Konsultacja merytoryczna:

Dalacin T

Dalacin T w postaci emulsji zawiera substancję czynną klindamycynę w postaci klindamycyny fosforanu. Po zastosowaniu na skórę klindamycyny fosforan zostaje przekształcony w klindamycynę, antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym. Klindamycyna działa na bakterie Propionibacterium acnes, będące jedną z przyczyn trądziku pospolitego.

Wskazania:

Leczenie miejscowe trądziku pospolitego.

Jaki jest skład Dalacin T, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest klindamycyna w postaci klindamycyny fosforanu. 1 ml emulsji zawiera 10 mg klindamycyny.

Pozostałe składniki to: laurylosarkozyny sól sodowa, glicerol, lexemul T, kwas stearynowy, alkohol cetostearylowy, alkohol izostearylowy, metylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dalacin T – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Wstrząsnąć przed użyciem.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży
Nanosić cienką warstwę na zmienione chorobowo miejsca na skórze dwa razy na dobę. Należy umyć ręce po zastosowaniu leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek stosowany miejscowo może wchłaniać się w ilościach powodujących ogólne działania niepożądane klindamycyny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dalacin T – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dalacin T w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie ma badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku Dalacin T u kobiet w ciąży. Lek może być stosowany w czasie ciąży tylko wtedy, gdy w opinii lekarza jest to zdecydowanie konieczne.

Karmienie piersią
Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Dalacin T – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DALACIN T, 10 mg/ml, emulsja na skórę (Clindamycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 226.65 KB


DALACIN T, 10 mg/ml, płyn na skórę (Clindamycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 256.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dalacin T m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DALACIN T, 10 mg/ml, emulsja na skórę (Clindamycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 308.09 KB


DALACIN T, 10 mg/ml, płyn na skórę (Clindamycinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 295.27 KB

Cena - ile kosztuje Dalacin T?

Cena Dalacin T i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dalacin T.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dalacin T? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Composita One kapsułki (Opakowanie: 60 )Composita One kapsułki (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety skomponowanym według wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa, zawierającym składniki niezbędne kobiecie w przygotowaniu do ciąży oraz w jej pierwszym trymestrze. Foliany zawarte w produkcie pomagają w tworzeniu tkanek matczynych, co ułatwia zagnieżdżenie się zarodka, a później umożliwia rozwój zdrowej cewy nerwowej u…

35.99 

Zastosowanie Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 25 g)Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 25 g) jest homeopatycznym lekiem stosowanym w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego i naczyniowego.
Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 25 g) może być nakładana szybko i łatwo w przypadku tępych zranień - takie jak przeciążenia, stłuczenia i siniaki.. Wskazaniem są też uszkodzenia tkanek i narządów…

42.72 

Zastosowanie Weleda olejek z arniką do masażu (Opakowanie: 10 ml)Weleda olejek z arniką do masażu (Opakowanie: 10 ml) poprawia krążenie krwi oraz rozluźnia mięśnie tym samym redukuje uczucie nieprzyjemnego napięcia i łagodzi ból. Weleda olejek z arniką do masażu (Opakowanie: 10 ml) polecany jest osobom uprawiającym czynnie sport a także może być stosowany jako produkt do codziennej pielęgnacji skóry…

8.99 

Zastosowanie BIOLIQ PRO Intensywne serum pod oczy (Opakowanie: 15 ml)BIOLIQ PRO Intensywne serum pod oczy (Opakowanie: 15 ml) to serum do stosowania pod oczy, które zmniejsza widoczne objawy zmęczenia, takie jak cienie pod oczami. Nadaje się do codziennej pielęgnacji, ma właściwości nawilżające i uelastyczniające skórę.Efekt działania BIOLIQ PRO Intensywne serum pod oczy (Opakowanie: 15 ml)BIOLIQ PRO Intensywne serum pod…

24.99 

Zastosowanie Molekin D3 2 000 j.m. (Opakowanie: 120 )Molekin D3 2 000 j.m. (Opakowanie: 120 ) to suplement diety zawierający witaminę D3 2000 j.m. Wspomaga zachowanie dobrego stanu kości i zębów, jest przeznaczony dla osób dorosłych, a zwłaszcza osób starszych, u których należy wyjątkowo zadbać o sprawność narządów ruchu. Witamina D wspiera także układ odpornościowy, prawidłowe wykorzystanie wapnia…

26.00 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief