Konsultacja merytoryczna:

Depo-Provera

Lek DEPO-PROVERA zawiera medroksyprogesteronu octan, który jest progestagenem wpływającym na układ hormonalny.

Lek DEPO-PROVERA stosuje się w:
– leczeniu wspomagającym i (lub) paliatywnym w przypadku wznowy lub wystąpienia przerzutów raka endometrium lub nerek;
– leczeniu wznowy lub wystąpienia przerzutów raka piersi u kobiet po menopauzie.

Jaki jest skład Depo-Provera, jakie substancje zawiera?

DEPO-PROVERA, 50 mg/ml, zawiesina do wstrzykiwań
– Substancją czynną leku jest medroksyprogesteronu octan. 1 ml zawiesiny zawiera 50 mg medroksyprogesteronu octanu (Medroxyprogesteroni acetas).
– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 80, makrogol 3350, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

DEPO-PROVERA, 150 mg/ml, zawiesina do wstrzykiwań
– Substancją czynną leku jest medroksyprogesteronu octan. 1 ml zawiesiny zawiera 150 mg medroksyprogesteronu octanu (Medroxyprogesteroni acetas).
– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 80, makrogol 3350, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Depo-Provera – jak stosować ten lek?

Rak endometrium i nerek: na początku terapii zaleca się dawki od 400 mg do 1000 mg medroksyprogesteronu octanu na tydzień, podawanego domięśniowo. Jeśli wystąpi poprawa w ciągu kilku tygodni lub miesięcy oraz, gdy stan pacjenta wydaje się stabilny, istnieje możliwość zastosowania dawki podtrzymującej 400 mg miesięcznie.

Rak piersi: zalecana początkowa dawka to 500 mg do 1000 mg medroksyprogesteronu octanu na dobę podawanego domięśniowo przez 28 dni. Następnie należy stosować dawki podtrzymujące wynoszące 500 mg dwa razy w tygodniu tak długo, jak długo pacjentka reaguje na leczenie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować większej dawki leku niż zalecana przez lekarza. W razie przyjęcia większej dawki leku DEPO-PROVERA niż zalecana, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Depo-Provera – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Depo-Provera w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Stosowanie leku DEPO-PROVERA w ciąży jest przeciwwskazane.
U noworodków urodzonych z nieplanowanych ciąż rozpoczętych między pierwszym a drugim miesiącem od wstrzyknięcia leku DEPO-PROVERA może wystąpić niska urodzeniowa masa ciała, co z kolei wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zgonu w okresie noworodkowym. Istnieją dane wskazujące na istnienie związku pomiędzy stosowaniem leków z grupy progestagenów w pierwszym trymestrze ciąży, a występowaniem zaburzeń rozwojowych w obrębie układu płciowego u płodów obu płci.

Należy poinformować pacjentkę o możliwym zagrożeniu dla płodu, jeżeli lek DEPO-PROVERA będzie stosowany podczas ciąży lub jeśli kobieta zajdzie w ciążę w trakcie stosowania leku.

Karmienie piersią
Medroksyprogesteronu octan i jego metabolity są wydzielane do mleka matki. Brak wystarczających danych sugerujących, że ich obecność może stanowić zagrożenie dla dziecka, jednakże nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku.

Ulotka Depo-Provera – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DEPO-PROVERA 50 mg/ml, zawiesina do wstrzykiwań 150 mg/ml, zawiesina do wstrzykiwań (Medroxyprogesteroni acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 63 razy

Rozmiar plku 222.81 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Depo-Provera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DEPO-PROVERA 50 mg/ml, zawiesina do wstrzykiwań 150 mg/ml, zawiesina do wstrzykiwań (Medroxyprogesteroni acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 246.54 KB

Cena - ile kosztuje Depo-Provera?

Cena Depo-Provera i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Depo-Provera.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Depo-Provera? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Depo-Provera”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Jowae revitalisierendes Duschgel Bambus (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

27.99 

Zastosowanie Destresan max kapsułki (Opakowanie: 30 )Destresan max kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla osób zmagających się z poczuciem stresu, przepracowaniem, odczuwających napięcie nerwowe i przemęczenie.

Preparat zawiera ekstrakt z korzenia różeńca górskiego, liści melisy, witaminę B6 oraz magnez.
Efekt działania Destresan max kapsułki (Opakowanie: 30 )Destresan max zawiera ekstrakty roślinne znane z właściwości…

12.99 

Zastosowanie Sterimar Zatkany Nos Roztwór Hipertoniczny (Opakowanie: 50 ml)Sterimar Zatkany Nos Roztwór Hipertoniczny (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa przeznaczonego dla dorosłych i dzieci od 3. roku życia. Zawiera hipertoniczny roztwór wody morskiej, który delikatnie i skutecznie oczyszcza nos w trakcie przeziębienia czy zapalenia zatok.
Efekt działania Sterimar Zatkany Nos Roztwór Hipertoniczny (Opakowanie: 50 ml)Sterimar Zatkany Nos Roztwó…

30.04 

Zastosowanie Calcium Calciumcitrat kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Suplement diety Calcium Calciumcitrat kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) to specjalistyczny preparat w formie kapsułek dostarczający do organizmu łatwo przyswajalny cytrynian wapnia. Preparat może zniwelować niedobory wapnia w organizmie i wpłynąć korzystnie na ogólną stabilność kości i zębów.
Zażywanie preparatu może być polecane osobom doświadczającym problemów z nieprawidłową pracą ukł…

115.99 

Zastosowanie Contractubex żel (Opakowanie: 20 g)Contractubex żel (Opakowanie: 20 g) to lek wspomagający gojenie się ran, zapobiegający tworzeniu się nieestetycznych blizn na ciele.

Preparat sprawdzi się w przypadku uszkodzeń skóry w wyniku otarcia, ran ciętych i szarpanych, oparzeń, blizn po zabiegach chirurgicznych, blizny po cesarskim cięciu, zabiegach laserowych czy uszkodzeniach skóry po zabiegu usuwania tatuażu.Efekt działania Contractubex żel (Opakowanie: 20 g)Contactubex posiada 3…

32.08 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief