Deprim Forte

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

DEPRIM forte jest lekiem pochodzenia roślinnego. Zawiera suchy wyciąg z dziurawca – Hypericum herbae extractum siccum. DEPRIM forte łagodzi stany obniżonego nastroju.

DEPRIM forte zalecany jest w łagodnych zaburzeniach nastroju z objawami takimi jak zmniejszenie zainteresowania podejmowaniem codziennych czynności, uczuciem obniżenia energii.

Skład

Każda kapsułka zawiera 425 mg Hyperici herbae extractum siccum (3,5-6 :1) standaryzowanego suchego wyciągu z dziurawca (zawartość hiperycyn 0,75 mg do 1,3 mg). Ekstrahent – etanol 60%

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, celuloza, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.

Skład kapsułki: żelatyna, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E 171), kompleks chlorofilowy (E 141), woda oczyszczona.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej:

Dawkowanie

Należy przyjmować 1 kapsułkę 1 raz na dobę, najlepiej o tej samej porze każdego dnia. Jeśli to konieczne, dawkę leku można zwiększyć do 2 kapsułek na dobę (1 kapsułka, rano i wieczorem). Kapsułki należy przyjmować podczas posiłków, popijając odpowiednią ilością płynu (szklanką wody). Nie należy otwierać kapsułek.

Najlepszy efekt działania leku DEPRIM Forte uzyskuje się, stosując ten lek przez kilka tygodni. Nie należy spodziewać się zauważalnego działania leku przed upływem 10 do 14 dni od rozpoczęcia leczenia. Jeżeli stan pacjenta nie poprawi się po upływie 4 do 6 tygodni od rozpoczęcia leczenia preparatem DEPRIM forte, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Ponieważ brak jest doświadczeń dotyczących stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat, nie zaleca się stosowania tego leku u pacjentów w tym wieku.

Przedawkowanie

Działania niepożądane wspomniane poniżej mogą przebiegać w bardziej nasilonej postaci. Do dzisiaj brak jest danych dotyczących ostrego zatrucia preparatami dziurawca u ludzi.

W przypadku zażycia dawki leku większej niż zalecana, pacjent powinien unikać ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie ultrafioletowe przez 1-2 tygodnie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek DEPRIM forte należy przyjmować podczas posiłków z odpowiednią ilością płynów (jedna szklanka wody).W trakcie leczenia nie należy spożywać napojów alkoholowych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku DEPRIM forte w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się stosowania leku w tym czasie.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here