Betahistin-ratiopharm

Jak działa i kiedy stosujemy Betahistin-ratiopharm?

Lek Betahistin-ratiopharm należy do leków stosowanych w leczeniu zaburzeń równowagi. Poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych ucha wewnętrznego, przez co zmniejsza uczucie ciśnienia.

Lek Betahistin-ratiopharm jest wskazany w:
Leczeniu choroby Ménière’a, charakteryzującej się następujacymi objawami:
• zawroty głowy (z nudnościami, wymiotami);
• postępujaca utrata słuchu;
• szumy uszne.

REKLAMA

Jaki jest skład Betahistin-ratiopharm, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest dichlorowodorek betahistyny.

Każda tabletka zawiera 24 mg dichlorowodorku betahistyny.

Inne składniki leku to:
powidon K 90, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon oraz kwas stearynowy.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Betahistin-ratiopharm – jak stosować ten lek?

Lek Betahistin-ratiopharm należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Betahistin-ratiopharm, chyba że lekarz zadecyduje inaczej to:

Początkowa zazwyczaj stosowana dawka leku to 24 mg dichlorowodorku betahistyny na dobę. Jeżeli jest to niewystarczające, można zwiększyć dawkę dobową maksymalnie do 48 mg dichlorowodorku betahistyny.

Dorośli i osoby starsze

12 mg (½ tabletki) – 24 mg (1 tabletka) dwa razy na dobę (rano i wieczorem)
Dawki można dobierać indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat

Lek Betahistin-ratiopharm nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ponieważ brak jest wystarczających badań w tej grupie wiekowej.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania są nudności, wymioty, niestrawność, zaburzenie koordynacji ruchów (ataksja) i napady drgawek po przyjęciu większych dawek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Betahistin-ratiopharm – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletkę powinno się podawać najlepiej z jedzeniem lub bezpośrednio po jedzeniu. Tabletkę należy popić wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Betahistin-ratiopharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Betahistin-ratiopharm jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje być w ciąży lub karmi piersią. Jest to spowodowane brakiem doświadczenia w przypadku stosowania leku Betahistin-ratiopharm u osób w ciąży oraz karmiących piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Betahistin-ratiopharm i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Betahistin-ratiopharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Betahistin-ratiopharm. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Betahistin-ratiopharm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Betahistin-ratiopharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.