Desloratadyna jest długo działającym lekiem przeciwhistaminowym.
Lek Dynid jest stosowany w celu:
- łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, np. na pyłki roślin lub roztocza). Inne objawy to: kichanie, wydzielina z nosa lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.
- łagodzenia objawów pokrzywki, choroby skóry wywołanej uczuleniem. Objawy pokrzywki to: świąd skóry i bąble pokrzywkowe.
Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.
Więcej informacji na temat leku Dynid:
Jaki jest skład Dynid, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka zawiera 5 mg desloratadyny.
Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Dawkowanie preparatu Dynid – jak stosować ten lek?
Przyjąć jedną tabletkę raz na dobę. Tabletkę należy połknąć w całości popijając wodą. Lek można przyjmować w trakcie posiłku lub niezależnie od posiłku.
Czas trwania leczenia
- alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa:
Jeśli u pacjenta objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie, lekarz prowadzący zaleci krótkotrwałe leczenie, a następnie oceni objawy choroby. Lekarz może zadecydować, że pacjent nie powinien stosować dłużej tego leku.
Jeśli u pacjenta objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa występują przez co najmniej 4 dni w tygodniu lub przez dłużej niż 4 tygodnie, lekarz prowadzący może zalecić dłuższe stosowanie leku, przez okres pylenia roślin.
- pokrzywka:
W przypadku stosowania tego leku w leczeniu pokrzywki pacjent powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.
W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Należy stosować dawkę leku przepisaną przez lekarza. Nie powinny wystąpić poważne zaburzenia po zastosowaniu większej dawki leku. Jednak, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Dynid, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dynid – czy mogę spożywać alkohol?
Lek można przyjmować w trakcie posiłku lub niezależnie od posiłku.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Dynid w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie należy stosować leku Dynid w okresie ciąży lub karmienia piersią.
Żródła / Bibliografia:
Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Dynid
Ulotka Dynid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Dynid, 5 mg, tabletki - Desloratadinum
Pobrano 103 razy
Rozmiar plku 100.78 KB
Dynid, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadinum)
Pobrano 68 razy
Rozmiar plku 112.28 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dynid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Dynid, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadinum)
Pobrano 48 razy
Rozmiar plku 141.11 KB
Cena - ile kosztuje Dynid?
Cena Dynid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dynid.
Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Dynid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.