Konsultacja merytoryczna:

Mentholaxin

Mentholaxin

Działanie: lek przeczyszczający.

Wskazania: zaparcia

Jaki jest skład Mentholaxin, jakie substancje zawiera?

Skład: 100 g płynu doustnego zawiera 99,9 g parafiny ciekłej.

oraz substancję pomocniczą: olejek mięty pieprzowej.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Mentholaxin – jak stosować ten lek?

Sposób stosowania: doustnie, 1-3 łyżki stołowe na noc lub rano na czczo. Działanie przeczyszczające występuje po kilku godzinach od zastosowania.

Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego. Jeśli po kilku dniach stosowania leku objawy nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania leku może dojść do wyciekania parafiny z odbytu oraz nadmiernego działania przeczyszczającego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mentholaxin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mentholaxin w okresie ciąży i karmienia piersią?

W tym okresie przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza łub farmaceuty.

Ulotka Mentholaxin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Menholaxin Parajfinum liquidum 99,9 g/100g Płyn doustny

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mentholaxin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mentholaxin (Paraffinum liquidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 291.74 KB

Cena - ile kosztuje Mentholaxin?

Cena Mentholaxin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Mentholaxin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mentholaxin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Trichosense kapsułki p/wypadaniu włosów (Opakowanie: 60 szt.)Trichosense kapsułki p/wypadaniu włosów (Opakowanie: 60 szt.) to suplement diety, który zawiera odpowiednio dobrane, naturalne substancje odżywcze, stosowane w celu wzmocnienia włosów oraz przeciwdziałaniu ich nadmiernemu wypadaniu.

Preparat jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Efekt działania Trichosense kapsułki p/wypadaniu włosów (Opakowanie: 60…

81.99 

Zastosowanie Bioderma Atoderm Intensive krem na atopowe zapalenie skóry (Opakowanie: 75 ml)Bioderma Atoderm Intensive krem na atopowe zapalenie skóry (Opakowanie: 75 ml) to produkt dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry zarówno w ostrych stanach jak i w przypadku nawrotów tej uciążliwej dolegliwości. Produkt może być stosowany na całym ciele, także na twarzy. Dzięki starannie dobranej kompozycji…

45.99 

Zastosowanie ZIAJA MED emulsja natłuszczająca do ciała (Opakowanie: 400 ml)ZIAJA MED emulsja natłuszczająca do ciała (Opakowanie: 400 ml) to produkt pielęgnacyjny przeznaczony dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Może być stosowany przez każdego domownika, w tym niemowlęta i osoby starsze. Produkt przebadany pod kątem dermatologicznym i alergologicznym na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.
Efekt działania ZIAJA MED…

15.22 

Zastosowanie MOMME Ujędrniające Serum do biustu (Opakowanie: 100 ml)MOMME Ujędrniające Serum do biustu (Opakowanie: 100 ml) jest kosmetykiem stworzonym dla kobiet w ciąży, które chcą zachować jędrność i sprężystość skóry swoich piersi. Bezpieczny do stosowania już od pierwszego trymestru, opracowany z udziałem specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Zawiera składniki pochodzenia naturalnego, które wzmacniają skórę…

52.99 

Zastosowanie Benzacne żel na trądzik (Opakowanie: 30 g)Benzacne żel na trądzik to lek stosowany w procesie leczenia trądziku pospolitego na skórze, szczególnie u osób młodszych.

Stosowanie żelu na trądzik Benzacne 10 zalecane jest dla osób cierpiących na trądzik pospolity, a także doświadczających stanów zapalnych na skórze.

Produkt skierowany jest w przypadku pojawienia się na skó…

15.74 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief