Konsultacja merytoryczna:

Diprobase

Diprobase

Lek Diprobase to maść o właściwościach łagodzących dolegliwości w chorobach skóry poddających się kortykoterapii. Lek Diprobase w postaci maści może być stosowany wspomagająco w leczeniu kortykosteroidami alergicznych i zapalnych chorób skóry.

Lek Diprobase w postaci maści może być stosowany wspomagająco w kortykoterapii w następujących przypadkach:
– w okresach remisji przewlekłych chorób skóry, kiedy terapia kortykosteroidami nie jest konieczna,
– w codziennej terapii jednocześnie ze stosowaniem kortykosteroidów,
– w ostrych stanach zapalnych lub alergicznych skóry, w tym również skóry głowy, kiedy terapia kortykosteroidami nie jest już konieczna.

Jaki jest skład Diprobase, jakie substancje zawiera?

Co zawiera lek Diprobase: parafinę ciekłą, wazelinę białą.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Diprobase – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek zwykle nakłada się cienką warstwą na skórę i delikatnie wmasowuje w skórę.

Częstość stosowania leku powinna być ustalana przez lekarza, w zależności od wybranego schematu leczenia. Lek Diprobase maść może być stosowany tak często, jak jest to konieczne.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych na temat przedawkowania leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diprobase – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diprobase w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Diprobase – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Diprobase, krem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 119.80 KB


Diprobase, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 118.85 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Diprobase m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Diprobase, krem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 126.51 KB


Diprobase, maść

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 123.26 KB

Cena - ile kosztuje Diprobase?

Cena Diprobase i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Diprobase.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Diprobase? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Hipp Baby delikatna pianka do mycia (Opakowanie: 250 ml)Hipp Baby delikatna pianka do mycia (Opakowanie: 250 ml) to delikatna pianka myjąca przeznaczona dla dzieci, szczególnie przyjazna dla skóry twarzy i rąk.

Pianka, o delikatnym zapachu, nie zawiera substancji zapachowych mogących powodować alergie, bez barwników, bez mydła, bez emulgatorów PEG, bez cząstek mikroplastycznych. Efekt działania Hipp Baby delikatna pianka do mycia (…

20.99 

Zastosowanie Biotyna forte 2,5 mg (Opakowanie: 60 )Biotyna forte 2,5 mg (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety zawierającym w swoim składzie cynk, biotynę i miedź, które mogą przyczynić się do wzmocnienia kondycji włosów, a także ograniczyć problem nadmiernego ich wypadania.
Preparat może być stosowany wyłącznie przez osoby dorosłe doświadczające niedoborów cynku, biotyny i/lub miedzi w organizmie.
Suplement zalecany jest także w…

9.49 

Zastosowanie Neobianacid (Opakowanie: 45 )Neobianacid (Opakowanie: 45 ) to wyrób medyczny w postaci tabletek do ssania łagodzący nadkwasotę i refluks żołądkowo-przełykowy. Łagodzi większość dolegliwości trawiennych: uczucie ciężkości, pieczenie w przełyku, kwaśne cofanie treści żołądkowej. Jest polecany w przypadku podrażnienia wywołanego przyjmowaniem leków lub nadmierną ekspozycją na stres.Efekt działania Neobianacid (Opakowanie: 45 )Neobianacid (Opakowanie: 45 ) to preparat zawierający…

43.25 

Zastosowanie Orthomol Vital F 30 tabletki+kapsułki (Opakowanie: 1 szt.)Orthomol Vital F 30 tabletki+kapsułki (Opakowanie: 1 szt.) przeznaczony jest dla kobiet w szczególności obciążonych stresem, z chronicznym wyczerpaniem, syndromem energetycznego wypalenia, z chorobami związanymi z zaburzeniami metabolicznymi. Zawiera odpowiednie dawki witamin, przeciwutleniaczy, minerałów, pierwiastków śladowych, kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów, które regulują bilans mikroskładników organizmu, wzmacniając go i…

287.99 

APETIZER Junior Syrop o smaku malinowo-porzeczkowym (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.38 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief