Substancją czynną w leku Urimper jest tolterodyna. Tolterodyna należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwmuskarynowymi.
Lek Urimper stosuje się w leczeniu objawów nadreaktywnego pęcherza moczowego. Zespół pęcherza nadreaktywnego może objawiać się w następujący sposób:
• pacjent nie może kontrolować oddawania moczu;
• pacjent odczuwa nagłą potrzebę skorzystania z toalety i (lub) korzysta z toalety często.
Jaki jest skład Urimper, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku Urimper, 2 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde są 2 mg winianu tolterodyny, co odpowiada 1,37 mg tolterodyny.
Substancją czynną leku Urimper, 4 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde są 4 mg winianu tolterodyny, co odpowiada 2,74 mg tolterodyny.
Pozostałe składniki to:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylowy octan, powidon, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropylometyloceluloza, sodu dokuzynian, magnezu stearynian.
Skład kapsułki: indygokarmin (E132), żółcień chinolinowa (tylko dla 2 mg) (E104), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.
Otoczka tabletki wewnętrznej zawartej w kapsułce: etyloceluloza, trietylu cytrynian, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) dyspersja 30%, glikol propylenowy.
Dawkowanie preparatu Urimper – jak stosować ten lek?
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde przeznaczone są do podania doustnego i powinny być połykane w całości.
Kapsułek nie należy żuć.
Dorośli
Zwykle stosowana dawka leku to jedna kapsułka 4 mg o przedłużonym uwalnianiu, twarda stosowana jeden raz na dobę.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, lekarz może zmniejszyć dawkę do 2 mg leku Urimper na dobę.
Dzieci
Nie zaleca się stosowania leku Urimper u dzieci.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Jeśli pacjent lub ktokolwiek inny zastosuje zbyt dużą liczbę kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy w przypadku przedawkowania obejmują halucynacje, pobudzenie, szybsze niż zwykle bicie serca, rozszerzenie źrenic, niemożność oddania moczu lub trudności z oddychaniem.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Urimper – czy mogę spożywać alkohol?
Lek Urimper może być przyjmowany przed, po lub w trakcie posiłku.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Urimper w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie należy stosować leku Urimper w okresie ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa lub planuje ciążę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Ulotka Urimper – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Urimper, 2 mg, 4 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde
Ściągnij dokument PDF - Urimper, 2 mg, 4 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde
Pobrano 222 razy
Rozmiar plku 76.00 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Urimper m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Urimper, 2 mg, 4 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde
Ściągnij dokument PDF - Urimper, 2 mg, 4 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde
Pobrano 92 razy
Rozmiar plku 216.87 KB
Cena Urimper i dostępność w najbliższej aptece
Dowiedz się ile kosztuje Urimper i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.
Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Urimper oraz dostępność w najbliższej aptece.
Opinie o Urimper - forum pacjentów
Stosujesz Urimper? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.
Bardzo dobrze spisał się Urimper 4mg miałam problemy związane z nietrzymaniem moczu i pomógł
Przez miesiąc zażywałam ten lek, na pęcherz pomógł ale przez cały czas zażywania miałam alergie, swędzącą i bolącą wysypkę na skórze. Po skończeniu leku wysypka zniknęła. Lekarka nie zapisała mi drugiego opakowania. Zmieniła lek.
A ja biorę urimpel i nic mi nie pomaga
stosuje urimper 4 mg.jestem bardzo zadowolona.mialam nietrzymanie po ostatniej operacji.urolog zalecil branie przez pol roku.juz po miesiacu byla poprawa