Dexilant

Dexilant to lek zawierający substancję czynną dekslanzoprazol, który jest inhibitorem pompy protonowej. Działa poprzez zmniejszenie ilości kwasu wydzielanego w żołądku. Stosowany jest w leczeniu dolegliwości przewodu pokarmowego takich jak nadżerkowe refluksowe zapalenie przełyku, zgaga, a także w krótkotrwałym leczeniu zgagi oraz zarzucania kwasu solnego z żołądka związanego z nienadżerkową objawową postacią choroby refluksowej przełyku. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Jednym z częściej rozpoznawanych schorzeń gastrologicznych jest choroba refluksowa przełyku, która jest związana z cofaniem się treści żołądkowej. Wraz z połkniętymi pokarmami do przełyku wraca produkowany w żołądku kwas solny oraz enzymy trawienne, wywołując charakterystyczne pieczenie, czyli zgagę. Chorobie mogą towarzyszyć uszkodzenia błony śluzowej przełyku określane mianem nadżerek.

Czynniki, które mogą zwiększać występowanie choroby refluksowej przełyku to przede wszystkim:

 • ciąża,
 • otyłość
 • nieprawidłowości dolnego zwieracza przełyku,
 • zaburzenia związane z opróżnianiem żołądka.

Refluks może rozwijać się w przypadku stwardnienia skóry, w przebiegu cukrzycy, u osób uzależnionych od alkoholu, a także u pacjentów z nieprawidłowościami hormonalnymi. W leczeniu tego typu schorzenia dobre efekty przynosi kuracja odpowiednimi środkami farmakologicznymi. Jednym z preparatów znajdujących zastosowanie w leczeniu nadżerkowej choroby refluksowej przełyku jest lek Dexilant, którego substancją czynną jest dekslanzoprazol. Może być on stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci powyżej dwunastego roku życia. Na tej stronie znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczącego dawkowania leku Dexilant, skutków ubocznych, a także opinie innych użytkowników. Ponadto w serwisie mogą Państwo sprawdzić, jaka jest cena leku Dexilant, dowiedzieć się, co dokładnie wskazuje ulotka, a także zweryfikować, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

Lek Dexilant to inhibitor pompy protonowej dostępny w postaci utwardzonych kapsułek, którego substancją czynną jest dekslanzoprazol. Związek ten hamuje ostatnią fazę wytwarzania kwasu solnego, gromadząc się w komórkach okładzinowych i stając się aktywnym w kwaśnym środowisku.

Lek Dexilant jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych, a także u dzieci powyżej dwunastego roku życia w:

 • leczeniu nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku związanego z uszkodzeniem wyściółki przełyku,
 • leczeniu podtrzymującym nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku i zgagi,
 • krótkotrwałej terapii zgagi i zarzucania kwasu solnego z żołądka związanego z nienadżerkowym rodzajem choroby refluksowej przełyku.

Mechanizm działania leku polega na redukowaniu ilości kwasu solnego wytwarzanego w żołądku, a co za tym idzie, ułatwieniu gojenia powstałych uszkodzeń w obrębie przełyku oraz złagodzeniu objawów towarzyszących nadżerkowemu refluksowemu zapaleniu przełyku.

Skład

W składzie leku Dexilant znalazł się dekslanzoprazol będący R-enancjomerem lanzoprazolu, który hamuje ostatni etap wytwarzania kwasu solnego poprzez przeciwdziałanie aktywności ATP-azy H+/K+ znajdującej się w komórkach okładzinowych żołądka. Jedna kapsułka leku zawiera 30 mg lub 60 mg dekslanzoprazolu.

Pozostałe składniki leku Dexilant (tzw. substancje pomocnicze) to: Krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza, hypromeloza, niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza, magnezu węglan ciężki, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) dyspersja 30% (jednostki kwasu metakrylowego, jednostki etylu akrylanu, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2), makrogol 8000, polisorbat 80, sacharoza (patrz punkt 2 załączonej ulotki „Lek Dexilant zawiera sacharozę”), sacharoza ziarenka (sacharoza, skrobia kukurydziana), talk, tytanu dwutlenek (E 171), trietylu cytrynian.

Osłonka kapsułki 30 mg: Karagen (E 407), tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, potasu chlorek, woda oczyszczona, indygotyna (E 132), żelaza tlenek czarny (E 172).

Osłonka kapsułki 60 mg: Karagen (E 407), tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, potasu chlorek, woda oczyszczona, indygotyna (E 132).

Tusz do nadruku: żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), indygotyna (E132), wosk Carnauba, szelak wybielony, glicerolu mono-oleinian.

Dawkowanie

Szczegółowy sposób dawkowania leku Dexilant został zamieszczony w ulotce, z którą należy zapoznać się przed rozpoczęciem stosowania preparatu. Kapsułki są przeznaczone wyłącznie do podawania doustnego – należy je połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Nie rozgryzać i nie dzielić na pół. W przypadku problemów z połknięciem można otworzyć zawartość kapsułki, a następnie wysypać ją na łyżkę i wymieszać z przecierem jabłkowym. Połączony lek z musem należy spożyć od razu, nie przechowywać do późniejszego użycia.

Dawkowanie leku Dexilant dla osób dorosłych:

 • w leczeniu nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku zalecana dawka wynosi 60 mg raz dziennie przez minimum cztery tygodnie, w niektórych przypadkach lekarz może zalecić przyjmowanie leku przez kolejny miesiąc,
 • w leczeniu podtrzymującym nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku i zgagi u osób, u których zachodzi konieczność przeciwdziałania nadmiernemu wydzielaniu kwasu solnego w żołądku, zalecana dawka wynosi 30 mg leku jeden raz dziennie przez sześć miesięcy,
 • w leczeniu zgagi i zarzucania kwasu solnego związanego z nienadżerkową postacią schorzenia refluksowego przełyku zaleca się przyjmowanie 30 mg leku raz dziennie przez cztery tygodnie.

Schemat dawkowania leku Dexilant dla młodzieży w wieku od dwunastu do siedemnastu lat:

 • w leczeniu nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku zaleca się stosowanie leku w dawce 60 mg na dobę przez minimum cztery tygodnie, w razie konieczności lekarz może zalecić przyjmowanie leku przez kolejny miesiąc,
 • w leczeniu podtrzymującym nadżerkowego refluksowego zapalenia przełyku i zgagi u młodzieży, u której zachodzi konieczność długotrwałego zahamowania wytwarzania kwasu solnego w żołądku, zaleca się stosowanie leku w dawce 30 mg raz dziennie,
 • w leczeniu zgagi i zarzucania kwasu solnego w żołądku, które nie jest powiązane z nadżerkową postacią choroby refluksowej przełyku, zaleca się przyjmowanie preparatu w dawce 30 mg przez okres czterech tygodni.

Osobom w podeszłym wieku, a także pacjentom z poważnymi chorobami wątroby lekarz może zalecić stosowanie mniejszych dawek leku Dexilant.

Przedawkowanie

W przypadku nieumyślnego przyjęcia większej dawki leku niż zalecona przez lekarza należy niezwłocznie zgłosić się do najbliższego punktu medycznego.

U pacjentów, którzy przyjęli zbyt dużą dawkę leku Dexilant, zaobserwowano między innymi takie skutki uboczne jak uderzenia gorąca, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, spadek masy ciała, ból gardła oraz samoistne powstawanie siniaków.

Jedzenie i picie (alkohol)

Kapsułki mogą być przyjmowane zarówno podczas posiłku, jak i niezależnie od niego. Niektórych leków gastrologicznych nie należy łączyć z alkoholem – w przypadku niektórych substancji czynnych jest to wręcz niedozwolone.

Ciąża i karmienie piersią

W sytuacji, kiedy pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, spodziewa się dziecka lub karmi piersią, wówczas przed zastosowaniem leku Dexilant powinna zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Dexilant

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Dexilant (forum)

Stosujesz Dexilant? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

68 komentarzy do “Dexilant”

 1. Ja wzięłam dopiero 2 tabletkę czuję się okropnie straszny ścisk w gardle ogólne rozbicie gorzej się czuję jak nie brałam Dexsilantu strasznie mi też zimno o cały czas jestem zmęczona odstawie go nieda się wogole funkcjonować.Cos okropnego

  Odpowiedz
 2. biorę od 4 dni , czuje się fatalnie. właśnie jak na kacu jak ktoś napisał.. bóle głowy, jakby zawroty.. mdłości i uczucie niepokoju.. nie wiem czy odstawić czy co.. biorę to ze względu na kaszel, który mam prawdopodobnie od refluksu od 4 msc.. ale jestem nie do życia po tym leku

  Odpowiedz
 3. Lekarka na bóle żołądka zapisała Dexilant, biorę ten lek od tygodnia, zamiast lepiej jest gorzej, ból okropny w żołądku , uczucie takie jakby ktoś wpompował do niego powietrze, buskopan i spastyna nie pomagają , zioła na trawienie też nie , lepiej poczułam się po kroplach żołądkowych z papaweryną !

  Odpowiedz
  • Witam. Ja biorę ten lek od tygodnia na refluks zołądkowo- przełykowy, ale jak na razie nie widzę poprawy, najgorzej dokucza mi pieczenie w gardle. Czy u Pani też tak było?

   Odpowiedz
 4. Biorę z przerwami od dwóch lat. Niestety skutki uboczne nie pozwalają na długotrwałe używanie – spadek libido, zawroty i bóle głowy, uderzenia gorąca, dreszcze, duszności, uczucie niepokoju, a czasem lęku. Chcę spróbować wody Zuber – naturalny środek.

  Odpowiedz
 5. Brałem Dexilant 30 przez rok. Ogólnie dobrze tolerowałem ten lek z pewnymi wyjątkami, powodował u mnie nieprzyjemne szumy w uszach i skoki ciśnienia! Warto zwrócić na to uwagę szczególnie jeżeli ktoś leczy nadciśnienie i przyjmuje Dexilant w dawce 60 (niby jest w ulotce, ale kto by pomyślał). Teraz wróciłem do Emanery 40 i zmniejszam do 20. Mam nadzieje, że uda mi się odstawić na sezon letni.

  Odpowiedz
 6. Brałam dexilant ok. tygodnia. Podejrzewam u siebie refluks krtaniowo-przełykowy. Lekarka podczas teleporady zgodziła się dać mi coś na próbę, aby zobaczyć czy ustąpią dolegliwości. Od tygodnia po nocy ok 4 rano luźne stolce, żółte. Czasem w dzień też. Raz mnie zabolało w brzuchu z lewej strony. Miałam też sekundowe zawroty głowy. Ostatnio wczoraj atak boleści z pół godziny. Potem powtórka, ale ustąpiło po mięcie. Odstawiłam. Dziś lekkie kłucie. Czasem w nocy bardzo się poczułam.

  Odpowiedz
 7. Od jakichs 10lat praktycznie codziennie brałem jakies leki IPP, omeprazol, pantoprazol i od dluzszego czasu esomeprazol (emanere). Kilka dni temu mialem gastroskopie i kazano mi odstawic ipp na dwa tyg przed zabiegiem. Te 2 tyg to byl koszmar, zgaga i ból w nadbrzuszu 24/7. W nocy sie budzilem bo dlawilem sie trescia z zoladka, samo badanie choć bardzo nie przyjemne traktowalem jak zbawienie bo wiedzialem ze znowu bede mogl wziac tabletki. Wyszło ze mam ostre zapalenie zoladka, przelyku i dwunastnicy z krwotocznymi nadżerkami. Lekarz przepisal mi dexilant 60 i dzisiaj wzialem pierwsza tabletke. Od kilku godzin niesamowicie boli mnie glowa, mialem nadzieje ze to „taki dzien” ale po tym co przeczytalwm tutaj, boje sie ze to od tej tabletki. Boze mam nadzieje ze po jutrzejszej tabletce bedzie normalnie :(

  Odpowiedz
 8. Zaczęłam brać dexilant kilka dni temu. Początkowo nie było żadnych objawów ubocznych. Od wczoraj mam zawroty głowy takie, że ściąga mnie na prawo przy chodzeniu. Na refluks lek rzeczywiście mi pomógł, bo bóle prawie znikły, ale nie da się funkcjonować z tymi zawrotami. Musiałam lek odstawić.

  Odpowiedz
  • Mam przepuklinę rozworu przełykowego i od ponad roku borykam się z tym: najpierw zgaga, póżniej kwaśna ślina, ból gardła a ostatnio i kwaśna ślina i pieczenie jamy ustnej. Unikam wszelkich inhibitorów choć mam je w domu. Wczoraj, kiedy już tego pieczenia w ustach nie mogłam wytrzymać wzięłam Dexilant 30 o k. 22-giej. Świetnie spałam, kolejny dzień też bez żadnych dolegliwości, nie brałam niczego. Powtórzyłam Dexilant za 2 dni i co? Zalew kwaśnej śliny, pieczenie języka, warg, ból brzucha czyli nie tyle, że nie pomógł, to jeszcze pogorszył. Zupełnie nie wiem co o tym myśleć no i jestem bardzo rozczarowana i nawet załamana, niestety

   Odpowiedz
   • Brałam dexilant 30 przez pare dni nawet 60, pomógł bardzo, ból żołądka, zgaga ustąpiły. Żadnych objawów ubocznych a najczęściej miewam zgodnie z ulotkami.

    Odpowiedz
 9. Miałam/mam Helicobacter, reflux, zgagi, cały czas chrypke i podrażnone gardło, szybciej łapałam infekcje. Brałam rózne leki, Dexilant tez.
  Niestety cały czas, po odstawieniu wszystko wracało.
  Dexilant jest ok, ale nie na długo.
  Jak go odstawiłam, po poradzie laryngologa- zaczełam leczyc podrażnioną śluzówkę Balsamem Szostakowskiego kupionym w aptece- wygląda jak bardzo gęsty olej, smakuje jak plastik do picia ale jedna łyżeczka rano (po jedzeniu) i tuz przed pójściem spać (żeby chroniło jak sie jedzenie wyleje) uratowała mnie i sprowadziła do normalnego zycie. Jem wszystko, nawet ciasta, po ktorych drapie mnie gardło. On nie tylko chroni ale tez regeneruje i nie mam poczucuia ciezkosci w zoladku jak po Polprazolach i tego typu lekach.
  Tak. ze po Dexilancie, ktory byl, zdecydowanie najlepiej tolerowanym lekiem dla mnie, zregenerowałam sluzówke i teraz balsamu używam sporadycznie.
  Oczywiscie reflux zostaje ze mną do konca życia ale komfort jedzenia i funkcjonowania- bez porównania do przeszłości.

  Odpowiedz
 10. bardzo dobry lek, najpierw brałem dawkę 60mg raz dziennie a od jakiegoś czasu lekarz przepisał 30mg raz dziennie
  wszelkie objawy związane z przepukliną wpustu żołądka (między innymi zaburzenia rytmu serca, arytmia) ustąpiły jak za działaniem czarodziejskiej różdżki
  zero jakichkolwiek skutków ubocznych a lek ten przyjmuję już 4 rok
  nieco drogi ale co zrobić

  Odpowiedz
 11. Ja na trzeźwo jeszcze nie brałem – boję się skutków ubocznych :) także biorę 2 miesiąc jest ok bardzo dobry lek brałem 60 tera 2x 30 rano i wieczorem ale chyba 60 wieczorem była najlepsza opcja. Pozdr

  Odpowiedz
 12. Dzień dobry ja biorę te tabletki od 8 dni pobytu brzucha i pleców spadek wagi nudności. Czy ktoś może mi powiedzieć czy miał takie objawy

  Odpowiedz
 13. Nie bierzcie tego leku!!! Po 4 tabletkach bóle głowy, zawroty głowy, uderzenia gorąca zakończona wysypka uczuleniową na SORze ….

  Odpowiedz
 14. Jak w przypadku innych leków opinie od pozytywnych do negatywnych. Moim zdaniem wynika to z tego że na jednych pacjentów lek działa super a na innych ze skutkami ubocznymi, czasem uciążliwymi. W moim przypadku działa świetnie bez w/w dolegliwości, jednak w zwalczaniu zgagi nie ograniczam się wyłącznie do farmakoterapii, ale stosuję dietę ograniczająca bądź okresowo wykluczającą niektóre produkty np. słodycze, soki i inne z ulotki od lekarza. Nie jest to jednak dieta drakońska. To pozwala mi stosować Dexilant 30 co trzeci dzień od dwóch lat i nie ma zgagi. Mam jednak obawy co do długotrwałego stosowania tego leku, gdyż w ulotce i szczegółowych fachowych opiniach podkreśla się krótkotrwałe /okresowe/ leczenie. Lekarz mówi, że można brać dłużej, ale obawiam się jakichś obecnie nieznanych skutków ubocznych. Czy ktoś ma jakiś opinie o długotrwałym stosowaniu Dexilantu?

  Odpowiedz
  • powiem tak, jak dla mnie lek jest OK, muszę przyjmować inhibitor od momentu resekcji żołądka (juz 4 lata) przyjmowałem różne leki, jedne działają lepiej inne gorzej. śmieszne było nawet że lek ten sam kupiony w różnych krajach miał inne działanie. Co do Dexilantu to biorę od prawie roku, skutków ubocznych nie widzę i nie odczuwam.
   Jak na razie wszystko OK.

   Odpowiedz
  • Biorę już 4 lata 60 i żadnych objawów. Żadnych diet ani zerwania z wieczornym drinkiem. Jeśli nie wezmę 2 dni, masakra, zgaga, wymioty tak więc jestem skazany na niego do końca życia albo operacja. Przepuklina przełyku.

   Odpowiedz
   • Biorę lekarstwa na refluks praktycznie 15 lat, najpierw Gasec-20 Gastrocaps który z czasem przestał pomagać, od 2 lat nieprzerwanie biorę Dexilant 30 mg i jest super. Niestety pominięcie dawki daje o sobie od razu znać uporczywym pieczeniem w przełyku. Brak jakichkolwiek działań ubocznych. Minus tylko taki, że brak tego leku w aptekach w obecnym czasie.

    Odpowiedz
 15. Odradzam!
  Ja dostałam mrowienia w lewej połowie ciala, wzdęć i krwawien z jelita. Nie polączylam tego z Dexilantem, dopiero po miesiacu stosowania moj mąz wpadl ze to od tego syfu. Doszlo do obrzęku naczyniowo ruchowego, mam podraznione jelita nietolerancje glutenu i histaminy. Ciekawe co w tym.leku jest ze to taki syf. Lekarz przepisal lekką ręką, tylko nie ma jak teraz szybko tego naprawić.
  Doradzam zdecydowanie szkoda zdrowia

  Odpowiedz
  • Dexilant 30 biorę codziennie rano od półtora roku, czuję się po nim cudownie, żadnych nieprzyjemnych odczuć, które występowały przed przyjmowaniem jakichkolwiek leków. Chciałabym jednak je odstawić,zobaczyć czy da się bez nich, ale pamiętam jak fatalnie czułam się po pominięciu jednej tabletki Emanera 20 … Dwa dni mnie kwasiło i mdliło, bez szans na normalne samopoczucie, mimo że następnego dnia wzięłam rano dawkę. Bardzo ciężko dostać Dexilant, pomijając jego cenę – jest to lek nowej generacji, Emanera tańsza, refundowana i w rok doprowadziła do kompletnej metaplazji jelitowej…

   Odpowiedz
 16. Biorę od 2 tygodni,nie mam skutków ubocznych ,ale nie pomaga nic :( Dalej chrząkam po jedzeniu z 15 ,20 minut,masakra.Mam brać 2 miesiące.

  Odpowiedz
 17. Mąż po kilku dniach brania dexilanu ,czuł się okropnie bóle brzucha ,ciagle zmęczenie ,ścisk w gardle ,bralo go na wymioty.W nocy poty i dreszcze .W ciągu dnia spal,objawy depresyjne.Czuł się jak po alkoholu.Spadek apetytu.

  Odpowiedz
  • od trzech lat mam refluks.wszystkie leki wyrzucilam niepomagaly tylko szkodzily.wyczytalam w internecie ze pomaga miod manuka ale po co placic 100 zl za maly sloiczek,wiec zaczelam brac codziennie rano lyzke naszego polskiego miodu i co? pomaga,wiec proponuje sprobojcie

   Odpowiedz
  • U mnie podobnie. Apatia i brak chęci do życia. Ciągłe zmęczenie i uczucie „lekkiego podpicia”. Cały czas chciało mi się spać. Po innych ipp nie miałem takich objawów – tylko po dexilancie.

   Odpowiedz
 18. Nigdy więcej .Brałam Emanera kilka lat i wydawało mi się ze juz nie działa tak dobrze .Poprosiłam lekarza o lepszy lek ,przepisał mi Dexilant 60 .Pierwszy dzień jako tako na drugi i trzeci dzień potworny ból źoładka promieniuje do pleców .Cały brzuch jakby podraznioný ,bol głowy .brak apetytu ,pocenie,brak siły i ochoty na cokolwiek …..35 zl w błoto plus katusze .Wracam do Emanera jutro bo chyba kipne

  Odpowiedz
 19. Biorę dexilant od 2 miesięcy mam biegunkę od tygodnia nie wiem czy od tego leku dziś odstawiłam sama bez konsultacji zlekarzem oprócz tego lekarz przepisał mi ursocam i prokit wszystko odstawiłam nie wiem czy dobrze.

  Odpowiedz
 20. Ja dostałam potwornego ścisku w gardle, dopiero teraz się zorientowałam że to może być po tym leku. Odstawiam, a dopiero brałam przez tydzień 2 razy dziennie

  Odpowiedz
 21. Wzięlam 11 tabletek. Lekarz przepisał mi 1 tabletkę dziennie, po śniadaniu. Wczoraj odstawiłam. Czuję się okropnie. Coś strasznego. Okropny ból żołądka i całego brzucha, wzdęcia, odbijanie A w zasadzie bekanie co nigdy mi się nie zdarza. Ogólne osłabienie. Ból kości i głowy. Szumy w uszach. Napady gorąca i dreszcze. Uczucie jak przy konkretnej grypie. Lęki straszne. Uczucie puchnięcia nóg, kolana i kostki. Nigdy więcej.

  Odpowiedz
 22. witam
  biore Dexilan od tygodnia niestety zaczely sie problemy z biegunka ogolnym rozbiciem zawrotami glowy na razie odstawilam zobacze czy wszystko wroci do normy

  Odpowiedz
 23. DEXILAN 30 mg. biorę od około 7 miesięcy – 1 tabl. rano i jak dotąd nie wystąpiły jakiekolwiek działania uboczne. Ogromnie się cieszę , że DEXILANT mi pomaga od pierwszej tabletki i tym samym uwolnił od brania różnych tabletek , które generalnie niewiele pomagały – Controloc Control , Sal Vichy , Ortanol Max itp. Przyczyną moich problemów są działania dość silnych leków , które muszę brać na moje schorzenia i teraz jestem przeszczęśliwa , że 1 tabletka dziennie DEXILAN 30 mg. polepszyła mój komfort życia. Pozdrawiam i życzę zdrówka :)

  Odpowiedz
 24. Biorę lek od dwóch tygodni. Poprawa nastąpiła już po dosłownie 2-3 tabletkach 30 mg. Biorę rano i popijam całą szklanką wody. Nie zaobserwowalam żadnych skutków ubocznych. Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Muszę jednak zaznaczyć że na zgagę i refluks cierpiałam od dwóch miesięcy zanim przyjęłam ten lek. Myślę że dużo zależy od indywidualnych predyspozycji.

  Odpowiedz
 25. Lek dexilant powoduje dużo skutków ubocznych. Po dwóch tabletkach trzeba było go odstawić. Organizm jakby przestał
  trawić. Brzuch napęczniał i bolał. Nastąpił wzrost wagi o 1,5 kilograma.

  Odpowiedz
  • Chłop po 2 tabletkach napęczniał i przytył 1.5kg i to pewnie w 2 dni tak? Hahaha co ludzie tu wypisują to ja nie wiem :D

   Odpowiedz
 26. Mam liczne nadżerki w żołądku i dwunastnicy. W grudniu bardzo bolał mnie żołądek miałam zgaga wzdęcia i straszne odbijanie . Jadłam tylko chleb z masłem i popijalam tymiankiem i koprem włoskim. Poszłam do gastrologia i przepisał mi dexilant na 4 tygodnie. Bardzo mi pomógł. Ale nie po dwóch tabletkach . Polepszenie poczułam po ok. Tygodniu lykania leku. Nie miałam żadnych działań ubocznych. Potem zrobiłam przerwę 2 tygodnie. Ale teraz znowu zaczęłam brać 30 mg. Bo po odstawieniu leku znowu mnie boli żołądek. Chyba będę musiała to stosować z małymi przerwami. Bardzo mi pomaga. Zaznaczam że dietę to już od kilku lat mam cieniutką. Tylko gotowane i mięso i owoce i warzywa.

  Odpowiedz
 27. Od czterech dni biorę dexilant 30 mg. Czuję się okropnie. Pierwsze trzy dni potworny ból głowy, ból w klatce piersiowej, uporczywe mdłości.Lek z licznymi skutkami ubocznymi.

  Odpowiedz
 28. Jestem zadowolony z działania leku. Przestało burczeć w brzuchu i ustal kaszel w nocy. Zarzucanie kwasów nocne ustało.
  W dzień wspomagam sobie ranigastem tym na receptę Trafiony zatopiony tak się mówi w moim przypadku.

  Odpowiedz
 29. Po zażyciu 5 tabletek bóle stawów, kości, głowy, nerek, uczucie zmęczenia,uczucie ściskania w gardle, stany depresyjne, brak chęci do życia.Po odstawieniu wszystko po około tygodniu wróciło do normy.Dieta jest najważniejsza.

  Odpowiedz
 30. Brałam ten lek tylko przez 2 dni i się zaczęło. Miałam straszne nudności które nie dały mi spać. Do tego w nocy pojawił się jakiś dziwny ślinotok. Rano cały brzuch był obolały. Oprócz tego dziwnie się czułam coś jakby na kacu. Dziękuję za taki lek. Zamiast pomagać na refluks to tylko mi zaszkodził.

  Odpowiedz
 31. Witam ! należy również wsłuchiwać się w organizm jak się zachowuje , objawy po zażywaniu dexilantu. Pacjenci powinni stosować również dietę taką jak stosuje się w chorobie wrzodowej , stosować picie ziół uspokajających na wyciszenie , uspokojenie oraz prowadzić bez stresowy tryb życia w miarę możliwości w tym zwariowanym świecie – powyższy komentarz , recepta dotyczy wszystkich bez względu na wiek.

