Konsultacja merytoryczna:

Diclofenacum Fastum

Diclofenacum Fastum jest lekiem w postaci żelu do stosowania miejscowego. Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy w ilości 10 mg/g, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NPLZ).

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Lek działa kojąco i chłodząco na skórę.

Wskazania do stosowania:

Młodzież powyżej 14 lat
krótkotrwałe leczenie:
miejscowe, objawowe leczenie bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach albo stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.

Dorośli
Miejscowe, objawowe leczenie bólu i zapalenia w:
– urazach ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręcenia, nadwyrężenia i stłuczenia
– ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich
– w łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jeśli po upływie 7 dni, nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Diclofenacum Fastum, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy.

Pozostałe składniki to: trolamina, kokozylokaprylokapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Diclofenacum Fastum – jak stosować ten lek?

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej lek ten należy stosować w następujący sposób: nałożyć lek na skórę, rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Ilość żelu zależy od rozmiarów bolącego miejsca, najczęściej jest to 2 g do 4 g, co odpowiada paskowi żelu o długości 4 cm do 8 cm. Jest to ilość wystarczająca do pokrycia około 400 do 800 cm2 powierzchni skóry.

Lek należy stosować od 3 do 4 razy na dobę.

W razie przypadkowego spożycia należy skontaktować się z lekarzem.

Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.

Okres czasu stosowania leku u dorosłych:
Okres czasu stosowania zależy od wskazań do stosowania i od reakcji na leczenie. W leczeniu bólu towarzyszącemu chorobie zwyrodnieniowej stawów, żel można stosować do 7 dni (pozwala to na regeneracje uszkodzonej tkanki stawu). Żel może być stosowany do 14 dni jedynie pod kontrolą farmaceuty.

W przypadku stosowania leku bez konsultacji z lekarzem, nie należy stosować go dłużej niż przez 14 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia objawów chorobowych.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Stosowanie u młodzieży poniżej 14 lat:
Nie istnieją wystarczające dane dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u młodzieży poniżej 14 lat.

Okres czasu stosowania leku u młodzieży powyżej 14 lat:
U młodzieży w wieku 14 lat i powyżej lek nie może być stosowany dłużej niż 7 dni. Jeśli stosowanie leku wymaga dłuższego niż 7 dni czasu stosowania lub jeśli objawy uległy pogorszeniu, pacjent lub opiekunowie powinien/powinni skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych na temat przedawkowania leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diclofenacum Fastum – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diclofenacum Fastum w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się stosowania leku kobietom w ciąży.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy ciąży stosowanie leku jest zabronione, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub spowodowania trudności podczas porodu.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Diclofenacum Fastum – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Diclofenacum Fastum 10 mg/g, żel (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 128.94 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Diclofenacum Fastum m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Diclofenacum Fastum 10 mg/g, żel (Diclofenacum natricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 140.09 KB

Cena - ile kosztuje Diclofenacum Fastum?

Cena Diclofenacum Fastum i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Diclofenacum Fastum.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Diclofenacum Fastum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Tran Familijny Forte (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.68 

Zastosowanie Ortanol Max 20 mg kapsułki dojelitowe (Opakowanie: 14 )Ortanol Max 20 mg kapsułki dojelitowe (Opakowanie: 14 ) jest lekiem zmniejszającym ilość wydzielanego kwasu żołądkowego. Stosowany jest do objawowego leczenia zgagi lub refluksu żołądkowo-przełykowego.

Lek osłonowy na żołądek zmniejsza kwasowość treści żołądkowej i niweluje większość dolegliwości trawiennych z tym związanych.
Efekt działania Ortanol Max 20 mg kapsułki dojelitowe (Opakowanie: 14 )Ortanol Max…

6.22 

Zastosowanie Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml)Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml) to płyn do stosowania miejscowego na skórę głowy u mężczyzn. Zapobiega łysieniu dziedzicznemu.

Loxon 5 szczególnie dobrze sprawdza się przy utracie włosów na czubku głowy, nieco słabiej w przypadku zakoli.
Efekt działania Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml)Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml) zawiera substancję czynną, która poprawia krążenie…

35.08 

Zastosowanie Plusssz Gold Vital Tonik (Opakowanie: 900 ml)Suplement diety Plusssz Gold Vital Tonik (Opakowanie: 900 ml) to wysokiej jakości preparat w płynnej formie, dostarczający do organizmu witaminy i minerały z wyciągów roślinnych pochodzenia naturalnego.
Tonik przeznaczony jest dla osób starszych, powyżej 50. roku życia, które doświadczają problemów z niedoborami minerałów i witamin w organizmie.
Suplement zalecany jest do spoż…

16.49 

Zastosowanie Nutrof Total z witaminą D3 (Opakowanie: 60 )Nutrof Total z witaminą D3 (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z witaminami i minerałami. Zawiera dużą dawkę witaminy D3, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Preparat chroni także przed stresem oksydacyjnym.
Efekt działania Nutrof Total z witaminą D3 (Opakowanie: 60 )Produkt uzupełnia niedobory kwasów tłuszczowych omega-3 i podstawowych witamin. Zawiera wyciąg z owocó…

66.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief