Dacarbazin Lipomed

Dacarbazin lipomed należy ona do grupy leków nazywanych “lekami cytotoksycznymi”, często nazywanymi chemioterapią. Leczenie dakarbazyną powinni przeprowadzać wyłącznie lekarze specjalizujący się w leczeniu raka (onkolodzy) lub chorób krwi (hematolodzy).

Dakarbazyna jest stosowana do leczenia rodzaju raka skóry nazywanego “przerzutowym czerniakiem złośliwym”. Jest to rodzaj raka, który rozprzestrzenił się do innej części ciała pacjenta.

Dakarbazyna jest równie stosowana razem z innymi lekami w leczeniu:
• zaawansowanego raka części układu odpornościowego, nazywanej „układem chłonnym”. Ten rodzaj raka jest często nazywany „chorobą Hodgkina”.
• zaawansowanego mięsaka tkanek miękkich u osób dorosłych (wyjątki: międzybłoniak, mięsak Kaposiego). Mięsaki tkanek miękkich są nowotworami złośliwymi, które powstają w tkankach miękkich organizmu. Guzy mogą znajdować się w wielu miejscach, takich jak okolice nerwów, mięśni lub naczyń
krwionośnych.

Jaki jest skład Dacarbazin Lipomed, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest dakarbazyna (200 mg na fiolkę).

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny i mannitol (E421).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Dacarbazin Lipomed – jak stosować ten lek?

Lekarz podejmie decyzję, jak długo ma trwać leczenie pacjenta. Jest to zale ne od następujących czynników:
• rodzaju raka występującego u pacjenta i jego zaawansowania
• jakie leczenie jest podawane pacjentowi i jak pacjent na nie reaguje
• czy u pacjenta występują działania niepożądane

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent uważa, że otrzymał za dużą dawkę dakarbazyny, należy niezwłocznie poinformować lekarza lub pielęgniarkę. • W przypadku podejrzenia przedawkowania skontrolowana będzie liczba komórek krwi i mogą być wymagane działania wspomagające, takie jak transfuzje. • Przedawkowanie mogłoby spowodować ciężkie uszkodzenie szpiku kostnego (działanie toksyczne na szpik kostny). Może to prowadzić do całkowitej utraty czynności szpiku kostnego (aplazja szpiku kostnego). Może to wystąpić z opóźnieniem do 2 tygodni. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dacarbazin Lipomed – czy mogę spożywać alkohol?

• Nie jeść tu przed przyjęciem leku Dacarbazin lipomed. Może to zmniejszyć nudności lub wymioty.

• Nie pić alkoholu w trakcie leczenia

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dacarbazin Lipomed w okresie ciąży i karmienia piersią?

• Nie wolno przyjmować dakarbazyny, jeśli
pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Przyczyną tego jest fakt, że
lek może uszkodzić nienarodzone dziecko.
• W trakcie leczenia mę czyźni i kobiety muszą stosować skuteczną metodę
antykoncepcji. W przypadku zajścia w ciążę należy niezwłocznie poinformować o
tym lekarza.
• Mę czyźni leczeni dakarbazyną muszą równie stosować skuteczną metodę
antykoncepcji przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia.
• Podczas leczenia dakarbazyną nie karmić piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Dacarbazin Lipomed i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Dacarbazin Lipomed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Dacarbazin Lipomed. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dacarbazin Lipomed, 200 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (Dacarbazinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dacarbazin Lipomed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dacarbazin Lipomed, 200 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (Dacarbazinum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Dacarbazin Lipomed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.