Dahilo

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Dahilo zawiera substancję czynną diklofenak epolaminy.

Dahilo należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest to lek przeciwbólowy mogący również zmniejszać stan zapalny i obrzęk.

Lek Dahilo jest stosowany w celu krótkotrwałego złagodzenia bólu w następujących sytuacjach: łagodny do umiarkowanego ból (bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle miesiączkowe i bóle głowy).

Cena

Sprawdź ile kosztuje Dahilo.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak epolaminy.

Dahilo, 12,5 mg:
Każda kapsułka miękka Dahilo zawiera diklofenak w postaci diklofenaku epolaminy w dawce 15,38 mg, co odpowiada 12,5 mg diklofenaku potasowego.

Dahilo, 25 mg:
Każda kapsułka miękka Dahilo zawiera diklofenak w postaci diklofenaku epolaminy w dawce 30,76 mg, co odpowiada 25 mg diklofenaku potasowego.

Pozostałe składniki to:

Zawartość kapsułki:
Makrogol 600, glicerol bezwodny, woda oczyszczona

Osłonka kapsułki:
Żelatyna, glicerol bezwodny, sorbitol ciekły częściowo odwodniony (E 420), hydroksypropylobetadeks, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku 14 lat i starsze:
Ważne jest, aby stosować najmniejszą dawkę umożliwiającą kontrolę bólu oraz nie przyjmować leku Dahilo dłużej, niż to konieczne.

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dahilo, 12,5 mg
Początkowo należy przyjąć 1 lub 2 kapsułki miękkie, a następnie w razie potrzeby przyjmować 1 lub 2 kapsułki miękkie co 4 do 6 godzin. W żadnym przypadku nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek miękkich (75 mg) w ciągu 24 godzin.

Dahilo, 25 mg
Początkowo należy przyjąć 1 kapsułkę miękką, a następnie w razie potrzeby przyjmować 1 kapsułkę miękką co 4–6 godzin. W żadnym przypadku nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułek miękkich (75 mg) w ciągu 24 godzin.

Leku Dahilo nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

W przypadku przypadkowego przyjęcia przez pacjenta zbyt dużej ilości leku należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub zgłosić się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego, biorąc ze sobą opakowanie leku. Pacjent może wymagać pomocy medycznej.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

W czasie przyjmowania leku Dahilo nie należy pić alkoholu. Alkohol może nasilać możliwe działania niepożądane leku Dahilo, zwłaszcza zmęczenie i zawroty głowy oraz wpływ na przewód pokarmowy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie stosowania leku Dahilo, należy poinformować o tym lekarza. W czasie pierwszych 6 miesięcy ciąży pacjentka może stosować lek Dahilo tylko po konsultacji z lekarzem. Przez ostanie 3 miesiące ciąży nie stosować leku Dahilo z uwagi na zwiększone ryzyko powikłań u matki i dziecka.

Karmienie piersią
Leku Dahilo nie należy przyjmować w okresie karmienia piersią, ponieważ mogłoby to mieć
szkodliwy wpływ na dziecko. Jeśli pacjentka karmi piersią, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here