  Odpowiedz
 32. witam mam 40l biore dexilant od 2 lat nie wyobrazam sobie dnia bez niego ,jesli zapomne go rano zazyc .po pierwszym posilku ,wystarczy lyk wody .,zwijam sie z bulu

  Odpowiedz
 33. Biorę lek od tygodnia – od kilkunastu lat mam problem z refluksem (dodatkowo mam niewielką przepuklinę rozworu przełykowego). Refluks powoduje u mnie bardziej problemy krtaniowo-gardłowe niż typowo żołądkowe. Muszę przyznać, że jestem zaskoczony skutecznością tego leku. Wcześniej brałem inne leki IPP typu nolpaza, helicid itp. One działały słabo lub nawet wcale. Skutków ubocznych na razie nie zaobserwowałem ale nie biorę tego leku zbyt długo.

  Odpowiedz
 34. działaniem leku byłem zachwycony i jestem już od pierwszej tabletki. Nic tu nie ściemniam. Borykałem się z nieświeżym oddechem od kilkadziesiąt lat. Zarzucanie treści pokarmowych z żołądka i ciągły smród. Po gastroskopii wyszło, że mam refluks (niestety nie domyka się układ pokarmowy na dole). Ten lek hamuje kwas solny skutecznie. Uradował mnie ogromnie, bo problem nieświeżości jest problemem ogromnym. Jeśli chodzi o skutki uboczne? Na początku sądziłem, że ich nie ma. Bynajmniej ich u siebie nie zaobserwowałem. Biorę juz drugi miesiąc i zamierzam brać trzeci, bo jak tylko przestałem, wszystko wraca. No ale? Właśnie po tych dwóch miesiącach jednak odczuwam lekką słabość i nie wiem czy jest ona spowodowana okresem zimowym i ogólnym nastrojem, czy trochę ten lek tak wpływa. Ciężko mi to określić. Zaniepokoił mnie tylko fakt, że zacząłem mieć problemy z erekcją, a to już nie żarty. Nie wiem czy jest to spowodowane lekiem. Jeszcze go trochę pobiorę, a jak bedzie kłopot z seksem, to chyba na próbę odstawię. Oby to nie było to.

  Odpowiedz
 35. Brałam lek 3 miesiące i już pierwszy dzień po skończeniu kuracji refluks wrócił, do tego z nudnościami plus nasiliły mi się dolegliwości lękowe, z którymi się mierzę od lat.

  Odpowiedz
 36. Lek wywołuje bardzo uporczywe skutki uboczne. Brałam Emanerę, było dobrze, ale lekarz zalecił Dexilant. Brałam kilka dni i cały czas bolała mniee głowa, odczuwałam zawroty głowy, mdłości, szum w uszach i czułam sie jak bym była po alkoholu. Nigdy więcej.

  Odpowiedz
 37. Zgadzam się z opinią,że lek ten powoduje straszne skutki uboczne.Mój mąż wziął tylko siedem tabletek i dwukrotnie korzystał z pomocy lekarza na izbie przyjęć. Odczuwał problemy z oddychaniem, silne napięcie nerwowe,lęk, fale gorąca i zimna na zmianę. Do tego pisk w głowie. Proszę czytać ulotkę przed zażyciem tego leku.

  Odpowiedz
  • biorę od 5 dni i czuję się okropnie ,
   wzdęcia , mdłości ,ból głowy a dzisiaj jeszcze potworny ból żołądka i wymioty , straszne świństwo już chyba wolę ten refluks .

   Odpowiedz
 38. Straszny lek moj mąz brał go 2 miesiące i miał zawroty głowy dezorientacje zmeczenie itd. Odstawił 2 tyg temu i ndopiero teraz wszystko pomału wraca do normy. Radze przeczytac dokładnie ulotke bo to straszne swinstwo jest

  Odpowiedz
  • Biorę dexilant 30 od kilku lat kiedy przerywam niesamowity ból i pieczenie osobiście jest to jedyny lek ,który mi pomaga na zapalenie żołądka i reflux .

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Dexilant. Podziel się doświadczeniami na forum.