Detreomycyna

Detreomycyna 1% oraz 2% ma postać maści, zawiera substancję czynną chloramfenikol.

Chloramfenikol jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania bakteriostatycznego na bakterie Gram-ujemne i Gram-dodatnie, krętki i riketsje. Chloramfenikol działa na Haemophilus influenzae, Salmonella spp., Neisseria spp., Klebsiella spp., Streptococcus pneumoniae i bakterie beztlenowe (umiarkowanie wobec Bacteroides fragilis, silnie wobec Propionibacterium acnes).

Ponadto działa on na Staphylococcus spp., Streptococcus pyogenes, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Shigella spp., Serratia marcescens, Mycoplasma spp., Rickettsia spp., Chlamydia spp. Oporne na działanie chloramfenikolu są Pseudomonas aeruginosa, prątki kwasoodporne, niektóre laseczki z rodzaju Bacillus.

Jaki jest skład Detreomycyna, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chloramfenikol.

Detreomycyna 1%
1 g maści zawiera 10 mg chloramfenikolu.

Detreomycyna 2%
1 g maści zawiera 20 mg chloramfenikolu.

Pozostałe składniki to: wazelina biała, lanolina, olej arachidowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Detreomycyna – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Dawka zależy od rozległości i umiejscowienia chorobowo zmienionego miejsca. Wyciśniętą na gazę cienką warstwę maści zwykle nakłada się na oczyszczoną, zmienioną chorobowo skórę raz do trzech razy na dobę co 6 do 8 godzin.

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 14 dni.
Po użyciu leku należy umyć ręce.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie stosować u noworodków i dzieci w wieku do 11 lat.

Stosowanie miejscowe leku zawierającego chloramfenikol w okresie dojrzewania powinno być ograniczone do niezbędnego minimum.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie użycia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Detreomycyna – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Detreomycyna w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Detreomycyna i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Detreomycyna – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DETREOMYCYNA 1%, 10 mg/g, maść (Chloramphenicolum)
DETREOMYCYNA 2%, 20 mg/g, maść (Chloramphenicolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Detreomycyna m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DETREOMYCYNA 1%, 10 mg/g, maść (Chloramphenicolum)
DETREOMYCYNA 2%, 20 mg/g, maść (Chloramphenicolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Detreomycyna? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 4,50 na 10)

1 OPINIA O LEKU

  1. Mi lekarz okulista zapisał maść DETREOMYCYNA 1% na leczenie jęczmienia wewnętrznego powieki górnej. Miałam stosować raz dziennie na noc do worka spojówkowego przez 7 dni. Po pierwszym użyciu po przebudzeniu czułam jak coś chemicznego spływa mi po ściance gardła i lekko bolał mnie żołądek. Po drugim użyciu ostry ból żołądka obudził mnie w środku nocy. Tak okropnego bólu nigdy nie doświadczyłam. Do tego doszły zmine dreszcze i nudności. Nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Ulgę przyniosło mi wypicie paru łyków sody spożywczej rozrobionej z przegotowaną wodą. Udałam się do okulistki i zmieniła mi maść na inną-słabszą.Powiedziała, że mogę być uczulona na Chloramfenikol zawarty w Detreomycynie.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.