Konsultacja merytoryczna:

Damloc

Lek Damloc zawiera substancję czynną amlodypinę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.

Lek Damloc jest wskazany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) lub bólu w klatce piersiowej, nazywanego dławicą piersiową i jej rzadko występującej postaci nazywanej dławicą piersiową typu Prinzmetala (dławicą naczynioskurczową).

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym lek rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając przepływ krwi. U pacjentów z dławicą piersiową lek Damloc ułatwia dopływ krwi do mięśnia sercowego, zwiększając ilość dostarczanego tlenu, co w rezultacie zapobiega bólowi w klatce piersiowej. Lek nie powoduje natychmiastowego ustąpienia bólu w klatce piersiowej, wywołanego przez dławicę piersiową.

Jaki jest skład Damloc, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest amlodypina (w postaci amlodypiny bezylanu).
Każda tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg amlodypiny (w postaci amlodypiny bezylanu).

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna (PH-112), celuloza mikrokrystaliczna (PH-101), wapnia wodorofosforan bezwodny, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Damloc – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka początkowa leku Damloc to 5 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg raz na dobę.

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków i napojów. Zaleca się stosowanie leku codziennie o tej samej porze, popijając wodą. Nie należy stosować leku Damloc z sokiem grejpfrutowym.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
U dzieci i młodzieży (6-17 lat) zazwyczaj zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę. Maksymalna zalecana dawka to 5 mg na dobę. Ważne jest, aby stosować tabletki w sposób ciągły. Nie należy czekać do momentu zużycia wszystkich tabletek przed wizytą u lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie zbyt wielu tabletek może spowodować obniżenie, a nawet niebezpieczne obniżenie ciśnienia tętniczego. Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie „pustki” w głowie, omdlenie lub osłabienie. Jeśli obniżenie ciśnienia tętniczego jest znaczne, może wystąpić wstrząs. Skóra pacjenta staje się wtedy chłodna i wilgotna, a pacjent może stracić przytomność. W razie przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Damloc, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Damloc – czy mogę spożywać alkohol?

Pacjenci stosujący lek Damloc nie powinni spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów, ponieważ mogą one spowodować zwiększenie stężenia substancji czynnej, amlodypiny, we krwi, co w rezultacie może wywołać nieprzewidziane nasilenie działania leku Damloc, obniżającego ciśnienie krwi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Damloc w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania amlodypiny w ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo czy amlodypina przenika do mleka matki. Jeśli pacjentka karmi lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Damloc – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Damloc, 5 mg, 10 mg, tabletki (Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 314.48 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Damloc m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Damloc, 5 mg, 10 mg, tabletki (Amlodipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 543.96 KB

Cena - ile kosztuje Damloc?

Cena Damloc i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Damloc.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Damloc? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Allergocrom krople (Opakowanie: 10 ml)Allergocrom krople (Opakowanie: 10 ml) jest lekiem stosowanym w przypadkach ostrych i przewlekłych (także alergicznych) zapaleń spojówek u dorosłych i dzieci od 4. roku życia.
Efekt działania Allergocrom krople (Opakowanie: 10 ml)Substancja czynną leku jest kromoglikan sodu, który ma działanie przeciwalergiczne, przeciwanafilaktyczne i przeciwastmatyczne.
SkładSubstancją czynną leku jest kromoglikan sodu. Substancje pomocnicze to: chlorek benzalkoniowy, edetynian disodu, glukoza jednowodna…

14.90 

Zastosowanie Vichy dezodorant w sztyfcie (Opakowanie: 40 ml)Vichy dezodorant w sztyfcie (Opakowanie: 40 ml) zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią pod pachami i nieprzyjemnym zapachem ciała. Jego kojące działanie pomoże Ci w utrzymaniu zdrowej i gładkiej skóry. Dzięki efektowi utrzymującemu się do 24 godzin - Vichy dezodorant w sztyfcie (Opakowanie: 40 ml) umożliwia trwałą regulację zarówno wilgoci pod pachami jak i nieprzyjemnego zapachu, bez…

37.12 

Zastosowanie Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) to suplement diety ze specjalnie przetworzonym korzeniem lukrecji, z którego usunięto glicyryzynę. Roślinne składniki preparatu wspierają utrzymanie zdrowia układu oddechowego i trawiennego.
Efekt działania Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Dgl Plus kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) zawiera ekstrakty z lukrecji, prawoślazu, wiązu czerwonego i aloesu, które są bogate…

359.99 

Zastosowanie La Roche Posay Hydranorme emulsja (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Hydranorme emulsja (Opakowanie: 40 ml) jest przeznaczona do codziennej pielęgnacji skóry o niskiej zawartości tłuszczu, odwodnionej, wrażliwej. Doskonale chroni przed mrozem i wiatrem, więc nie zapomnij o niej podczas zimowego urlopu! Emulsja jest tak delikatna, że może ją stosować również Twoje dziecko - zawiera wosk pszczeli, glicerynę i olej wazelinowy. Uniwersalny kosmetyk…

72.99 

Chlorchinaldin VP (Opakowanie: 20 tabl.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.93 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief