Desmoxan

Desmoxan to lek, który pomaga w rzuceniu palenia. Jego substancją czynną jest cytyzyna, która działa podobnie do nikotyny. Cytyzyna stopniowo wypiera nikotynę z organizmu, co pozwala na stopniowe zmniejszenie uzależnienia od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów abstynencji (głodu nikotynowego). Lek jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania Desmoxanu jest leczenie uzależnienia od nikotyny. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Desmoxan. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Desmoxan zawiera substancję czynną – cytyzynę, której działanie podobne jest do nikotyny.

Cytyzyna stopniowo wypiera nikotynę z organizmu. Dzięki temu zmniejsza się uzależnienie od nikotyny i możliwe jest odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów abstynencji (głodu nikotynowego).

Wskazania do stosowania
Lek stosuje się w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Stosowanie leku Desmoxan pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów odstawienia nikotyny.

Końcowym celem stosowania leku Desmoxan jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Jaki jest skład Desmoxan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cytyzyna.
Jedna kapsułka twarda zawiera 1,5 mg cytyzyny (Cyrisz’num).

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu.
Skład kapsułki twardej: dwutlenek tytanu, indygotyna, żelatyna.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Desmoxan – jak stosować?

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub Według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecane dawkowanie
Przez 3 pierwsze dni należy stosować po 1 kapsułce co 2 godziny (6 kapsułek na dobę). Jednocześnie należy stopniowo zmniejszać liczbę Wypalanych papierosów.
Jeśli leczenie nie dało efektów i pacjent nadal odczuwa potrzebę palenia tytoniu, należy przerwać przyjmowanie leku Desmoxan. Leczenie można rozpocząć ponownie w ciągu 2 do 3 miesięcy.

Jeśli leczenie jest skuteczne i pacjent nie odczuwa potrzeby palenia tytoniu, należy postępować zgodnie z poniższym schematem:

– od 4 do 12 dnia: 1 kapsułka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę)

– od 13 do 16 dnia: 1 kapsułka co 3 godziny (maksymalnie 4 kapsułki na dobę)

– od 17 do 20 dnia: 1 kapsułka co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę)

– od 21 do 25 dnia: 1 do 2 kapsułek na dobę

Osoba paląca tytoń powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanego wyniku leczenia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Mogą wystąpić objawy przedawkowania, takie jak: nudności, wymioty, przyspieszenie pracy serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia oddychania, zwężenie źrenic, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zwolnienie czynności serca, duszność, niewydolność oddechowa, śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Desmoxan – czy mogę spożywać alkohol?

Desmoxan należy przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Desmoxan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować tego leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Desmoxan

Ulotka Desmoxan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Desmoxan przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Desmoxan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Desmoxan w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Desmoxan

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Desmoxan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

4 komentarze do “Desmoxan”

  1. Ja bylam zadowolona dopoki nie wypilam lampki bialego wina, nie pamietam co sie dzialo potem, a wrecz zaslablam. Takze nie polecam alcohol pic przy tych tabletkach.

    Odpowiedz
  2. Biorę 12 dni. Od pierwszego dnia kuracji postanowiłam nie palić. Pierwsze trzy dni powracały uporczywe myśli o papierosku, ale dałam radę się oprzeć. Obecnie jak tylko pojawi się myśl o fajeczce ( 2-3 razy dziennie) to od razu tableteczka. Wcześniej paliłam prawie paczkę na dzień przez 10 lat. Skutki uboczne kuracji: strasznie wysuszone, pękające usta i taki ogólny ból zębów z prawej strony żuchwy przez 3-4 dni na początku kuracji. Już nie wrócę do tego kosztownego i śmierdzącego nałogu. Zawsze mówiłam, że papierosek to takie 5 minut dla mnie w pracy lub w domu. Śmieszne i żałosne. Teraz zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć mogę na coś co naprawdę uprzyjemni mi życie. Życzę wszystkim rzucającym – dużo silnej woli i samozaparcia. Powodzenia !

    Odpowiedz
  3. Biorę desmoxan 3 dzień co dwie godziny. Odczuwam mniejszy głód nikotynowy. Paliłam paczkę dziennie. Na razie jest nieźle.. Czy ktoś jeszcze stosował i może coś powiedzieć na temat tego leku ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Desmoxan. Podziel się doświadczeniami na forum.