Konsultacja merytoryczna:

Dermitopic

Substancją czynną leku Dermitopic jest takrolimus jednowodny, który jest środkiem immunomodulującym.

Dermitopic 0,1 % maść jest stosowany w leczeniu umiarkowanych i ciężkich postaci atopowego zapalenia skóry (wyprysk) u dorosłych, którzy nie reagowali lub nie tolerowali leczenia konwencjonalnego, takiego jak miejscowe stosowanie kortykosteroidów.

Jeżeli, po leczeniu umiarkowanej do ciężkiej postaci atopowego zapalenia skóry trwającym do 6 tygodni, zmiany całkowicie ustąpiły lub prawie całkowicie ustąpiły i jeśli choroba często się zaostrza (tj. 4 razy w roku lub częściej), można zapobiegać nawrotom zaostrzenia choroby lub przedłużyć okres bez nawrotów stosując dwa razy w tygodniu Dermitopic 0,1 % maść.

W atopowym zapaleniu skóry wzmożona reakcja układu odpornościowego skóry wywołuje jej stan zapalny (swędzenie, zaczerwienienie, suchość). Dermitopic zmienia nieprawidłową odpowiedź immunologiczną likwidując stan zapalny i świąd.

Jaki jest skład Dermitopic, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest takrolimus jednowodny.
Jeden gram maści 0,1% zawiera 1 mg takrolimusu (w postaci takrolimusu jednowodnego).

Pozostałe składniki to: wazelina biała, parafina ciekła, propylenu węglan, wosk biały, parafina stała.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dermitopic – jak stosować ten lek?

Lek Dermitopic należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Nanieść cienką warstwę leku Dermitopic na zmienioną powierzchnię skóry.
• Dermitopic można stosować na większość powierzchni ciała, w tym na twarz i szyję oraz na zgięcia w okolicy kolan i łokci.
• Unikać przedostania się maści do nosa, jamy ustnej czy do oka. Jeśli maść dostanie się w któreś z tych miejsc, należy ją dokładnie zetrzeć i (lub) spłukać wodą.
• Nie przykrywać leczonego obszaru skóry bandażami, opatrunkami ani innymi materiałami opatrunkowymi.
• Umyć ręce po zastosowaniu leku Dermitopic, o ile nie są one objęte leczeniem.
• Przed zastosowaniem leku Dermitopic po kąpieli lub prysznicu należy upewnić się, czy skóra jest całkowicie sucha.
• Nie należy kąpać się, brać prysznica lub pływać zaraz po zastosowaniu maści. Woda może zmyć lek ze skóry.

Dorośli (w wieku 16 lat i powyżej)
Dla dorosłych pacjentów (w wieku 16 lat i powyżej) takrolimus w maści jest dostępny w dwóch mocach (takrolimus w maści 0,03% i takrolimus w maści 0,1%). Lekarz prowadzący zdecyduje, która z nich jest odpowiednia dla danego pacjenta. Zwykle leczenie rozpoczyna się od stosowania leku Dermitopic 0,1% maść dwa razy w ciągu dnia, jeden raz rano i jeden raz wieczorem, do czasu ustąpienia wyprysku. W zależności od odpowiedzi na leczenie lekarz zdecyduje, czy można zmniejszyć częstość stosowania leku lub stosować maści o mniejszej mocy – 0,03% maści z takrolimusem.

Każdy zmieniony obszar skóry należy leczyć do czasu ustąpienia wyprysku. Poprawa widoczna jest zwykle w ciągu jednego tygodnia. Jeśli w okresie dwóch tygodni nie widać poprawy, należy udać się do lekarza w celu zastosowania innego możliwego leczenia.

Lekarz może zalecić stosowanie leku Dermitopic 0,1% maść dwa razy w tygodniu, jeżeli zmiany wywołane atopowym zapaleniem skóry całkowicie ustąpiły lub prawie całkowicie ustąpiły. Dermitopic 0,1% maść należy nanosić raz na dobę dwa razy w tygodniu (np. w poniedziałek i w czwartek) na powierzchnię zazwyczaj objętą atopowym zapaleniem skóry. Należy zachować 2- lub 3 – dniowe przerwy w leczeniu między stosowaniem leku. W przypadku nawrotu objawów lek Dermitopic należy stosować dwa razy w ciągu dnia, tak jak podano powyżej, i umówić się na wizytę do lekarza w celu omówienia sposobu leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku pomyłkowego połknięcia maści należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie wywoływać wymiotów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dermitopic – czy mogę spożywać alkohol?

W czasie stosowania leku Dermitopic picie alkoholu może powodować zarumienienie lub zaczerwienienie skóry lub twarzy oraz uczucie gorąca.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dermitopic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Brak danych.

Ulotka Dermitopic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dermitopic, 0,1%, maść (Takrolimus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 112.29 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dermitopic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dermitopic, 0,1%, maść (Takrolimus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 218.58 KB

Cena - ile kosztuje Dermitopic?

Cena Dermitopic i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dermitopic.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dermitopic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
27.04 

Zastosowanie Androman kapsułki (Opakowanie: 30 )Androman kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety opracowany specjalnie dla mężczyzn w celu poprawy jakości nasienia, a w ślad za tym zwiększenia zdolności do zapłodnienia. Zawiera składnik niezbędny…

29.39 

Zastosowanie Vitotal dla mężczyzn tabletki (Opakowanie: 30 )Vitotal dla mężczyzn tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla mężczyzn. Wspiera utrzymanie prawidłowej masy mięśniowej. Dodaje zastrzyku energii oraz korzystnie wpływa na libido.Efekt działania Vitotal…

237.99 

Zastosowanie Coenzym Q10 100 mg kapsułki (Opakowanie: 240 szt.)Coenzym Q10 100 mg kapsułki (Opakowanie: 240 szt.) to suplement diety z naturalnym koenzymem Q10 pełniącym wiele ważnych funkcji w organizmie. W procesie produkcji kapsułek z koenzymem Q10 wykorzystywana…

22.58 

Zastosowanie Visaxinum tabletki (Opakowanie: 30 )Visaxinum tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla osób z cerą trądzikową. Nadaje się jako wsparcie stosowanego leczenia zewnętrznego trądziku poprzez uzupełnienie diety w niezbędne dla zdrowia skóry witaminy oraz…

75.99 

Zastosowanie Eucerin Dermopure serum odbudowujące do twarzy (Opakowanie: 40 ml)Eucerin Dermopure serum odbudowujące do twarzy (Opakowanie: 40 ml) to produkt do pielęgnacji skóry niwelujący skutki trądziku bakteryjnego. Eucerin Dermopure serum odbudowujące do twarzy (Opakowanie: 40…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief