Daivobet

12345678910
(82 ocen, średnia: 6,07 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Lek Daivobet żel stosuje się w miejscowym leczeniu łuszczycy owłosionej skóry głowy u dorosłych oraz łuszczycy plackowatej (psoriasis vulgaris) o przebiegu łagodnym do umiarkowanego u dorosłych, umiejscowionej na skórze ciała, innej niż owłosiona skóra głowy. Łuszczyca jest spowodowana przez zbyt szybki rozrost komórek skóry. Powoduje to zaczerwienienie, złuszczenie i zgrubienie skóry.
Daivobet żel zawiera kalcypotriol i betametazon. Kalcypotriol pomaga przywrócić prawidłowe tempo wzrostu komórek skóry, a betametazon działa przeciwzapalnie.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Daivobet.

Skład

Substancjami czynnymi leku są kalcypotriol i betametazon.
Jeden gram żelu zawiera 50 mikrogramów kalcypotriolu (w postaci kalcypotriolu jednowodnego) i 0,5 mg betametazonu (w postaci dipropionianu).

Ponadto lek zawiera:
– parafinę ciekłą
– eter stearylowy polioksypropylenu 11
– olej rycynowy, uwodorniony
– all-rac-α-tokoferol
– butylohydroksytoluen (E 321)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , , .

Dawkowanie

Stosować tylko na miejsca objęte łuszczycą – nie stosować na skórę, która nie jest objęta łuszczycą Wstrząsnąć butelką przed użyciem i wyjąć korek. Wycisnąć żel na czysty palec lub bezpośrednio na miejsce dotknięte łuszczycą. Nanosić Daivobet żel na miejsca dotknięte łuszczycą za pomocą opuszków palców i rozetrzeć go delikatnie w tym miejscu do momentu uzyskania cienkiej warstwy żelu. Na leczone miejsce na skórze nie nakładać bandaży, szczelnych opatrunków i opasek. Po użyciu leku Daivobet żel umyć dokładnie ręce.

Żel należy stosować raz na dobę. Może być wygodniejsze użycie żelu wieczorem.
Zwykle początkowy okres leczenia wynosi 4 tygodnie na obszarach owłosionej skóry głowy i 8 tygodni na pozostałych obszarach skóry. Lekarz może zdecydować o innym okresie leczenia. Lekarz może podjąć decyzję o powtórzeniu leczenia. Nie należy stosować więcej niż 15 gramów leku na dobę.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania dawki powyżej 15 g na dobę należy skontaktować się z lekarzem. Przedłużone stosowanie leku Daivobet żel w zbyt dużej dawce może także spowodować zaburzenia stężenia wapnia we krwi, które zwykle ustępują po przerwaniu leczenia. Lekarz może zlecić wykonanie badań krwi, aby sprawdzić, czy zastosowanie większej niż zalecana dawka żelu nie spowodowało
zaburzenia stężenia wapnia we krwi.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak informacji na temat związku stosowania leku Dafalgan Codeine z jedzeniem i piciem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie stosować leku Daivobet żel w okresie ciąży (lub w przypadku podejrzenia ciąży) lub w okresie karmienia piersią, jeżeli nie zostało to najpierw uzgodnione z lekarzem. Jeśli lekarz zgodził się na karmienie piersią, należy zachować ostrożność i nie stosować leku Daivobet żel na powierzchni piersi.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here