Konsultacja merytoryczna:

Debecylina

Benzylopenicylina benzatynowajest antybiotykiem – pochodną penicyliny benzylowej o przedłużonym działaniu.

Wskazania do stosowania:
Benzylopenicylina benzatynowajest wskazana w leczeniu niżej wymienionych zakażeń wywołanych przez wrażliwe na nią drobnoustroje, gdy konieczne jest niezbyt wysokie, ale długo utrzymujące się stężenie antybiotyku we krwi.

Dorośli:
– zakażenia górnych dróg oddechowych wywołane przez wrażliwe paciorkowce;
– choroby weneryczne – kiła;
– zapobieganie nawrotom ostrych rzutów gorączki reumatycznej, zapaleniu wsierdzia, kłębuszkowemu zapaleniu nerek.

Dzieci:
– wyłącznie w zapobieganiu chorobie reumatycznej i zapaleniu wsierdzia.
Uwaga: W przypadku ostrych lub ciężkich zakażeń, gdy konieczne jest uzyskanie dużych stężeń we krwi, zaleca się podawanie domięśniowo lub dożylnie benzylopenicyliny potasowej lub sodowej.

Jaki jest skład Debecylina, jakie substancje zawiera?

substancja czynna: benzylopenicylina benzatynowa lecytynowana 1 200 000 j.m.

substancja pomocnicza: lecytyna 1%

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Debecylina – jak stosować ten lek?

Lek Debecylina należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, który ustali dawkę w zależności od ciężkości zakażenia, wrażliwości drobnoustroju wywołującego zakażenie, stanu pacjenta, wieku i masy ciała.

W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.
Lek Debecylina należy podawać tylko domięśniowo.

Dorośli
Lek podaje się zwykle w dawkach od 1 200 000 j.m. do 2 400 000 j.m. jednorazowo lub w dawkach podawanych co 1 do 4 tygodni.
Nie należy przekraczać dobowej dawki 2 400 000 j.m. leku Debecylina.

Dzieci
W zapobieganiu nawrotom gorączki reumatycznej i zapaleniu wsierdzia wywołanym przez paciorkowce zwykle podaje się:
– wiek od 2 do 3 lat – 600 000 j.m., co 8 do 14 dni;
– wiek od 4 do 18 lat – 1 200 000 j.m., co 14 do 21 dni.

Czas leczenia
Czas leczenia zależy od rodzaju i ciężkości zakażenia.

Sposób podawania
Sposób podawania i przygotowania zawiesiny podano na końcu ulotki załączonej poniżej , w punkcie „Informacje przeznaczone dla pracowników służby zdrowia”.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Podanie zbyt dużej dawki leku może spowodować nasilone działania niepożądane, w tym podrażnienie ośrodkowego układu nerwowego i drgawki. W przypadku przedawkowania leku należy przerwać jego podawanie i zasięgnąć porady lekarza, który zastosuje odpowiednie leczenie objawowe.

W razie podania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Debecylina – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Debecylina w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek może być podawany kobietom w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, dlatego podczas podawania leku kobietom w okresie karmienia piersią należy zachować ostrożność.

Ulotka Debecylina – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DEBECYLINA 1 200 000 j.m. proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań (Benzathini benzylpenicillinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 95 razy

Rozmiar plku 3.50 MB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Debecylina m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DEBECYLINA 1 200 000 j.m. proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań (Benzathini benzylpenicillinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 91 razy

Rozmiar plku 3.44 MB

Cena - ile kosztuje Debecylina?

Cena Debecylina i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Debecylina.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Debecylina? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Debecylina”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
10.88 

LINOMAG Krem z tl. cynku (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.99 

Zastosowanie Finsla pastylki miękkie z pelargonią afrykańską (Opakowanie: 24 )Finsla pastylki miękkie z pelargonią afrykańską (Opakowanie: 24 ) to pastylki do ssania dbające o kondycję gardła, krtani i strun głosowych. Łagodzą chrypę i ból gardł…

18.99 

Perio Aid Active Control Mundspülung (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

32.99 

Zastosowanie Olimp Forsen Forte z melatoniną kapsułki (Opakowanie: 30 )Olimp Forsen Forte z melatoniną kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający melatoninę, ekstrakty roślinne z liści melisy i szyszek chmielu, magnez oraz witaminy B6 i B1.

Skł…

43.97 

Zastosowanie CeraVe oczyszczający żel do mycia (Opakowanie: 473 ml)CeraVe oczyszczający żel do mycia (Opakowanie: 473 ml) to żel oczyszczający do twarzy i całego ciała. Przeznaczony jest dla skóry normalnej i tłustej. Wzmacnia barierę ochronną…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief