Konsultacja merytoryczna:

Desfluran Piramal

Desfluran Piramal zawiera desfluran. Desfluran Piramal to lek do znieczulenia ogólnego stosowany podczas zabiegów operacyjnych. Jest to wziewny lek znieczulający (podawany pacjentowi do wdychania w postaci pary). Wdychanie desfluranu w postaci pary powoduje, że pacjent zapada w głęboki sen. Wdychanie desfluranu w postaci pary powoduje ponadto podtrzymanie wspomnianego snu (czyli znieczulenia ogólnego), podczas którego pacjent może być poddany zabiegowi operacyjnemu. U dorosłych lek jest stosowany do indukcji i podtrzymania znieczulenia. U niemowląt i dzieci jest on stosowany wyłącznie do podtrzymania znieczulenia.

Jaki jest skład Desfluran Piramal, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desfluran 100% (v/v).

Lek nie zawiera żadnych innych składników.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Desfluran Piramal – jak stosować ten lek?

Lek Desfluran Piramal zostanie podany pacjentowi przez anestezjologa. Anestezjolog ustali dawkę na podstawie wieku i masy ciała pacjenta oraz rodzaju zabiegu operacyjnego, jakiemu pacjent będzie miał być poddawany. W trakcie znieczulenia anestezjolog będzie kontrolował ciśnienie tętnicze i częstość akcji serca pacjenta. W razie potrzeby anestezjolog będzie korygował podawaną dawkę leku.

Najczęściej lek podawany jest przez specjalną rurkę umieszczoną w drogach oddechowych pacjenta po tym, jak pacjent otrzymał zastrzyk innego leku znieczulającego powodującego sen.

– Tylko w rzadkich przypadkach pacjent może być proszony o wdychanie pary leku Desfluran Piramal przez maskę w celu wywołania snu.

Wybudzanie po znieczuleniu
Kiedy operacja dobiegnie końca, anestezjolog wyłączy dopływ podawanego pacjentowi leku Desfluran Piramal. Po upływie kilku minut pacjent wybudzi się.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli zostanie pacjentowi podana większa dawka produktu Desfluran Piramal niż zalecana, wówczas podawanie produktu zostanie wstrzymane. Pacjentowi zostanie podany czysty tlen. W trakcie wybudzania ciśnienie tętnicze i praca serca będą uważnie kontrolowane.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Desfluran Piramal – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Desfluran Piramal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed otrzymaniem tego leku.

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania desfluranu u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią, stosowane desfluranu w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest wskazane.

Ulotka Desfluran Piramal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Desfluran Piramal, 100% (v/v), płyn do sporządzania inhalacji parowej (Desfluran)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Desfluran Piramal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Desfluran Piramal, 100% (v/v), płyn do sporządzania inhalacji parowej (Desfluran)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Desfluran Piramal?

Cena Desfluran Piramal i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Desfluran Piramal.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Desfluran Piramal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

D-Vitum forte 1000 j.m. (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.99 

Zastosowanie Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 )Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 ) to lek do stosowania przy stanach bólowych, gorączkowych i zapalnych. Służy do krótkotrwałego leczenia objawów infekcji i słabego lub umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu. Jest skuteczny przy bólu zębów, głowy lub bólach menstruacyjnych.Efekt działania Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 )…

11.06 

SIO Żel po/ukąszeniu (Opakowanie: 25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.67 

Zastosowanie PINK Test ciążowy płytkowy (Opakowanie: 1 )PINK Test ciążowy płytkowy (Opakowanie: 1 ) to bardzo czuły i dokładny test ciążowy, prosty w interpretacji, który już w ciągu 5 minut wskaże, czy w macicy został zagnieżdżony zarodek ciążowy. Może być użyty już w pierwszym dniu po terminie spodziewanej miesiączki.
Efekt działania PINK Test ciążowy płytkowy (…

14.45 

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na uspokojenie Forte (Opakowanie: 20 )Doppelherz aktiv Na uspokojenie Forte (Opakowanie: 20 ) to suplement diety ze składnikami roślinnymi o delikatnym działaniu uspokajającym i wspomagającym radzenie sobie z nadmierną podażą na stres. Jest przeznaczony w szczególności dla osób przepracowanych, cierpiących na napięcie nerwowe i problemy z zaśnięciem.
Efekt działania Doppelherz aktiv Na uspokojenie Forte (Opakowanie: 20 )Doppelherz aktiv…

17.77 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief