Tolbasadin

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Substancja czynną leku Tolbasadin jest tolterodyna.
Tolterodyna należy do grupy leków zwanych lekami antymuskarynowymi.

Lek Tolbasadin stosowany jest w leczeniu objawów zespołu pęcherza nadreaktywnego. Przy występowaniu zespołu pęcherza nadreaktywnego u pacjenta może wystąpić:
• brak możliwości kontrolowania oddawania moczu,
• nagła potrzeba szybkiego skorzystania z toalety bez wcześniejszego jej odczuwania i (lub) częste korzystanie z toalety.

Skład

Substancją czynną jest winian tolterodyny.
2 mg: Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu, twarda zawiera 2 mg winianu tolterodyny, co odpowiada 1,37 mg tolterodyny.
4 mg: Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu, twarda zawiera 2 mg winianu tolterodyny, co odpowiada 2,74 mg tolterodyny.

Pozostałe składniki to:
Kapsułka: Granulki cukrowe (zawierające sacharozę, skrobię kukurydzianą), hydroksypropylometyloceluloza, talk, etyloceluloza.
Otoczki kapsułki: żelatyna, sodu laurylosiarczan.
Barwniki:
2 mg: żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171), błękit brylantowy, lak (E133).
4 mg: żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171), błękit brylantowy, lak (E133).
Tusz: szelak (E904), alkohol bezwodny (E1510), alkohol izopropylowy, alkohol butylowy, glikol propylenowy (E1520), roztwór amoniaku (E527), wodorotlenek potasu (E525), tytanu dwutlenek (E171).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jedna kapsułka 4 mg o przedłużonym uwalnianiu, twarda na dobę, z wyjątkiem pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby, bądź uciążliwymi działaniami niepożądanymi. Lekarz może zmniejszyć dawkę u tych pacjentów do jednej kapsułki 2 mg na dobę.

Lek Tolbasadin nie jest zalecany do stosowania u dzieci.

Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde przeznaczone są do stosowania doustnego i powinny być połknięte w całości. Nie należy rozgryzać kapsułek.

Długość leczenia
Lekarz powinien uprzedzić pacjenta jak długo trwa leczenie lekiem Tolbasadin. Nie należy przerywać leczenia wcześniej, z powodu braku natychmiastowego efektu. Pęcherz moczowy wymaga pewnego czasu na adaptację. Należy dokończyć stosowanie kapsułek o przedłużonym uwalnianiu przepisanych przez lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli do tego czasu nie wystąpił żaden efekt.

Należy ponownie przeanalizować skuteczność leczenia po 2-3 miesiącach jego trwania.

Należy zawsze skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent rozważa przerwanie leczenia.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości kapsułek o przedłużonym uwalnianiu należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Tolbasadin może być stosowany przed, po lub w trakcie posiłku.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża i karmienie piersią
Nie należy stosować leku Tolbasadin podczas ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa lub planuje ciążę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie wiadomo, czy tolterodyna, substancja czynna leku Tolbasadin jest wydzielana do mleka matki.
Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Tolbasadin.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Tolbasadin może powodować zawroty głowy, uczucie zmęczenia lub wpływać na widzenie lub zdolność pacjenta do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here