Konsultacja merytoryczna:

Diclofenac GSK

Diclofenac GSK jest lekiem przeciwreumatycznym, przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Lek zawiera substancję czynną diklofenak sodowy w postaci czopków stosowanych doodbytniczo.

Wskazania do stosowania:
– leczenie zapalnych lub zwyrodnieniowych postaci choroby reumatycznej: reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zapalenia kości i stawów (zespół bolesnego barku, zapalenia ścięgien i kaletek), zespołów bólowych związanych ze zmianami w kręgosłupie,
– leczenie ostrych napadów dny.

Diclofenac GSK w postaci czopków stosuje się, gdy podanie leku w formie doustnej jest niewskazane, np. gdy występują wymioty.

Jaki jest skład Diclofenac GSK, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy.
1 czopek zawiera 50 mg lub 100 mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, tłuszcz stały.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Diclofenac GSK – jak stosować ten lek?

Dawkowanie i długość leczenia ustala lekarz. Zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie najkrótszy okres. Nie należy przekraczać zalecanych dawek i okresu leczenia. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. Nie należy dzielić czopków! Nie stosować doustnie!

Sposób podawania
Lek do stosowania doodbytniczego. Czopek należy wyjąć z blistra i włożyć do odbytu. Zaleca się stosowanie czopków po wypróżnieniu.

Zalecana dawka to:

Dorośli
Zalecana, początkowa dawka dobowa wynosi od 100 mg do 150 mg. W łagodniejszych przypadkach oraz w leczeniu przewlekłym, na ogół wystarcza dawka do 100 mg na dobę.

Całkowita dawka dobowa powinna być podzielona na 2 do 3 dawek.

Zalecana maksymalna dawka dobowa diklofenaku wynosi 150 mg. Przepisaną dawkę można podawać łącząc różne postaci farmaceutyczne diklofenaku.

W celu zniesienia bólu nocnego i sztywności porannej leczenie tabletkami w ciągu dnia można uzupełnić przez podanie czopka przed snem (nie przekraczając całkowitej maksymalnej dawki dobowej 150 mg).

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży.

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)
Lek należy stosować ostrożnie. Pacjentom w podeszłym wieku i (lub) z małą masą ciała zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki. Ze względu na ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego, powinni oni być pod kontrolą lekarza przez 4 tygodnie od rozpoczęcia leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania dawki leku większej niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Mogą wystąpić objawy przedawkowania:
– Ból głowy, nudności, wymioty, ból nadbrzusza, krwawienia z przewodu pokarmowego, biegunka, zawroty głowy, dezorientacja, pobudzenie, śpiączka, senność, szumy uszne, omdlenie lub drgawki.

W razie znacznego zatrucia lekiem może wystąpić ostra niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diclofenac GSK – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diclofenac GSK w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

– Diclofenac GSK może wpływać niekorzystnie na płód. Nie zaleca się stosowania leku w I i II trymestrze ciąży, chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Należy wówczas stosować jak najmniejszą dawkę i przez jak najkrótszy okres.
– Nie wolno stosować leku Diclofenac GSK w ostatnim trymestrze ciąży.
– Nie należy karmić piersią podczas stosowania tego leku.
– Diclofenac GSK może niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Nie stosować w przypadku trudności z zajściem w ciążę lub w trakcie badań związanych z niepłodnością.

Ulotka Diclofenac GSK – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Diclofenac GSK, 50 mg, 100 mg, czopki (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku 195.91 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Diclofenac GSK m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Diclofenac GSK, 50 mg, 100 mg, czopki (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 277.38 KB

Cena - ile kosztuje Diclofenac GSK?

Cena Diclofenac GSK i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Diclofenac GSK.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Diclofenac GSK? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Sun Kids NEU Spray ochronny na słońce SPF 50+ (Opakowanie: 200 ml)Bardzo wysoka ochrona przed poparzeniami i uszkodzeniami skóry wywołanymi promieniowaniem słonecznym dla szczególnie wrażliwej skóry dziecka. Eucerin Sun Kids NEU Spray ochronny na słońce SPF 50+ (Opakowanie: 200 ml) zapewnia 3-fazową ochronę natychmiast po aplikacji. Produkt nieperfumowany, nie zawiera barwników, parabenów. Ochrona zgodna z zaleceniami UE.Efekt dział…

Zastosowanie Ibuvit D 600 (Opakowanie: 30 )Ibuvit D 600 (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający witaminę D3 (600 j.m.), przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 6 miesięcy do 10 lat. Preparat ma postać miękkich kapsułek twist-off w kształcie rybek, do odkręcania i wyciskania substancji. Witamina D jest bardzo ważna dla zachowania dobrego stanu kości i zębów oraz jako zapobieganie przed krzywicą, dlatego jej suplementacja…

Zastosowanie Vegevit Witamina B12 tabletki (Opakowanie: 100 )Vegevit Witamina B12 tabletki (Opakowanie: 100 ) to suplement diety dla osób dorosłych, których dieta nie dostarcza im wystarczającej ilości witaminy B12. Mogą to być osoby ograniczające mięso, wegetarianie i weganie oraz ludzie, którzy słabo przyswajają kobalaminę z diety.
Efekt działania Vegevit Witamina B12 tabletki (Opakowanie: 100 )Witamina B12 jest niezbędna do utrzymania prawidłowej pracy…

Zastosowanie Kneipp Sensitive krem do rąk kwiat migdału (Opakowanie: 75 ml)Kneipp Sensitive krem do rąk kwiat migdału (Opakowanie: 75 ml) to intensywnie pielęgnujący krem do rąk, który chroni przed podrażnieniami i wysuszaniem.

Krem przeznaczony jest nawet do skóry wrażliwej. Ma działanie nawilżające i tworzące barierę ochronną przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.Efekt dział…

Zastosowanie Insulan (Opakowanie: 60 )Insulan (Opakowanie: 60 ) jest wysokiej jakości suplementem diety wspomagający procesy metaboliczne węglowodanów w organizmie, co może przyczynić się do ograniczenia poziomów cukru we krwi.
Preparat przeznaczony jest dla osób borykających się z trudnościami w unormowaniu poziomu glukozy we krwi i/lub doświadczają problemów ze spadkiem apetytu.
Produkt może być spożywany także przez osoby zauważ…