Dettol Med

Dettol Med, który po rozcieńczeniu w wodzie tworzy roztwór o mlecznej barwie, jest środkiem antyseptycznym do użytku miejscowego stosowanym do przemywania niewielkich ran takich jak zadraśnięcia, rozcięcia, ukąszenia lub użądlenia owadów.

Lek ten ma postać koncentratu i musi być rozcieńczony przed użyciem.

Nie stosować leku DETTOL MED bez rozcieńczenia.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Dettol Med, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chloroksylenol 4,8 mg/100 mg.

Ponadto lek zawiera: olej rycynowy zmydlony, alkohol izopropylowy, olejek sosnowy, karmel oraz wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dettol Med – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Rozcięcia, ukąszenia, otarcia oraz użądlenia owadów – należy rozcieńczyć 50 ml leku Dettol Med w 1 litrze wody (rozcieńczenie w stosunku 1 do 20), a następnie przemyć zranione miejsce tym roztworem. Przykryć suchą gazą lub opatrunkiem.

Lek do stosowania u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 miesiąca życia.

W razie pytań dotyczących stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania nierozcieńczonego leku, należy spłukać lek ze skóry i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi reakcja skórna.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dettol Med – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Dettol Med z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dettol Med w okresie ciąży i karmienia piersią?

Dettol Med może być stosowany w okresie ciąży pod nadzorem lekarza. Leku nie należy stosować na skórę piersi w okresie karmienia piersią.

Ulotka Dettol Med – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DETTOL MED (Chloroxylenolum) 4,8 mg/100 mg, koncentrat do sporządzania roztworu na skórę

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dettol Med m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DETTOL MED (Chloroxylenolum) 4,8 mg/100 mg, koncentrat do sporządzania roztworu na skórę

Cena Dettol Med i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Dettol Med i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Dettol Med oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Dettol Med - forum pacjentów

Stosujesz Dettol Med? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz