Uroflow

Uroflow to preparat diagnostyczny, który zawiera substancję czynną o nazwie chlorowodorek tolterodyny. Lek stosuje się w celu poprawy przepływu moczu u pacjentów z objawami nietrzymania moczu . Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Uroflow. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Uroflow należy do grupy leków zmniejszających napięcie mięśni pęcherza moczowego.
Lek Uroflow stosuje się w leczeniu objawów nadreaktywnego pęcherza moczowego, takich jak: nagłe, częste oddawanie moczu lub nietrzymanie moczu z parcia naglącego.

Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych.

Jaki jest skład Uroflow, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest tolterodyny wodorowinian. Każda tabletka powlekana zawiera 1 mg lub 2 mg tolterodyny wodorowinianu.

Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran.

Otoczka tabletki:
Uroflow 1: hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), talk.
Uroflow 2: hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E171), talk.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Uroflow – jak stosować?

Lek Uroflow należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli (w tym pacjenci w podeszłym wieku)
Zazwyczaj stosowana dawka to 2 mg (1 tabletka leku Uroflow 2) dwa razy na dobę. Tabletkę należy połykać w całości.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Zalecana dawka to 1 mg (1 tabletka leku Uroflow 1) dwa razy na dobę.

Po 2 lub 3 miesiącach należy ponownie ocenić skuteczność leczenia.

Nie zaleca się stosowania leku Uroflow u dzieci i młodzieży.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować większej ilości tabletek, niż zalecił lekarz. W razie przypadkowego zażycia większej niż zalecana ilości tabletek, należy natychmiast zgłosić się po pomoc do lekarza lub najbliższego szpitala. W razie przypadkowego przyjęcia leku przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Uroflow – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można stosować niezależnie od posiłków, popijając wodą.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Uroflow w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Uroflow w okresie ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Uroflow

Ulotka Uroflow – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Uroflow przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Uroflow m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Uroflow w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Uroflow

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Uroflow? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

3 komentarze do “Uroflow”

  1. miałam kłopoty z utrzymaniem moczu. W chwili parcia musiałam od razu iść do łazienki.Gdy zaczęłam zażywać Uroflow od razu wszystkie kłopoty zniknęły.
    Miałam zażywać lek przez 1 miesiąc .Po przestaniu zażywania objawy wróciły. Zacznę znowu zażywać . Polecam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Uroflow. Podziel się doświadczeniami na forum.