Konsultacja merytoryczna:

Deslodyna

Deslodyna roztwór doustny jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Deslodyna roztwór doustny łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie dróg nosowych spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objawów takiego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Deslodyna roztwór doustny stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (zmiany na skórze spowodowane uczuleniem). Do takich objawów należą: świąd skóry i pokrzywka.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia wykonywanie normalnych codziennych czynności oraz umożliwia normalny sen.

Jaki jest skład Deslodyna, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każdy mililitr roztworu doustnego zawiera 0,5 mg desloratadyny.

Pozostałe składniki to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glikol propylenowy, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, hypromeloza 2910, sukraloza, disodu edetynian, aromat Tutti frutti, woda oczyszczona

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Deslodyna – jak stosować ten lek?

Dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat: 2,5 ml roztworu doustnego raz na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: 5 ml roztworu doustnego raz na dobę.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): 10 ml roztworu doustnego raz na dobę.

Do butelki roztworu doustnego dołączona jest strzykawka doustna, która służy do odmierzania odpowiedniej ilości roztworu doustnego.

Dawkę roztworu doustnego należy połknąć i następnie popić wodą. Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Czas trwania leczenia lekiem Deslodyna roztwór doustny będzie określony przez lekarza prowadzącego po ustaleniu rodzaju alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które występuje u pacjenta. Jeśli u pacjenta występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie) lekarz prowadzący zaleci schemat leczenia biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg choroby.
Jeśli u pacjenta występuje przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) lekarz prowadzący może zalecić długotrwałe stosowanie leku.
W przypadku pokrzywki czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów, dlatego należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Deslodyna roztwór doustny należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie powinny wystąpić poważne zaburzenia po przypadkowym przedawkowaniu leku. Jednakże, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Deslodyna roztwór doustny, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Deslodyna – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Deslodyna może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Deslodyna w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku ciąży i w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie zaleca się stosowania leku Deslodyna w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Deslodyna

Ulotka Deslodyna – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Deslodyna, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 127.05 KB


Deslodyna, 5 mg, tabletki powlekane (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 65 razy

Rozmiar plku 125.78 KB


Deslodyna, 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 92.75 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Deslodyna m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Deslodyna, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 110.48 KB


Deslodyna, 5 mg, tabletki powlekane (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 103.68 KB


Deslodyna, 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 107.71 KB

Cena - ile kosztuje Deslodyna?

Cena Deslodyna i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Deslodyna.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Deslodyna? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Deslodyna”

  1. Stosuję deslodyne mam zapalenie spojówek nie jestem zadowolona ze skuteczności działa tylko kilka godzin, natomiast nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych w odróżnieniu od np. Clatry, po wypróbowaniu wielu innych leków zostałam przy deslodynie., może powinnam zwiększyć dawkę do dwóch razy dziennie, porozmawiam z lekarzem czy tak można, pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz