Konsultacja merytoryczna:

Dasselta

Dasselta zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym.

Dasselta jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Dasselta łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej. Do objawów należą: kichanie, wodnista wydzielina lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Lek Dasselta jest również stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się przez cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jaki jest skład Dasselta, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna (E460), hypromeloza (E464), kwas solny (E507), sodu wodorotlenek (E524), skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna i talk (E553b) w rdzeniu tabletki oraz hypromeloza (E464), makrogol, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171) i indygotyna (E132) w otoczce tabletki.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dasselta – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i więcej
Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę popijana wodą, przyjmowana z posiłkiem lub bez posiłku.

Ten lek jest przeznaczony do stosowania doustnego.
Tabletkę należy połykać w całości.

Czas trwania leczenia lekiem Dasselta określi lekarz prowadzący po ustaleniu rodzaju alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które występuje u pacjenta. Jeśli u pacjenta występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie), lekarz prowadzący zaleci schemat leczenia biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg choroby.

Jeśli u pacjenta występuje przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie), lekarz prowadzący może zalecić dłuższe stosowanie leku.

W pokrzywce czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów. Z tego powodu pacjent powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Dasselta należy przyjmować tylko tak, jak jest on przepisany. Po przypadkowym przedawkowaniu leku nie powinny wystąpić ciężkie zaburzenia. Jednak w razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Dasselta, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dasselta – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Dasselta można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.
Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku Dasselta z alkoholem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dasselta w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Dasselta w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Ulotka Dasselta – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dasselta 5 mg tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 37 razy

Rozmiar plku 105.10 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dasselta m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dasselta 5 mg tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 129.72 KB

Cena - ile kosztuje Dasselta?

Cena Dasselta i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dasselta.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dasselta? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

4 komentarze do “Dasselta”

 1. Bardzo dobry lek lepszy od zamienników nie powoduje senność i lecz ułatwia proste czynności życiowe takie na co dzień alergicy głowa do góry z tym lekiem żadną przeszkodą wam nie straszna

  Odpowiedz
 2. Ja braem flonidan,lekarz przepisal mi DASSELTA
  Zle sie po tym czuje,dusznosci bóle w klatce i o dziwo senność

  Odpowiedz
 3. Ja się czułam fatalnie, szczerze to myślałam że coś mi się dzieje ból w klatce piersiowej jakieś urywki czegoś sama nie wiedziałam czego rozmowy ,coś co widziałam prawie jak po narkotyku wspomnę że niczego w życiu nie brałam ale cżułam się okropnie nigdy już nie wezmę tego leku do UST

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Prenalen gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 )Prenalen gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 ) to suplement diety w formie pastylek do ssania wspierający właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego i niwelując podrażnienia w okolicy jamy ustnej.
Suplement skierowany jest dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, odczuwających nieprzyjemne uczucie drapania czy nadmiernej suchości w gardle.
Produkt może być…

13.99 

Plast.COMPEED odciski m/palc.2,2x1,97cm (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

15.99 

Zastosowanie KeratoStill (Opakowanie: 10 ml)KeratoStill (Opakowanie: 10 ml) to krople do oczu, które łagodzą większość nieprzyjemnych dolegliwości związanych z nadmiernym podrażnieniem i zbytnią eksploatacją oczu. Przeznaczone są dla osób borykających się z zespołem suchego oka, pracujących przy komputerze lub narażonych na szkodliwe czynniki środowiskowe.Efekt działania KeratoStill (Opakowanie: 10 ml)KeratoStill (Opakowanie: 10 ml) zawiera dwa składniki główne, które…

17.99 

Zastosowanie Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40 ml)Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40 ml) to krem nawilżający i odświeżający cerę. Odzyskuje ona naturalną równowagę i elastyczność. Kosmetyk daje efekty już po pierwszym zastosowaniu – skóra jest przyjemna w dotyku, świeża i promienna.Efekt działania Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40 ml)Jowae lekki krem nawilżający (Opakowanie: 40…

48.28 

Zastosowanie Biodrain (Opakowanie: 120 )Biodrain (Opakowanie: 120 ) jest suplementem diety wspierającym detoksykację organizmu i zawierającym w składzie naturalne ziołowe składniki wspomagające w usunięciu nadmiernie zgromadzonych się zbędnych substancji.
Spożywanie preparatu przeznaczone jest dla osób borykających się z osłabionym funkcjonowaniem naturalnych procesów detoksykacyjnych organizmu, szczególnie w okresie nadmiernego stresu czy niepokoju.
Produkt polecany jest również przez osoby doś…

84.47 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief