Detrusitol

Lek Detrusitol należy do grupy leków przeciwskurczowych, działających na układ moczowy.
Lek Detrusitol jest wskazany w leczeniu objawowym nietrzymania moczu z powodu parć naglących i (lub) częstomoczu u pacjentów z nadreaktywnością wypieracza.

Jaki jest skład Detrusitol, jakie substancje zawiera?

Jedna tabletka powlekana zawiera 1 mg lub 2 mg tolterodyny winianu, co odpowiada 0,68 mg lub 1,37 mg tolterodyny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, hypromeloza, kwas stearynowy, tytanu dwutlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Detrusitol – jak stosować ten lek?

Dorośli (w tym pacjenci w podeszłym wieku):
Zalecana dawka wynosi 4 mg na dobę, podawana w dwóch dawkach podzielonych po 2 mg dwa razy na dobę. Dawkę można zmniejszyć do 2 mg na dobę w zależności od tolerancji leku.
Efekt leczenia należy oceniać po 2 do 3 miesiącach terapii.

Stosowanie leku Detrusitol u dzieci
Skuteczność leku Detrusitol u dzieci nie została ustalona. Dlatego nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

Stosowanie leku Detrusitol u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek
Lekarz zadecyduje o odpowiednim dostosowaniu dawki leku u osób z zaburzeniami czynności nerek.
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (GFR ≤30 ml/min) zalecana całkowita dawka dobowa wynosi 2 mg (tj. jedna tabletka 1 mg dwa razy na dobę).

Stosowanie leku Detrusitol u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby
Lekarz zadecyduje o odpowiednim dostosowaniu dawki leku u osób z zaburzeniami czynności wątroby.
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby zalecana całkowita dawka dobowa wynosi 2 mg (jedna tabletka 1 mg dwa razy na dobę).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku Detrusitol niż zalecana należy skontaktować się z lekarzem.
Najcięższe obserwowane działania niepożądane, to zaburzenia akomodacji i problemy z oddawaniem moczu. W przypadku przedawkowania tolterodyny zalecane jest leczenie objawowe. Należy też zastosować płukanie żołądka i podać węgiel aktywowany.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Detrusitol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Detrusitol z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Detrusitol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Brak danych dotyczących stosowania leku u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach wykazały toksyczny wpływ na reprodukcję. Potencjalne ryzyko dla ludzi nie jest znane.
Nie zaleca się więc stosowania leku Detrusitol przez kobiety w ciąży.

Ulotka Detrusitol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DETRUSITOL 1 mg, 2 mg, tabletki powlekane (Tolterodini tartras)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Detrusitol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DETRUSITOL 1 mg, 2 mg, tabletki powlekane (Tolterodini tartras)

Cena Detrusitol i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Detrusitol i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Detrusitol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz