Konsultacja merytoryczna:

Desloratadine Teva

Desloratadine Teva zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym.

Desloratadine Teva jest lekiem przeciwalergicznym i nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Desloratadine Teva łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie dróg nosowych spowodowane uczuleniem, na przykład gorączką sienną lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Do objawów takiego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Desloratadine Teva stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jaki jest skład Desloratadine Teva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 5 mg

Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana preżelowana, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400, indygokarmin (E132), szelak i glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Desloratadine Teva – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i więcej
Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę popijana wodą, przyjmowana z posiłkiem lub bez
posiłku.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.
Tabletkę należy połykać w całości.

Czas trwania leczenia lekiem Desloratadine Teva będzie określony przez lekarza prowadzącego po ustaleniu rodzaju alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które występuje u pacjenta.

Jeśli u pacjenta występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie), lekarz prowadzący zaleci schemat leczenia biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg choroby.

Jeśli u pacjenta występuje przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) lekarz prowadzący zaleci długotrwałe stosowanie leku.

W przypadku pokrzywki czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów. Z tego powodu pacjent powinien postępować zgodnie z zalecenimi lekarza prowadzącego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Desloratadine Teva należy przyjmować tylko tak, jak jest przepisany. Nie powinny wystąpić poważne zaburzenia po przypadkowym przedawkowaniu leku. Jednakże, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Desloratadine Teva, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Desloratadine Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Desloratadine Teva można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku Desloratadine Teva z alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Desloratadine Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Desloratadine Teva w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Płodność
Brak dostępnych danych dotyczących wpływu na płodność mężczyzn i kobiet.

Ulotka Desloratadine Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Desloratadine Teva 5 mg tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 130.17 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Desloratadine Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Desloratadine Teva 5 mg tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 154.03 KB

Cena - ile kosztuje Desloratadine Teva?

Cena Desloratadine Teva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Desloratadine Teva.

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Porównaj ceny innych leków na alegrię i kupuj najtaniej!

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Desloratadine Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

LINOMAG COLD CREAM Krem ochronny na zimę dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.99 

Zastosowanie Loma Vital żelazo+cynk płyn (Opakowanie: 1 )Loma Vital żelazo+cynk płyn (Opakowanie: 1 ) to supplement diety przeznaczony dla osób chcących uzupełnić dietę w takie składniki odżywcze jak witaminy z grupy B, kwas askorbinowy oraz cynk i żelazo. Forma płynu do spożycia ułatwia stosowanie również u dzieci. Żelazo pełni podstawową funkcję w tworzeniu czerwonych krwinek, a cynk jest niezbę…

44.43 

Zastosowanie LACTACYD PHARMA Płyn ginekologiczny przeciwgrzybiczy (Opakowanie: 250 ml)LACTACYD PHARMA Płyn ginekologiczny przeciwgrzybiczy (Opakowanie: 250 ml) to specjalistyczny płyn ginekologiczny o działaniu przeciwgrzybiczym, niwelującym szansę pojawienia się infekcji pochwy i sromu.

Lactacyd Pharma przeciwgrzybiczy polecany jest w szczególności dla kobiet podczas menstruacji, w ciąży czy po urodzeniu dziecka, mających trudność w utrzymaniu odpowiedniej higieny intymnej.

Płyn zalecany jest także dla…

24.80 

Plusssz Elektrolity Senior 100% Complex (Opakowanie: 24 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.47 

Zastosowanie Climeston (Opakowanie: 30 )Climeston (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w okolicach menopauzy. Łagodzi dolegliwości fizyczne i psychiczne, poprawia samopoczucie.

Nie zawiera sztucznych hormonów, a jedynie naturalne, ziołowe składniki i witaminy.

Efekt działania Climeston (Opakowanie: 30 )Climeston (Opakowanie: 30 ) zawiera ekstrakt z czerwonej koniczyny, która zawiera substancje roślinne o działaniu bardzo podobnym do działania żeńskich hormonów płciowych. Dzięki…

38.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief