Konsultacja merytoryczna:

Dehistar

Dehistar w postaci roztworu doustnego jest lekiem przeciwalergicznym, nie wywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Dehistar w postaci roztworu doustnego łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie dróg nosowych spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Do objawów takiego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Dehistar roztwór doustny jest również stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jaki jest skład Dehistar, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest desloratadyna 0,5 mg/ml.
Każdy ml roztworu zawiera 0,5 mg desloratadyny.

Inne składniki leku to:
Sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420)
Glikol propylenowy
Kwas cytrynowy jednowodny
Sodu cytrynian
Hypromeloza 2910
Sukraloza
Disodu edetynian
Aromat Tutti frutti
Woda oczyszczona

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dehistar – jak stosować ten lek?

Dzieci po ukończeniu 1 roku życia do 5 lat: 2,5 ml (½ łyżki miarowej o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: 5 ml (jedna łyżka miarowa o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): 10 ml (dwie łyżki miarowe o pojemności 5 ml) roztworu doustnego raz na dobę.

Jeśli do butelki roztworu doustnego dołączona jest strzykawka doustna, można ją zamiennie używać do odmierzania odpowiedniej ilości roztworu doustnego.

Dawkę roztworu doustnego należy połknąć i następnie popić wodą. Lek może być przyjmowany na czczo lub z posiłkiem.

Czas trwania leczenia lekiem Dehistar w postaci roztworu doustnego będzie określony przez lekarza prowadzącego po ustaleniu rodzaju alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, które występuje u pacjenta. Jeśli u pacjenta występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie) lekarz prowadzący zaleci schemat leczenia biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg choroby. Jeśli u pacjenta występuje przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) lekarz prowadzący zaleci długotrwałe stosowanie leku.

W przypadku pokrzywki czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów. Z tego powodu pacjent powinien postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dehistar w postaci roztworu doustnego należy przyjmować tylko w taki sposób, jak jest przepisany. Nie powinny wystąpić poważne zaburzenia po przypadkowym przedawkowaniu leku. Jednakże, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Dehistar w postaci roztworu doustnego, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dehistar – czy mogę spożywać alkohol?

Dehistar może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dehistar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Dehistar w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Ulotka Dehistar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dehistar, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 113.83 KB


Dehistar, 5 mg, tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 161.24 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dehistar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dehistar, 0,5 mg/ml, roztwór doustny (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 154.16 KB


Dehistar, 5 mg, tabletki powlekane (Desloratadyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 172.60 KB

Cena - ile kosztuje Dehistar?

Cena Dehistar i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dehistar.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dehistar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie VISCOPLAST Wodoszczelny Tattoo (Opakowanie: 10 )VISCOPLAST Wodoszczelny Tattoo (Opakowanie: 10 ) to wodoszczelne plastry dla dzieci z kolorowymi wesołymi nadrukami, przeznaczone do stosowania na różnego rodzaju rany, takie jak zadrapania, skaleczenia, otarcia. Są wykonane z oddychającego materiału, zapewniają swobodę ruchu, a jednocześnie dobrze przylegają do skóry, dzięki czemu chronią przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Mają lekko zaokrąglony kształt, co pozwala bez problemu i…

10.63 

Zastosowanie CeraVe SA regenerujący krem do stóp (Opakowanie: 88 ml)CeraVe SA regenerujący krem do stóp (Opakowanie: 88 ml) to regenerujący krem do stóp, który nawilża i zmiękcza zrogowaciałą warstwę naskórka. Chroni przed utratą wilgoci i przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi - infekcjami bakteryjnymi czy zanieczyszczeniami.
Efekt działania CeraVe SA regenerujący krem do stóp (Opakowanie: 88 ml)CeraVe SA regenerujący…

44.99 

Zastosowanie Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml)Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml) jest płynem do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Jest wskazany u pacjentów z grzybicą paznokci oraz skóry – w szczególności na dłoniach i stopach.
Efekt działania Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml)Polfungicid płyn na skórę (Opakowanie: 10 ml) zawiera…

38.99 

Zastosowanie Heel Viburcol N Czopki dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 12 szt.)Heel Viburcol N Czopki dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 12 szt.) to lek homeopatyczny o wszechstronnym zastosowaniu. Służy zwalczaniu różnego rodzaju schorzeń wieku dziecięcego. Stosować w przypadku zaobserwowania u dziecka stanów niepokoju pochodzenia chorobowego – np. związanych z niewydolnością trawienia lub bólami żołądka. Heel Viburcol N Czopki dla dzieci i…

46.99 

Zastosowanie Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml)Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny w postaci jałowych kropli do oczu, które zmniejszają uczucie suchości oraz piasku pod powiekami. Łagodzą podrażnienia oraz wspierają regenerację rogówki. Mogą być stosowane przy zespole suchego oka czy przy nadmiernym łzawieniu i światłowstręcie.
Efekt działania Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml)Hialeye 0,4% (Opakowanie: 10 ml) zawiera kwas hialuronowy – substancję o silnym działaniu nawilżają…

20.37 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief