo zdrówka.

 6. Biorę lek w więzieniu we Francji tu sie dowiedziałem ze msm hcv nie wiem jaki typ nic ! Bo nic mi nie dali i nie rozumiem co mówią ? Lek brałem nie prawidłowo bo nie wiedziałem do dzisiaj jak brać wiec brałem przez cztery tygodnie rano naczczo dopiero jadałem 12 bo tak tu dają jeść o 12 tej i o 17 tej od dziś dzięki tej stronie już wiem ze przy posiłku czy mize to mieć wpływ na leczenie poinformować ich jakoś ? Mam dostęp do netu trochę na lewo , może nie dam rsdy odczytać odpowiedzi ale napisze na tłumaczu oco chodzi i przepisze i dam lekarzowi

 7. Dzień dobry.Od dnia dzisiejszego biorę lek Maviret 100mg/40mg.Mam w związku z tym pytanie….Czy można brać leki które np.lagodziłyby objawy np.jeśli występuje ból głowy to czy można brać tabletke przeciwbólową.np.jesli swędzi skóra czy można to jakoś złagodzić. ogólnie czy można sobie pomóc w złagodzeniu objawow farmakologiczne i czy bierze się esensjale forte .

  • Dzisiaj jest trzeci dzień , jak biorę Maviret . Wczoraj złapało mnie straszne swędzenie łydki , z nerwów drapałem czubkiem nożyczków . Mam rany , czekam na kolejny atak … No i trochę mnie rzuca na boki , jak pijanego – od czasu do czasu …

 8. Witam wszystkich.Kurację zaczałem 17 maja. Chciałbym sie zapytać osób które już to przeszły. Czy mozna jeśc cytrusy w trakcie kuracji? napisano mi że nie wolno ziół oraz grejpfrutów ale nie wiem jak sprawa wygląda z innymi cytrusami typu banany pomarańcze cytryna itp..Z góry dziekuję za odpowiedź. Dodam że póki co nie mam niepokojących skutków ubocznych…no może poza lekkim zmęczeniem i mocniejszym snem…co akurat lubię.

 9. Witam serdecznie
  Dziś rano wziąlem pierwszy listek.Mam przed sobą dwa miesiące brania.
  Skoro tylu z Was pokonało problem to i mnie się musi udać.
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  Po zakończonej kuracji zamelduje jaki wynik.

 10. 1,05,2019 zakończyłem terapie maviretem, 8 tygodni leki z kolacją i sukces :) wynik ujemny, THC polecam na wszelakie uboczne, pozdrawiam i zdrówka wszystkim

 11. Witam od dzisiaj zaczynam terapię lekiem Maviret. 4 tygodnie . Potem podzielę się opinią .Pozdrawiam i życzę wszystkim powrotu do zdrowia.

 12. Biorę już 6 tydzień. Skutki uboczne…wszystkie
  .ból głowy,totalne zmęczenie,zero apetytu..czasami jem cos raz na dwa dni :(. I te kręcenie całego ciała,najgorzej ręce i barki.jakby ktoś mnie wkrecal w imadło
  ..ból nie do zniesienia,zero snu…mowa że nie ma skutków ubocznych to jakaś kpina,ledwo daje radę,ale nie przestanę brać,jeszcze tylko 3 tygodnie.

  • Przykro mi, że Pan ma takie objawy, u mnie naprawdę objawiało się tylko totalnym zmęczeniem. Pozdrawiam i życze wytrwałości, mam nadzieję, że warto, ponieważ sama czekam za ostatecznymi badaniami.

 13. Skończyłam leczenie Marivetem 9.01.2019, lecz wynik wyszedł dodatni. Po 3 miesiącach miałam znów wykonane badania – czekam na wyniki… Jestem mega zestresowana, bo to zależy czy będziemy mogli się starac od lipca o nast dzidzie. Był może ktoś z Państwa w podobnej sytuacji, że po zakonczonym leczeniu wynik byl nadal pozytywny?

  Lek bardzo dobry, moim jedynym skutkiem ubocznym było totalne zmęczenie, które uniemożliwiało mi normalne życie. Gdzie się polozylam, tam spałam.

  mama.leny@wp.pl

 14. Biorę 5 tydzień Maviret. Zauwazyłem jedynie nadmierną męczliwość i senność która jest od rozpoczęcia leczenia. Reszta ok. Wyniki krwi po 4 tygodniach wskazują na znaczne obniżenie alat-u. Morfologia krwi w miarę stabilna.

 15. agata4108@op.pl Witam minął 9 tydzień przyjmowania leku , ja mam odstawione statyny na czas kuracji więc dodatkowy problem ponieważ muszę mieć dietę , jestem wegetarianką więc zero mięsa i wędlin.Nie mam żadnych skutków ubocznych .Wczoraj byłam na badaniach , wyniki mam rewelacyjne . Myślę że kuracja się uda na 100 % ,moja Pani dr też tak myśli . Przytyłam podczas kuracji 3 kg. Myślę pozytywnie i pozdrawiam Was Kochani.

 16. Powoli dobiegam do końca leczenia Maviret zostały mi 10 dni leczenia 12 tygodnie . Cały czas było super a od kilku dni biegunka zmęczenie i wysoki puls serce mam w gardle dosłownie dobrze że za chwilę koniec :)

 17. Jestem w 2tyg. terapi maviretem i na razie żadnych skutków ubocznych poza swędzenie, czy ktoś zna sposób żeby te objawy zniknęły. Kamil

 18. Witam,
  Biorę Maviret od 25.03.19,
  Początkowo byłem bardzo nerwowy,po tygodniu ustąpił ten problem,oprócz nerwów,innych skutków ubocznych nie ma.Apetyt mam ogromny,pracuje,ćwiczę na siłowni,żyje normalnie.terapia na 12 tygodni,zaraz będzie połowa,przed rozpoczęciem leczenia alaty i aspaty prawie dochodziły do 300,21.05.19 kontrola,usg,wyniki z pobrania krwi,nie ma niej opcji żeby było dobrze.
  Pozdrawiam i farta w leczeniu.

 19. Jestem po 9 tyg leczenia Maviretem mam takie objawy jak totalne oslabienie i depresja a najgorsze jest nieziemskie swedzenie skory nie przespane noce ciagle sie drapie i zadne leki na uczulenia nie pomagaja mozna oszalec!

 20. ja brałem przez 12 tygodni, jadłem co chciałem żadnych objawów ubocznych,generalnie lek – kozak,mój genotyp3, dzisiaj odebrałem wypis ze szpitala hcv-eliminacja

 21. przyjmuję lek 2 tygodnie. Pierwsze dwa dni były bóle żołądka. Teraz czuję się mega zmęczona, ciągle mi się chce spać. mam też lekkie odczucia jakby depresji, nic mi się nie chce, łzy mam na zawołanie, ciężko oddycham. Przyjmuję lek rano. Spróbuję przestawić się na wieczór. Może to coś zmieni.

 22. Biorę Maviret 4 tygodnie i dopadło mnie zapalenie pęcherza furagina brana od tygodnia nie pomaga. Miał ktoś kiedyś taki problem.co mogę zastosować?

 23. Jestem w polowie terapii. Po 3 tygodniach pojawily sie u mnie bole brzucha i biegunki. Nie mam apetytu. Wczoraj bylam u p.doktor, stwierdzila, ze wyniki mam dobre. Ale mnie zaniepokoil wynik Alatu- 60, nigdy tak duzego nie mialam., nie przekraczal 40. Martwi mnie, ze to jeszcze 4 tygodnie.

 24. Biorę trzeci dzień pierwszy dzień był najgorszy czułam się masakrycznie dreszcze ból głowy teraz już jest dobrze mawiret myśle że będzie dobrze tylko mogę spać dużo nie wiem czy to skutek mawiret

 25. Terapia zakończona sukcesem. Bez skutków ubocznych. Lek brany wraz z porządną kolacją codziennie. Za 2 godziny do snu, a rano żadnego zmęczenia, wszystko normalnie.

 26. Wczoraj zaczelam terapie i niestety czuje sie zle dotknely mnie prawie wdzystkie objawy unoczne nie wiem czy to wytrzymam. Zastanawiam sie dlaczego lekarz nie wypisal mi Epclusa moze jest lepsza i tylko 1 tab dziennie

 27. Jestem w trakcie kuracji lekiem Maviret,moja kuracja będzie trzy miesięczna, a obecnie jestem w połowie tej kuracji,musze przyznać ze jak na razie nie ma skutków ubocznych i mam nadzieję że tak pozostanie do końca, lek mogę powiedzieć że rewelacja,moje wcześniejsze wyniki Aspat i Alat po wyżej 100 po trzech tygodniach brania leku zrobiłam wyniki i byłam wręcz w szoku mój Aspat był 41 a Alat 36 ,podskoczyla mi hemoglobina do 14,5 ,mam nadzieję że hemoglobina juz nie wzrośnie bo za wysoka tez nie jest dobrze,ogólnie na chwilę obecną czuje się dobrze

 28. calkiem przez przypadek dowiedzialam sie ze mam zapalenie watroby trypu c czyli Hepatits C, zadnych objawow ,bolesci ,wxymiotrow itp.. zastoswano u mnie Maviret moge powiedziec rewelacja, zadnych objawow ubocznych,obawialam sie wymiotow ,braku apetytu wypadaniu wlosow ale nic z tych rzeczy jedynie bylam bardzo nerwowa,przestalam miesiaczkowac ,a po 3 miesiacach -2miesiace przyjmowalam lek-*mam calkowite wyleczenie w razie pytan moge sluzyc pomoca moj meil katarzynagrolik37@gmail.com ,pozdrawiami zycze zdrowia

  • Witam zaczęłam brać maviret tydzień temu czuje się rewelacyjnie mam apetyt i wyniki są naradzie super Żadnych skutków ubocznych jeszcze 7 tyg brania Mam pytanie czy na sylwestra będę mogła wypić szampana bo nie wiem

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.