DHX FILOFARM

Działanie i wskazania

Lek DHX FILOFARM zawiera substancję czynną kodergokrynę, która jest mieszaniną uwodornionych alkaloidów sporyszu: dihydroergokorniny, dihydroergokrystyny i dihydroergokryptyny. Kodergokryna jest nieselektywnym antagonistą receptorów alfa-adrenergicznych, działa rozszerzająco na większość naczyń mózgowych, polepszając ukrwienie mózgowia i szybkość przepływu krwi przez mózgowie. Kodergokryna wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, poprawia zaburzoną przez niedotlenienie czynność mózgu oraz zmniejsza napięcie ścian naczyń krwionośnych.

Wskazania do stosowania
Lek DHX FILOFARM stosuje się w:
– zaburzeniach sprawności mózgu związanych z wiekiem oraz niewydolnością krążenia mózgowego,
– zapobieganiu napadom migreny.

Lek ten jest przeznaczony dla pacjentów w wieku powyżej 18 lat.

Jaki jest skład DHX FILOFARM, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kodergokryny mezylan.
1 ml roztworu doustnego zawiera: 1 mg kodergokryny mezylanu.

Substancje pomocnicze: etanol 96 %, glikol propylenowy, glicerol 100%, kwas metanosulfonowy woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu DHX FILOFARM – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Nie stosować leku na czczo.
Podczas stosowania leku DHX FILOFARM, nie należy pić soku z grejpfrutów.
Do odmierzania prawidłowej dawki leku należy używać pipety strzykawkowej załączonej do opakowania jednostkowego. Trzymając pipetę w pozycji pionowej, należy napełnić pipetę poprzez odciągnięcie tłoka. Podziałka na pipecie dozującej ułatwia pobranie odpowiedniej ilości leku (zgodnie z tabelą zamieszczoną w ulotce lub charakterystyce). Po odmierzeniu odpowiedniej dawki leku, pipetę należy wyjąć z
butelki, a butelkę szczelnie zamknąć zakrętką. Po każdorazowym użyciu pipetę strzykawkową przeznaczoną do dozowania leku, należy przepłukać wodą, w celu usunięcia pozostałości leku.

Dokładny sposób dawkowania lekiem DHX FILOFARM zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.

Objawy przedawkowania:
spadek temperatury ciała, zmniejszona tolerancja na zimno, ogólne poczucie dyskomfortu.

Ostre objawy przedawkowania:
zwolnienie tętna, bradykardia, zaburzenia ukrwienia obwodowego (stóp, dłoni), zanik tętna i niedotlenienie dłoni i stóp, niedociśnienie, splątanie, drżenie, duszność i omdlenia.
Ponadto mogą wystąpić problemy ze wzrokiem, niepokój, pobudzenie, skurcze i obniżenie ciśnienia tętniczego. Może też wystąpić śpiączka, porażenie układu oddechowego skurcz naczyniowy ze wzrostem ciśnienia krwi, a następnie uczucie zimna, mrowienia lub drętwienia i ból w kończynach.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania DHX FILOFARM – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować w czasie posiłku. Jednoczesne stosowanie soku z grejpfrutów i kodergokryny nasila działanie leku.
Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku DHX FILOFARM.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować DHX FILOFARM w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku DHX FILOFARM w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje DHX FILOFARM i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka DHX FILOFARM – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka DHX FILOFARM. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DHX FILOFARM 1 mg/ml, roztwór doustny (Codergocrini mesilas)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat DHX FILOFARM m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DHX FILOFARM 1 mg/ml, roztwór doustny (Codergocrini mesilas)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz DHX FILOFARM? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Cierpisz na bezsenność, masz problemy z zasypianiem?
Dowiedz się więcej na temat melatoniny i jej dobroczynnego wpływu na dobry, zdrowy sen - przeczytaj pełny artykuł o tabletkach Melatonin Plus lub sprawdź ofertę.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.