Cytisinicline APC Pharmlog

Cytisinicline APC Pharmlog to lek, który jest stosowany w terapii nikotynowej. Jest to lek na receptę. Wskazany jest dla osób, które chcą rzucić palenie, ponieważ pomaga zmniejszyć pragnienie nikotyny i objawy odstawienia. Lek ten działa poprzez wiązanie się z receptorami nikotynowymi w mózgu, co pomaga zmniejszyć uczucie przyjemności związane z paleniem tytoniu. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Cytisinicline APC Pharmlog. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Cytisinicline APC Pharmlog i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Cytisinicline APC Pharmlog zawiera substancję czynną cytyzyniklinę.
Ten lek jest stosowany w celu zaprzestania palenia i zmniejszenia głodu nikotynowego u dorosłych palaczy, którzy chcą przestać palić. Celem stosowania produktu Cytisinicline APC Pharmlog jest trwałe zaprzestanie stosowania produktów zawierających nikotynę.

Stosowanie leku Cytisinicline APC Pharmlog pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszania uzależnienia od nikotyny bez objawów odstawienia nikotyny (np. obniżenie nastroju, drażliwość, lęk, trudności z koncentracją, bezsenność, zwiększony apetyt).

Kategorie powiązane:
Leki na rzucanie palenia, Leki stosowane w leczeniu uzależnień,

Reklama

Jaki jest skład Cytisinicline APC Pharmlog, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest cytyzyniklina (poprzednio stosowana nazwa: cytyzyna). Jedna tabletka powlekana zawiera 1,5 mg cytyzynikliny.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
hypromeloza,
mannitol,
skrobia kukurydziana,
magnezu glinometakrzemian, typ A,
krzemionka koloidalna bezwodna,
magnezu stearynian.

Otoczka:
hypromeloza (E 464),
celuloza mikrokrystaliczna (E 460),
talk (E 553b),
glicerol (E 422),
tytanu dwutlenek (E 171),
żółcień chinolinowa, lak (E 104),
indygokarmin, lak (E 132),
aromat miętowy w proszku,
aspartam.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Cytisinicline APC Pharmlog – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. .
W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jedno opakowanie leku Cytisinicline APC Pharmlog (100 tabletek) wystarcza na pełną terapię. Czas trwania leczenia wynosi 25 dni. Lek Cytisinicline APC Pharmlog jest przeznaczony do stosowania doustnego, należy go popić odpowiednią ilością wody zgodnie z poniższym schematem.

Cytisinicline APC Pharmlog-dawkowanie

Blister jest oznaczony kolejnymi dniami przyjmowania leku Cytisinicline APC Pharmlog.

Należy zrezygnować z palenia nie później niż w 5. dniu leczenia. Podczas leczenia nie należy kontynuować palenia, ponieważ może to nasilać działania niepożądane. Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2 do 3 miesięcy rozpocząć leczenie ponownie.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Cytisinicline APC Pharmlog nie jest zalecany do stosowania u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania leku Cytisinicline APC Pharmlog są charakterystyczne dla objawów zatrucia nikotyną. Objawami przedawkowania są złe samopoczucie, nudności, wymioty, przyspieszenie akcji serca, wahania ciśnienia krwi, zaburzenia oddychania, zaburzenia widzenia, drgawki.
W przypadku wystąpienia nawet tylko jednego z opisywanych objawów lub objawu, który nie został wymieniony w tej ulotce, należy przerwać przyjmowania leku Cytisinicline APC Pharmlog i skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cytisinicline APC Pharmlog – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cytisinicline APC Pharmlog w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Antykoncepcja u kobiet
Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji.
Obecnie nie wiadomo, czy lek Cytisinicline APC Pharmlog może zmniejszać skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych działających ogólnoustrojowo. Kobiety stosujące hormonalne środki antykoncepcyjne działające ogólnoustrojowo powinny stosować dodatkową metodę barierową (np. prezerwatywy).
Należy zwrócić się po poradę do lekarza.

Ciąża i karmienie piersią
Lek Cytisinicline APC Pharmlog jest przeciwwskazany w ciąży i podczas karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Cytisinicline APC Pharmlog

APC Pharmlog Sp. z o.o.

Ulotka Cytisinicline APC Pharmlog – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Cytisinicline APC Pharmlog w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Cytisinicline APC Pharmlog

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cytisinicline APC Pharmlog? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Cytisinicline APC Pharmlog. Podziel się doświadczeniami na forum.