DACARBAZIN LIPOMED

KATEGORIA:
LEKI ONKOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

DACARBAZIN LIPOMED - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku DACARBAZIN LIPOMED. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku DACARBAZIN LIPOMED w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DACARBAZIN LIPOMED? – OPIS I WSKAZANIA

Dacarbazin lipomed należy ona do grupy leków nazywanych “lekami cytotoksycznymi”, często nazywanymi chemioterapią. Leczenie dakarbazyną powinni przeprowadzać wyłącznie lekarze specjalizujący się w leczeniu raka (onkolodzy) lub chorób krwi (hematolodzy).

Dakarbazyna jest stosowana do leczenia rodzaju raka skóry nazywanego “przerzutowym czerniakiem złośliwym”. Jest to rodzaj raka, który rozprzestrzenił się do innej części ciała pacjenta.

Dakarbazyna jest równie stosowana razem z innymi lekami w leczeniu:
• zaawansowanego raka części układu odpornościowego, nazywanej „układem chłonnym”. Ten rodzaj raka jest często nazywany „chorobą Hodgkina”.
• zaawansowanego mięsaka tkanek miękkich u osób dorosłych (wyjątki: międzybłoniak, mięsak Kaposiego). Mięsaki tkanek miękkich są nowotworami złośliwymi, które powstają w tkankach miękkich organizmu. Guzy mogą znajdować się w wielu miejscach, takich jak okolice nerwów, mięśni lub naczyń
krwionośnych.

SKŁAD DACARBAZIN LIPOMED, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest dakarbazyna (200 mg na fiolkę).

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny i mannitol (E421).

JAKIE JEST DAWKOWANIE DACARBAZIN LIPOMED? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lekarz podejmie decyzję, jak długo ma trwać leczenie pacjenta. Jest to zale ne od następujących czynników:
• rodzaju raka występującego u pacjenta i jego zaawansowania
• jakie leczenie jest podawane pacjentowi i jak pacjent na nie reaguje
• czy u pacjenta występują działania niepożądane

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DACARBAZIN LIPOMED, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent uważa, że otrzymał za dużą dawkę dakarbazyny, należy niezwłocznie poinformować lekarza lub pielęgniarkę. • W przypadku podejrzenia przedawkowania skontrolowana będzie liczba komórek krwi i mogą być wymagane działania wspomagające, takie jak transfuzje. • Przedawkowanie mogłoby spowodować ciężkie uszkodzenie szpiku kostnego (działanie toksyczne na szpik kostny). Może to prowadzić do całkowitej utraty czynności szpiku kostnego (aplazja szpiku kostnego). Może to wystąpić z opóźnieniem do 2 tygodni. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

• Nie jeść tu przed przyjęciem leku Dacarbazin lipomed. Może to zmniejszyć nudności lub wymioty.

• Nie pić alkoholu w trakcie leczenia

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DACARBAZIN LIPOMED W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

• Nie wolno przyjmować dakarbazyny, jeśli
pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Przyczyną tego jest fakt, że
lek może uszkodzić nienarodzone dziecko.
• W trakcie leczenia mę czyźni i kobiety muszą stosować skuteczną metodę
antykoncepcji. W przypadku zajścia w ciążę należy niezwłocznie poinformować o
tym lekarza.
• Mę czyźni leczeni dakarbazyną muszą równie stosować skuteczną metodę
antykoncepcji przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia.
• Podczas leczenia dakarbazyną nie karmić piersią.

ULOTKA LEKU DACARBAZIN LIPOMED – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DACARBAZIN LIPOMED CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - DACARBAZIN LIPOMED CENA, REFUNDACJA

DACARBAZIN LIPOMED OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here