Dahilo

Lek Dahilo zawiera substancję czynną diklofenak epolaminy.

Dahilo należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest to lek przeciwbólowy mogący również zmniejszać stan zapalny i obrzęk.

Lek Dahilo jest stosowany w celu krótkotrwałego złagodzenia bólu w następujących sytuacjach: łagodny do umiarkowanego ból (bóle reumatyczne, bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle miesiączkowe i bóle głowy).

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Dahilo, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest diklofenak epolaminy.

Dahilo, 12,5 mg:
Każda kapsułka miękka Dahilo zawiera diklofenak w postaci diklofenaku epolaminy w dawce 15,38 mg, co odpowiada 12,5 mg diklofenaku potasowego.

Dahilo, 25 mg:
Każda kapsułka miękka Dahilo zawiera diklofenak w postaci diklofenaku epolaminy w dawce 30,76 mg, co odpowiada 25 mg diklofenaku potasowego.

Pozostałe składniki to:

Zawartość kapsułki:
Makrogol 600, glicerol bezwodny, woda oczyszczona

Osłonka kapsułki:
Żelatyna, glicerol bezwodny, sorbitol ciekły częściowo odwodniony (E 420), hydroksypropylobetadeks, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dahilo – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci w wieku 14 lat i starsze:
Ważne jest, aby stosować najmniejszą dawkę umożliwiającą kontrolę bólu oraz nie przyjmować leku Dahilo dłużej, niż to konieczne.

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dahilo, 12,5 mg
Początkowo należy przyjąć 1 lub 2 kapsułki miękkie, a następnie w razie potrzeby przyjmować 1 lub 2 kapsułki miękkie co 4 do 6 godzin. W żadnym przypadku nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek miękkich (75 mg) w ciągu 24 godzin.

Dahilo, 25 mg
Początkowo należy przyjąć 1 kapsułkę miękką, a następnie w razie potrzeby przyjmować 1 kapsułkę miękką co 4–6 godzin. W żadnym przypadku nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułek miękkich (75 mg) w ciągu 24 godzin.

Leku Dahilo nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przypadkowego przyjęcia przez pacjenta zbyt dużej ilości leku należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub zgłosić się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego, biorąc ze sobą opakowanie leku. Pacjent może wymagać pomocy medycznej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dahilo – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie przyjmowania leku Dahilo nie należy pić alkoholu. Alkohol może nasilać możliwe działania niepożądane leku Dahilo, zwłaszcza zmęczenie i zawroty głowy oraz wpływ na przewód pokarmowy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dahilo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie stosowania leku Dahilo, należy poinformować o tym lekarza. W czasie pierwszych 6 miesięcy ciąży pacjentka może stosować lek Dahilo tylko po konsultacji z lekarzem. Przez ostanie 3 miesiące ciąży nie stosować leku Dahilo z uwagi na zwiększone ryzyko powikłań u matki i dziecka.

Karmienie piersią
Leku Dahilo nie należy przyjmować w okresie karmienia piersią, ponieważ mogłoby to mieć
szkodliwy wpływ na dziecko. Jeśli pacjentka karmi piersią, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Ulotka Dahilo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dahilo, 12,5 mg, 25 mg, kapsułki, miękkie (Diklofenak epolaminy)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dahilo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dahilo, 12,5 mg, 25 mg, kapsułki, miękkie (Diklofenak epolaminy)

Cena Dahilo i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Dahilo i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Dahilo oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Dahilo - forum pacjentów

Stosujesz Dahilo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz