Diacomit

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Działanie i wskazania

Styrypentol, substancja czynna leku Diacomit, należy do grupy leków przeciwpadaczkowych.

Lek stosuje się w skojarzeniu z klobazamem i walproinianem w terapii pewnej postaci padaczki występującej u dzieci, określanej jako ciężka miokloniczna padaczka niemowląt (zespół Dravet). Lekarz pediatra przepisał ten lek, aby wspomóc leczenie padaczki, którą rozpoznano u dziecka. Lek należy zawsze przyjmować pod nadzorem lekarza, jednocześnie z innymi przepisanymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Diacomit.

Skład

Co zawiera lek Diacomit 250 mg
• Substancją czynną leku jest styrypentol. Każda kapsułka twarda zawiera 250 mg styrypentolu.
• Inne składniki leku to: powidon K29/32, karboksymetyloskrobia sodowa typu A oraz magnezu stearynian.
• Otoczka kapsułki zawiera żelatynę, tytanu dwutlenek (E171), erytrozynę (E127) i indygotynę (E132).

Co zawiera lek Diacomit 500 mg
• Substancją czynną leku jest styrypentol. Każda kapsułka twarda zawiera 500 mg styrypentolu.
• Inne składniki leku to: powidon K29/32, karboksymetyloskrobia sodowa typu A oraz magnezu stearynian.
• Otoczka kapsułki zawiera żelatynę i tytanu dwutlenek (E171)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Dawkowanie
Dawka powinna zostać dostosowana przez lekarza w zależności od wieku, masy ciała i stanu zdrowia dziecka – na ogół wynosi ona 50 mg na kg masy ciała na dobę.

Kiedy zażywać lek Diacomit
Dziecko powinno zażywać lek dwa lub trzy razy na dobę, w regularnych odstępach czasu, zgodnie z zaleceniami lekarza pediatry. Zaleca się przyjmowanie leku w regularnych odstępach czasu w 2 lub 3 dawkach, na przykład rano – w południe – przed pójściem spać, aby jego działanie objęło dzień i noc.

Dostosowanie dawki
Dawkę należy zwiększać stopniowo, przez kilka tygodni, podczas których dawka(i) innych leków przeciwpadaczkowych będzie(będą) równocześnie zmniejszana(e). Lekarz prowadzący poinformuje, jakie mają być nowe dawki innego(ych) leku(ów) przeciwpadaczkowego(ych).

Jeżeli działanie leku wydaje się za silne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarz dobierze dawkę w zależności od stanu dziecka.

Jeżeli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy zasięgnąć porady lekarza pediatry, który może wówczas zmienić dawkę tego leku i innego leku przeciwpadaczkowego (innych leków przeciwpadaczkowych).

Istnieją niewielkie różnice między lekiem Diatomit w kapsułkach i w postaci proszku przeznaczonego do sporządzania zawiesiny doustnej. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy u dziecka po zmianie z przyjmowania kapsułek na stosowanie proszku do zawiesiny doustnej lub na odwrót, należy powiadomić o tym lekarza. Zmiana z kapsułek na preparat proszkowy powinna odbywać się wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza.

Jeśli kilka minut po zażyciu leku wystąpią wymioty, należy przyjąć, że lek nie został wcale wchłonięty i podać nową dawkę. Inaczej jest jednak, gdy wymioty występują ponad godzinę po podaniu leku, gdyż styrypentol bardzo szybko się wchłania. W takiej sytuacji przyjmuje się, że znaczna część podanej dawki została przyswojona przez organizm z przewodu pokarmowego, nie ma więc potrzeby podawania nowej dawki ani modyfikowania dawki kolejnej.

Jak zażywać kapsułki Diacomit
Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Nie rozgryzać. Dziecko powinno zażywać lek Diacomit z posiłkami, a NIE na pusty żołądek. Informacje o pokarmach i napojach, których należy unikać, przedstawiono, w punkcie „Stosowanie leku Diacomit z jedzeniem i piciem”.

Przedawkowanie

Jeżeli wiadomo lub podejrzewa się, że dziecko zażyło dawkę większą od zalecanej, należy skontaktować się z lekarzem pediatrą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

NIE należy zażywać leku Diacomit z mlekiem ani z produktami nabiałowymi (jogurtem, serem kanapkowym itp.), sokiem owocowym, napojami gazowanymi ani żywnością lub napojami zawierającymi kofeinę bądź teofilinę (np. cola, czekolada, kawa, herbata oraz napoje energetyzujące)

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
NIE należy przerywać skutecznego leczenia przeciwpadaczkowego w ciąży. Jeżeli dziecko może być w ciąży lub jest w ciąży, należy zwrócić się o poradę do lekarza.

Karmienie piersią
Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania tego leku.

Przed zażyciem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here