desderman

Lek desderman jest alkoholowym lekiem do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk.

Zakres działania przeciwdrobnoustrojowego:

  • bakterie (w tym prątki gruźlicy),
  • grzyby,
  • wirusy: klasyfikacja „działanie wirusobójcze” (wirusy otoczkowe i bezotoczkowe) oraz klasyfikacja „zakres działania wirusobójczego” (w tym rotawirusy,
  • adenowirusy i norowirusy).

Skład

– Substancją czynną leku jest etanol 96% (v/v) (Ethanolum). 100 g roztworu na skórę zawiera 78,2 g etanolu 96% (v/v), co odpowiada 73,4 g etanolu 100%.

– Pozostałe składniki to: metyloetyloketon, izopropylu mirystynian, cetylostearylu oktanian, powidon K 30, sorbitol ciekły, krystalizujący 70%, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Substancja czynna „etanol denaturowany” zawiera środek denaturujący metyloetyloketon, który stosuje się aby zapobiec niewłaściwemu użyciu, jakim jest spożywanie alkoholu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu desderman – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek desderman jest przeznaczony do podania na nienaruszoną skórę. Stosuje się go w postaci nierozcieńczonej bez spłukiwania w następujący sposób:
Dorośli:
– W celu przeprowadzenia higienicznej dezynfekcji rąk wetrzeć nierozcieńczony lek desderman w suche ręce, pozostawiając skórę wilgotną przez co najmniej 30 sekund.
Działanie wirusobójcze osiąga się w ciągu 60 sekund.
Należy użyć co najmniej 3 ml nierozcieńczonego roztworu.
– W celu przeprowadzenia chirurgicznej dezynfekcji rąk wetrzeć nierozcieńczony lek desderman w suche ręce i przedramiona, pozostawiając skórę wilgotną przez co najmniej 90 sekund.
Należy użyć co najmniej 10 ml (2 × 5 ml) nierozcieńczonego roztworu.

Dzieci i młodzież:
Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku desderman u dzieci i młodzieży. Dane nie są dostępne.
Widoczne zanieczyszczenia na wylocie pompki można usunąć dezynfekując ją przez wycieranie (tylko dla butelek z pompką).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania desderman – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować desderman w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek desderman można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią pod warunkiem, że jest on stosowany prawidłowo.

Ulotka desderman – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

desderman, 78,2 g/100 g, roztwór na skórę (Ethanolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat desderman m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

desderman, 78,2 g/100 g, roztwór na skórę (Ethanolum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o desderman - forum pacjentów

Stosujesz desderman? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz