Cytisinicline APC Pharmlog

Cytisinicline APC Pharmlog to lek, który jest stosowany w terapii nikotynowej. Jest to lek na receptę. Wskazany jest dla osób, które chcą rzucić palenie, ponieważ pomaga zmniejszyć pragnienie nikotyny i objawy odstawienia. Lek ten działa poprzez wiązanie się z receptorami nikotynowymi w mózgu, co pomaga zmniejszyć uczucie przyjemności związane z paleniem tytoniu.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek Cytisinicline APC Pharmlog zawiera substancję czynną cytyzyniklinę.
Ten lek jest stosowany w celu zaprzestania palenia i zmniejszenia głodu nikotynowego u dorosłych palaczy, którzy chcą przestać palić. Celem stosowania produktu Cytisinicline APC Pharmlog jest trwałe zaprzestanie stosowania produktów zawierających nikotynę.

Stosowanie leku Cytisinicline APC Pharmlog pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszania uzależnienia od nikotyny bez objawów odstawienia nikotyny (np. obniżenie nastroju, drażliwość, lęk, trudności z koncentracją, bezsenność, zwiększony apetyt).

Skład

– Substancją czynną leku jest cytyzyniklina (poprzednio stosowana nazwa: cytyzyna). Jedna tabletka powlekana zawiera 1,5 mg cytyzynikliny.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
hypromeloza,
mannitol,
skrobia kukurydziana,
magnezu glinometakrzemian, typ A,
krzemionka koloidalna bezwodna,
magnezu stearynian.

Otoczka:
hypromeloza (E 464),
celuloza mikrokrystaliczna (E 460),
talk (E 553b),
glicerol (E 422),
tytanu dwutlenek (E 171),
żółcień chinolinowa, lak (E 104),
indygokarmin, lak (E 132),
aromat miętowy w proszku,
aspartam.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. .
W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jedno opakowanie leku Cytisinicline APC Pharmlog (100 tabletek) wystarcza na pełną terapię. Czas trwania leczenia wynosi 25 dni. Lek Cytisinicline APC Pharmlog jest przeznaczony do stosowania doustnego, należy go popić odpowiednią ilością wody zgodnie z poniższym schematem.

Cytisinicline APC Pharmlog-dawkowanie

Blister jest oznaczony kolejnymi dniami przyjmowania leku Cytisinicline APC Pharmlog.

Należy zrezygnować z palenia nie później niż w 5. dniu leczenia. Podczas leczenia nie należy kontynuować palenia, ponieważ może to nasilać działania niepożądane. Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2 do 3 miesięcy rozpocząć leczenie ponownie.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Cytisinicline APC Pharmlog nie jest zalecany do stosowania u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania leku Cytisinicline APC Pharmlog są charakterystyczne dla objawów zatrucia nikotyną. Objawami przedawkowania są złe samopoczucie, nudności, wymioty, przyspieszenie akcji serca, wahania ciśnienia krwi, zaburzenia oddychania, zaburzenia widzenia, drgawki.
W przypadku wystąpienia nawet tylko jednego z opisywanych objawów lub objawu, który nie został wymieniony w tej ulotce, należy przerwać przyjmowania leku Cytisinicline APC Pharmlog i skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Antykoncepcja u kobiet
Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji.
Obecnie nie wiadomo, czy lek Cytisinicline APC Pharmlog może zmniejszać skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych działających ogólnoustrojowo. Kobiety stosujące hormonalne środki antykoncepcyjne działające ogólnoustrojowo powinny stosować dodatkową metodę barierową (np. prezerwatywy).
Należy zwrócić się po poradę do lekarza.

Ciąża i karmienie piersią
Lek Cytisinicline APC Pharmlog jest przeciwwskazany w ciąży i podczas karmienia piersią.

Ulotka Cytisinicline APC Pharmlog

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Cytisinicline APC Pharmlog (forum)

Stosujesz Cytisinicline APC Pharmlog? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cytisinicline APC Pharmlog. Podziel się doświadczeniami na forum.