Konsultacja merytoryczna:

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active

Aleric Deslo Active jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrole reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Aleric Deslo Active łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Aleric Deslo Active stosowany jest również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywka (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: swiąd skóry i pokrzywkę.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych, codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Aleric Deslo Active, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna leku jest desloratadyna w dawce 2,5 mg lub 5 mg.

Pozostałe składniki leku to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawierający także glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aleric Deslo Active – jak stosować ten lek?

Przed zastosowaniem, blister należy ostrożnie otworzyć, rozdzierając go.
Wyjąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej bez kruszenia. Umieścic ja w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi.

Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę.

Aleric Deslo Active 2,5 mg
Dzieci w wieku 6 do 11 lat: jedna 2,5 mg tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej leku Aleric Deslo Active raz na dobą. Dawkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra.
Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): dwie tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 2,5 mg leku Aleric Deslo Acitve raz na dobę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra.

Aleric Deslo Active 5 mg
Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): jedna tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej, 5 mg raz na dobę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. Nie powinny wystąpić ciężkie zaburzenia po przypadkowym przedawkowaniu leku. Jednak w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aleric Deslo Active – czy mogę spożywać alkohol?

Nie jest konieczne popijanie leku wodą lub innym płynem. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aleric Deslo Active w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza ze może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Aleric Deslo Active w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Płodność
Brak danych dotyczących płodności u mężczyzn i kobiet.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Aleric Deslo Active

USP Zdrowie

Ulotka Aleric Deslo Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ALERIC DESLO ACTIVE 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 479.72 KB


ALERIC DESLO ACTIVE 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 581.38 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aleric Deslo Active m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ALERIC DESLO ACTIVE 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 191.30 KB


ALERIC DESLO ACTIVE 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 186.65 KB

Cena - ile kosztuje Aleric Deslo Active?

Cena Aleric Deslo Active i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aleric Deslo Active.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aleric Deslo Active? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz