Konsultacja merytoryczna:

Naklofen

Naklofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Główny mechanizm działania leku polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn.

Naklofen stosuje się w leczeniu zapalnych lub zwyrodnieniowych postaci choroby reumatycznej:
– reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
– choroba zwyrodnieniowa stawów,
– reumatyzm pozastawowy.

Jaki jest skład Naklofen, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy. 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 25 mg diklofenaku sodowego. 3 ml roztworu do wstrzykiwań (1 ampułka) zawiera 75 mg diklofenaku sodowego.

– Pozostałe składniki to: alkohol benzylowy, glikol propylenowy, sodu pirosiarczyn (E 223), sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Naklofen – jak stosować ten lek?

Wstrzyknięcia powinny być podawane głęboko domięśniowo.
Lek w postaci roztworu do wstrzykiwań stosowany jest w leczeniu stanów ostrych. Wstrzyknięcia powinny być jak najszybciej zastąpione przez tabletki lub czopki. Lek nie powinien być podawany dłużej niż 2 dni. Lek stosuje się zazwyczaj w dawce 75 mg – jedna ampułka na dobę, w głębokim wstrzyknięciu w górny zewnętrzny kwadrant pośladka. Nie należy stosować większej dawki niż 150 mg na dobę

Wyjątkowo, w ciężkich przypadkach, dawka dobowa może zostać zwiększona do dwóch wstrzyknięć po 75 mg, w odstępie kilku godzin (po jednym wstrzyknięciu w każdy pośladek).

Jeśli działanie leku wydaje się być zbyt silne lub zbyt słabe, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania leku Naklofen w postaci roztworu do wstrzykiwań u dzieci i młodzieży ze względu na wielkość dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie leku nie daje charakterystycznych objawów, jednakże mogą wystąpić: wymioty, krwotok z przewodu pokarmowego, biegunki, zawroty głowy, szumy uszne lub drgawki.

W przypadku znacznego zatrucia może nastąpić ostra niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby.

W przypadku przypadkowego przyjęcia większej ilości leku niż zostało zalecone, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Naklofen – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Naklofen z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Naklofen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Podczas pierwszych dwóch trymestrów ciąży, o ile nie jest to absolutnie konieczne, nie należy stosować leku Naklofen. Stosowanie w trzecim trymestrze jest przeciwwskazane.

Nie należy stosować leku Naklofen w czasie karmienia piersią.

Lek może utrudniać zajście w ciążę. Jeżeli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza.

Ulotka Naklofen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Naklofen, 25 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 131 razy

Rozmiar plku 130.54 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Naklofen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Naklofen, 25 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 61 razy

Rozmiar plku 171.11 KB

Cena - ile kosztuje Naklofen?

Cena Naklofen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Naklofen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Naklofen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Naklofen”

  1. Ja zażywam te zastrzyki i już po 1 zastrzyku poczułem ulgę bo tak mnie rwał bark przez 2 miesiące że w nocy się budziłem a wzięłam 2 zastrzyk i mam nadzieję że stan zapalny się rozejdzie i znów wrócę na treningi ?

    Odpowiedz
  2. CHORUJĘ NA KRĘGOSŁUP MAM PRZEPUKLINY CZĘSTO PODCZAS DŻWIGNIĘCIA LUB NAGŁEGO RUCHU DOCHODZI DO PRZEMIESZCZENIA DYSKU BÓL JEST STRASZNY LEKI PRZECIWBÓLOWE SĄ MAŁO SKUTECZNE NAKLOFEN W MOIM PRZYPADKU NAPRAWDĘ SIĘ SPRAWDZA I POMAGA

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin AQUAporin Active krem do skóry suchej (Opakowanie: 50 ml)Eucerin AQUAporin Active krem do skóry suchej (Opakowanie: 50 ml) został specjalnie opracowany dla specjalistycznej pielęgnacji skóry odwodnionej i wrażliwej, zapewniając jej intensywne i długotrwałe nawilżenie poprzez wzmocnienie jej naturalnego systemu nawilżającego. Eucerin AQUAporin Active krem do skóry suchej (Opakowanie: 50 ml) utrzymuje głębokie nawilżenie skóry, jednocześ…

80.99 

Zastosowanie Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy Krem mocujący (Opakowanie: 70 g)Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy Krem mocujący (Opakowanie: 70 g) to bardzo mocny i wydajny krem do protez, który utrzymuje je stabilnie w odpowiednim miejscu i uszczelnia wszelkie szczeliny. Tym samym chroni przed dostawaniem się pod protezę drobinek jedzenia. Działa do 12 godzin.

Efekt działania Corega Super Mocny Delikatnie Miętowy Krem mocujący (Opakowanie: 70…

21.99 

CERKOGEL Żel 30% żel mocznikowy z L-Argininą i AHA (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.13 

Zastosowanie Emolium Dermocare odżywka do włosów (Opakowanie: 150 ml)Emolium Dermocare odżywka do włosów (Opakowanie: 150 ml) to wysokiej jakości odżywka do włosów wykazująca działanie nawilżające i regenerujące. Preparat wspomaga utrzymanie zdrowej kondycji włosów, a także niweluje problem nadmiernego ich wypadania.

Stosowanie odżywki Emolium zalecane jest dla osób borykających się z…

33.36 

Zastosowanie Jowae balsam ochronny (Opakowanie: 125 ml)Jowae balsam ochronny (Opakowanie: 125 ml) nawilża i wzmacnia skórę. W naturalny sposób chroni cerę przed niebezpiecznymi dla niej czynnikami środowiskowymi. Skóra staje się miększa, gładsza i promienna.
Efekt działania Jowae balsam ochronny (Opakowanie: 125 ml)Jowae balsam ochronny (Opakowanie: 125 ml) to balsam chroniący skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Powstał w wyniku inspiracji naturalnymi sposobami pielęgnacji…

68.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief