Konsultacja merytoryczna:

Daptomycin Hospira

Substancją czynną leku Daptomycin Hospira w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji jest daptomycyna. Daptomycyna jest lekiem przeciwbakteryjnym, który może zatrzymywać namnażanie się określonych bakterii. Lek Daptomycin Hospira jest stosowany u dorosłych oraz dzieci i młodzieży (w wieku od 1 roku do 17 lat) w leczeniu zakażeń skóry i tkanek podskórnych. Jest również stosowany u dorosłych w leczeniu zakażeń tkanek wyścielających jamę serca od wewnątrz (w tym zastawek serca), wywołanych przez bakterie Staphylococcus aureus oraz w leczeniu zakażeń krwi wywołanych przez tą samą bakterię, co zakażenia skóry lub serca.

W zależności od typu zakażenia (zakażeń) w trakcie terapii lekiem Daptomycin Hospira lekarz może przepisać również inne leki przeciwbakteryjne.

Jaki jest skład Daptomycin Hospira, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest daptomycyna. Jedna fiolka z proszkiem zawiera 350 mg daptomycyny.

Pozostały składnik to sodu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Daptomycin Hospira – jak stosować ten lek?

Dawka zależna jest od masy ciała pacjenta i rodzaju leczonego zakażenia. Zazwyczaj stosowana dawka leku dla dorosłych wynosi 4 mg na kilogram (kg) masy ciała raz na dobę w zakażeniach skóry lub 6 mg na kilogram masy ciała raz na dobę w zakażeniu serca lub w zakażeniu krwi związanym z zakażeniem skóry lub serca. U dorosłych pacjentów dawka ta podawana jest bezpośrednio do krwi (przez żyłę) w postaci infuzji trwającej około 30 minut lub we wstrzyknięciu, które trwa około 2 minut. Taka sama dawka jest zalecana u osób w wieku powyżej 65 lat, jeśli nie stwierdzono u nich chorób nerek.

Dzieci i młodzież (w wieku od 1 roku do 17 lat)
Tabela dawkowania znajduje się w załączonej ulotce.

Leczenie trwa zwykle od 1 do 2 tygodni w zakażeniach skóry. W zakażeniach krwi i serca, jak również w zakażeniach skóry o czasie trwania leczenia zadecyduje lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Daptomycin Hospira podawany jest zwykle przez lekarza lub pielęgniarkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Daptomycin Hospira – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Daptomycin Hospira w okresie ciąży i karmienia piersią?

Zazwyczaj nie podaje się daptomycyny kobietom w ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ daptomycyna może przenikać do mleka matki i mieć szkodliwy wpływ na dziecko.

Ulotka Daptomycin Hospira – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Daptomycin Hospira, 350 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (daptomycyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Daptomycin Hospira m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Daptomycin Hospira, 350 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (daptomycyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Daptomycin Hospira?

Cena Daptomycin Hospira i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Daptomycin Hospira.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Daptomycin Hospira? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol spray przeciw swędzeniu skóry (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Atopicontrol spray przeciw swędzeniu skóry (Opakowanie: 50 ml) to bezzapachowy, lekki spray, który stosuje się w przypadku swędzenia skóry u dorosłych oraz dzieci powyżej 3 lat.

Spray zawiera unikalne połączenie składników, które przeciwdziałają swędzeniu, chłodzą i zapewniają komfort podrażnionej skórze.

Produkt szybko się wchł…

76.99 

COMPEED Plastry na pęcherze wąskie 2.0x6.0cm (Opakowanie: 6 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.99 

Zastosowanie Weleda serum napinające skórę z granatem (Opakowanie: 7 ml)Weleda serum napinające skórę z granatem (Opakowanie: 7 ml) zawiera wysoko skoncentrowane naturalne składniki zapewniające natychmiastowe działanie przeciwzmarszczkowe. Skóra jest intensywnie nawilżona, napięta i ujędrniona. Poprzez zawarty w kremie wyciąg z granatów oraz ekstrakt z prosa skóra staje się miękka i gładka w dotyku.

zmarszczki są…

21.99 

Zastosowanie Mastika powder (Opakowanie: 60 )Mastika powder (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający mastikę, czyli naturalną żywicę z wiecznie zielonego drzewa Pistacia lentiscus, rosnącego na greckiej wyspie Chios. Surowiec zbiera się nacinając korę drzewa, a następnie suszy na słońcu.

Efekt działania Mastika powder (Opakowanie: 60 )Preparat wspomaga ochronę śluzówki żołądka, niwelując dyskomfort związany z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori. Ponadto odśwież…

45.23 

Zastosowanie Diaxy D3 (Opakowanie: 30 )Diaxy D3 (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający w swoim składzie wysoką zawartość oleju rybiego z wątroby rekina i witaminy D3. Preparat wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego.
Suplement zalecany jest dla dzieci powyżej 4. roku życia lub osoby dorosłe, które borykają się z nieprawidłową pracą układu odpornościowego.
Preparat może być spożywany także w przypadku zbyt niskiego…

9.08 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief