Dettol Med

Dettol Med, który po rozcieńczeniu w wodzie tworzy roztwór o mlecznej barwie, jest środkiem antyseptycznym do użytku miejscowego stosowanym do przemywania niewielkich ran takich jak zadraśnięcia, rozcięcia, ukąszenia lub użądlenia owadów.

Lek ten ma postać koncentratu i musi być rozcieńczony przed użyciem.

Nie stosować leku DETTOL MED bez rozcieńczenia.

Jaki jest skład Dettol Med, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chloroksylenol 4,8 mg/100 mg.

Ponadto lek zawiera: olej rycynowy zmydlony, alkohol izopropylowy, olejek sosnowy, karmel oraz wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Dettol Med – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Rozcięcia, ukąszenia, otarcia oraz użądlenia owadów – należy rozcieńczyć 50 ml leku Dettol Med w 1 litrze wody (rozcieńczenie w stosunku 1 do 20), a następnie przemyć zranione miejsce tym roztworem. Przykryć suchą gazą lub opatrunkiem.

Lek do stosowania u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 miesiąca życia.

W razie pytań dotyczących stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania nierozcieńczonego leku, należy spłukać lek ze skóry i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi reakcja skórna.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dettol Med – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Dettol Med z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dettol Med w okresie ciąży i karmienia piersią?

Dettol Med może być stosowany w okresie ciąży pod nadzorem lekarza. Leku nie należy stosować na skórę piersi w okresie karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Dettol Med i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Dettol Med – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Dettol Med. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DETTOL MED (Chloroxylenolum) 4,8 mg/100 mg, koncentrat do sporządzania roztworu na skórę

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dettol Med m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DETTOL MED (Chloroxylenolum) 4,8 mg/100 mg, koncentrat do sporządzania roztworu na skórę

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Dettol Med? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.