MAVIRET

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MAVIRET? – OPIS I WSKAZANIA

Maviret jest lekiem przeciwwirusowym stosowanym w leczeniu dorosłych z długotrwałym (przewlekłym) zapaleniem wątroby typu C (choroba zakaźna, która atakuje wątrobę, wywołana przez wirus zapalenia wątroby typu C). Lek zawiera substancje czynne glekaprewir i pibrentaswir.

Lek hamuje namnażanie się wirusa zapalenia wątroby typu C i zakażanie tym wirusem nowych komórek. Pozwala to na eliminację wirusa z organizmu.

SKŁAD MAVIRET, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są glekaprewir i pibrentaswir. Każda tabletka zawiera 100 mg glekaprewiru i 40 mg pibrentaswiru.

Pozostałe składniki to:
− rdzeń tabletki: kopowidon (typ K 28), witaminy E makrogolobursztynian, krzemionka koloidalna bezwodna, glikolu propylenowego monokaprylan (typ II), kroskarmeloza sodowa, sodu stearylofumaran.
− otoczka tabletki: hypromeloza (E464), laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, żelaza tlenek czerwony (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE MAVIRET? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ile leku należy przyjmować
Zalecana dawka to trzy tabletki leku Maviret 100 mg/40 mg, przyjmowane jednocześnie, raz na dobę. Trzy tabletki w jednym blistrze stanowią dawkę dobową.

Jak przyjmować lek
• Tabletki należy przyjmować z jedzeniem.
• Tabletki połykać w całości.
• Nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić tabletek, ponieważ może to wpływać na ilość leku Maviret we krwi.

Jeśli po przyjęciu leku Maviret u pacjenta wystąpią wymioty, może to wpłynąć na ilość leku Maviret we krwi i powodować zmniejszenie skuteczności leku.
• Jeśli wymioty wystąpią wcześniej niż 3 godziny po przyjęciu leku Maviret, należy przyjąć jeszcze jedną dawkę.
• Jeśli wymioty wystąpią później niż 3 godziny po przyjęciu leku Maviret, nie ma potrzeby przyjmowania jeszcze jednej dawki przed przyjęciem kolejnej dawki o zwykłej porze.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI MAVIRET, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjmie przypadkowo więcej niż zalecaną dawkę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby pokazać lekarzowi, co zostało przyjęte.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki należy przyjmować z jedzeniem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ MAVIRET W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża i antykoncepcja
Skutki stosowania leku Maviret w czasie ciąży nie są znane. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku, ponieważ nie zaleca się stosowania leku Maviret w okresie ciąży. Środków antykoncepcyjnych, które zawierają etynyloestradiol, nie wolno stosować podczas przyjmowania leku.

Karmienie piersią
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Maviret, należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią. Nie wiadomo, czy dwie substancje czynne leku przenikają do mleka ludzkiego.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek nie powinien wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub używania narzędzi lub obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU MAVIRET – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – MAVIRET CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - MAVIRET CENA, REFUNDACJA

MAVIRET OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(7 ocen, średnia: 8,29 na 10)
Loading...

18 KOMENTARZE

 1. ja brałem przez 12 tygodni, jadłem co chciałem żadnych objawów ubocznych,generalnie lek – kozak,mój genotyp3, dzisiaj odebrałem wypis ze szpitala hcv-eliminacja

 2. przyjmuję lek 2 tygodnie. Pierwsze dwa dni były bóle żołądka. Teraz czuję się mega zmęczona, ciągle mi się chce spać. mam też lekkie odczucia jakby depresji, nic mi się nie chce, łzy mam na zawołanie, ciężko oddycham. Przyjmuję lek rano. Spróbuję przestawić się na wieczór. Może to coś zmieni.

 3. Biorę Maviret 4 tygodnie i dopadło mnie zapalenie pęcherza furagina brana od tygodnia nie pomaga. Miał ktoś kiedyś taki problem.co mogę zastosować?

 4. Jestem w polowie terapii. Po 3 tygodniach pojawily sie u mnie bole brzucha i biegunki. Nie mam apetytu. Wczoraj bylam u p.doktor, stwierdzila, ze wyniki mam dobre. Ale mnie zaniepokoil wynik Alatu- 60, nigdy tak duzego nie mialam., nie przekraczal 40. Martwi mnie, ze to jeszcze 4 tygodnie.

 5. Biorę trzeci dzień pierwszy dzień był najgorszy czułam się masakrycznie dreszcze ból głowy teraz już jest dobrze mawiret myśle że będzie dobrze tylko mogę spać dużo nie wiem czy to skutek mawiret

 6. Terapia zakończona sukcesem. Bez skutków ubocznych. Lek brany wraz z porządną kolacją codziennie. Za 2 godziny do snu, a rano żadnego zmęczenia, wszystko normalnie.

  • Gratuluję. Ja jestem po 7 dawce. Narazie ok jestem mile zaskoczona czasem lekka biegunka i pobolewania wątroby. Od czego zależy czas leczenia bo nie zapytałam lekarza?

 7. Wczoraj otrzymałem wynik leczenia>Maviretem.Bez skutków ubocznych>>HCV>UJEMNY.20 lat miałem wirusa HCV.Pozdrawiam,ZDROWIA życzę.

 8. Wczoraj zaczelam terapie i niestety czuje sie zle dotknely mnie prawie wdzystkie objawy unoczne nie wiem czy to wytrzymam. Zastanawiam sie dlaczego lekarz nie wypisal mi Epclusa moze jest lepsza i tylko 1 tab dziennie

  • Witam, ja też zaczynam Maviret dzisiaj, też mam obawy bo mam kapryśny organizm, boję się strasznie, zobaczymy, miałam cichą nadzieję że dostanę Harvoni :(

 9. Jestem w trakcie kuracji lekiem Maviret,moja kuracja będzie trzy miesięczna, a obecnie jestem w połowie tej kuracji,musze przyznać ze jak na razie nie ma skutków ubocznych i mam nadzieję że tak pozostanie do końca, lek mogę powiedzieć że rewelacja,moje wcześniejsze wyniki Aspat i Alat po wyżej 100 po trzech tygodniach brania leku zrobiłam wyniki i byłam wręcz w szoku mój Aspat był 41 a Alat 36 ,podskoczyla mi hemoglobina do 14,5 ,mam nadzieję że hemoglobina juz nie wzrośnie bo za wysoka tez nie jest dobrze,ogólnie na chwilę obecną czuje się dobrze

 10. calkiem przez przypadek dowiedzialam sie ze mam zapalenie watroby trypu c czyli Hepatits C, zadnych objawow ,bolesci ,wxymiotrow itp.. zastoswano u mnie Maviret moge powiedziec rewelacja, zadnych objawow ubocznych,obawialam sie wymiotow ,braku apetytu wypadaniu wlosow ale nic z tych rzeczy jedynie bylam bardzo nerwowa,przestalam miesiaczkowac ,a po 3 miesiacach -2miesiace przyjmowalam lek-*mam calkowite wyleczenie w razie pytan moge sluzyc pomoca moj meil katarzynagrolik37@gmail.com ,pozdrawiami zycze zdrowia

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here