Konsultacja merytoryczna:

desderman

Lek desderman jest alkoholowym lekiem do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk.

Zakres działania przeciwdrobnoustrojowego:

  • bakterie (w tym prątki gruźlicy),
  • grzyby,
  • wirusy: klasyfikacja „działanie wirusobójcze” (wirusy otoczkowe i bezotoczkowe) oraz klasyfikacja „zakres działania wirusobójczego” (w tym rotawirusy,
  • adenowirusy i norowirusy).

Skład

– Substancją czynną leku jest etanol 96% (v/v) (Ethanolum). 100 g roztworu na skórę zawiera 78,2 g etanolu 96% (v/v), co odpowiada 73,4 g etanolu 100%.

– Pozostałe składniki to: metyloetyloketon, izopropylu mirystynian, cetylostearylu oktanian, powidon K 30, sorbitol ciekły, krystalizujący 70%, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Substancja czynna „etanol denaturowany” zawiera środek denaturujący metyloetyloketon, który stosuje się aby zapobiec niewłaściwemu użyciu, jakim jest spożywanie alkoholu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu desderman – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek desderman jest przeznaczony do podania na nienaruszoną skórę. Stosuje się go w postaci nierozcieńczonej bez spłukiwania w następujący sposób:
Dorośli:
– W celu przeprowadzenia higienicznej dezynfekcji rąk wetrzeć nierozcieńczony lek desderman w suche ręce, pozostawiając skórę wilgotną przez co najmniej 30 sekund.
Działanie wirusobójcze osiąga się w ciągu 60 sekund.
Należy użyć co najmniej 3 ml nierozcieńczonego roztworu.
– W celu przeprowadzenia chirurgicznej dezynfekcji rąk wetrzeć nierozcieńczony lek desderman w suche ręce i przedramiona, pozostawiając skórę wilgotną przez co najmniej 90 sekund.
Należy użyć co najmniej 10 ml (2 × 5 ml) nierozcieńczonego roztworu.

Dzieci i młodzież:
Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku desderman u dzieci i młodzieży. Dane nie są dostępne.
Widoczne zanieczyszczenia na wylocie pompki można usunąć dezynfekując ją przez wycieranie (tylko dla butelek z pompką).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania desderman – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować desderman w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek desderman można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią pod warunkiem, że jest on stosowany prawidłowo.

Ulotka desderman – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

desderman, 78,2 g/100 g, roztwór na skórę (Ethanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 117.81 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat desderman m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

desderman, 78,2 g/100 g, roztwór na skórę (Ethanolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 135.52 KB

Cena - ile kosztuje desderman?

Cena desderman i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę desderman.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz desderman? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz