Densidron

Lek Densidron należy do grupy leków niebędących hormonami, o nazwie bisfosfoniany. Lek Densidron zapobiega ubytkom kości, które występują u kobiet po menopauzie oraz pomaga w odbudowie kości. Zmniejsza ryzyko złamań kręgosłupa i szyjki kości udowej.

Lekarz przepisał pacjentowi lek Densidron w celu leczenia osteoporozy. Lek Densidron zmniejsza ryzyko złamań kręgosłupa i szyjki kości udowej.

Jaki jest skład Densidron, jakie substancje zawiera?

Substancja czynną jest kwas alendronowy (w postaci sodu alendronianu trójwodnego). Każda tabletka powlekana zawiera 91,37 mg sodu alendronianu trójwodnego, odpowiadającego 70 mg kwasu alendronowego.

Inne składniki leku to : Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian
Otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancję:

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Densidron – jak stosować ten lek?

Densidron należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Zwykle stosuje się jak poniżej:

1. Należy wybrać dzień tygodnia, który jest najbardziej dogodny dla pacjenta. Przyjmować tabletkę Densidron w wybranym dniu każdego tygodnia.

Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń podanych w punktach 2, 3, 4 i 5, aby tabletki leku Densidron szybko dostały się do żołądka pacjenta i aby zmniejszyć ryzyko podrażnienia przełyku (przewodu łączącego jamę ustną z żołądkiem).

2. Po wstaniu z łóżka danego dnia, a przed zjedzeniem i wypiciem czegokolwiek oraz przed zażyciem innych leków, należy połknąć jedną tabletkę leku Densidron , popijając pełną szklanką zwykłej wody (nie wody mineralnej) (należy wypić co najmniej 200 ml wody).
– nie popijać leku wodą mineralną (gazowaną ani niegazowaną)
– nie popijać leku kawą ani herbatą
– nie popijać leku sokiem ani mlekiem

Nie rozgryzać tabletki i nie pozwolić na jej rozpuszczenie w ustach.

3. Przez co najmniej 30 minut po zażyciu tabletki nie wolno się kłaść – należy utrzymać pozycję pionową (siedząc, stojąc lub chodząc). Nie należy kłaść się aż do spożycia pierwszego posiłku tego dnia.

4. Nie należy zażywać leku Densidron przed pójściem spać ani przed wstaniem rano z łóżka.

5. W przypadku wystąpienia trudności z połykaniem lub bólu w trakcie połykania, bólu w klatce piersiowej lub zgagi czy nasilenia wcześniej występującej zgagi, należy przerwać zażywanie leku Densidron i skontaktować się z lekarzem.

6. Po połknięciu tabletki leku Densidron należy odczekać co najmniej 30 minut przed spożyciem pierwszego posiłku, wypiciem pierwszego napoju lub zażyciem innego leku danego dnia, w tym leków zobojętniających, leków uzupełniających wapń i witaminy. Lek Densidron działa skutecznie tylko wtedy, gdy jest zażywany na pusty żołądek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Do objawów przedawkowania zalicza się reakcje niepożądane dotyczące górnego odcinka przewodu pokarmowego takie jak niestrawność, zgaga, zapalenie przełyku, zapalenie żołądka lub owrzodzenie.

W razie przypadkowego zażycia zbyt wielu tabletek należy wypić pełną szklankę mleka i natychmiast skontaktować się ze swoim lekarzem. Nie wolno wywoływać wymiotów ani kłaść się.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Densidron – czy mogę spożywać alkohol?

Jedzenie i napoje (także woda mineralna) spożywane równocześnie z lekiem Densidron, mogą zmniejszać skuteczność tego leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Densidron w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Densidron jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet po menopauzie. Nie należy przyjmować leku Densidron, jeżeli pacjentka sądzi, że może być w ciąży lub jeżeli pacjentka karmi piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Densidron i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Densidron – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Densidron. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Densidron m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Densidron? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.