Betahistine dihydrochloride Aurovitas

Betahistine dihydrochloride Aurovitas to lek, który zawiera substancję czynną betahistynę. Jest to lek stosowany w leczeniu objawów choroby Ménière’a, takich jak zawroty głowy, dzwonienie w uszach, utrata słuchu i nudności. Choroba Ménière’a to rzadka choroba wywoływana przez nadmierne gromadzenie się i wzrost ciśnienia płynu w błędniku (części ucha wewnętrznego). Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Betahistyna jest rodzajem leku nazywanego „analogiem histaminy”.

Betahistine dihydrochloride Aurovitas jest lekiem stosowanym w leczeniu:
choroby Ménière´a – objawy tej choroby obejmują:
• zawroty głowy (pochodzenia błędnikowego)
• dzwonienie w uszach (szumy uszne)
• utratę słuchu lub problemy ze słuchem

Ten lek działa poprzez poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Powoduje to obniżenie zwiększonego ciśnienia.

Skład

– Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek (Betahistini dihydrochloridum).
Każda tabletka zawiera 8 mg betahistyny dichlorowodorku.
Każda tabletka zawiera 16 mg betahistyny dichlorowodorku.
Każda tabletka zawiera 24 mg betahistyny dichlorowodorku.

– Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, powidon (K-90), krospowidon (typ B), kwas cytrynowy, krzemionka koloidalna, bezwodna, talk i kwas stearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Lekarz dostosuje dawkę w zależności od stanu pacjenta.
• Należy kontynuować przyjmowanie leku. Może być potrzebny pewien czas, aby lek zaczął działać.

Jak przyjmować lek Betahistine dihydrochloride Aurovitas
• Połknąć tabletkę i popić wodą.
• Należy przyjąć tabletkę z posiłkiem lub po posiłku. Lek Betahistine dihydrochloride Aurovitas może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie leku Betahistine dihydrochloride Aurovitas z jedzeniem może pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Jaką ilość leku Betahistine dihydrochloride Aurovitas należy przyjmować
Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza, ponieważ lekarz może dostosować dawkę.

Zalecana dawka to:
Dorośli
Zalecana dawka to 24 mg do 48 mg na dobę. Tabletki, 8 mg: jedna lub dwie tabletki, 3 razy na dobę. Tabletki, 16 mg: pół lub jedna tabletka, 3 razy na dobę.
Jeśli pacjent przyjmuje więcej niż jedną tabletkę na dobę, przyjmowanie tabletek należy równomiernie rozłożyć w ciągu dnia. Na przykład, można przyjmować jedną tabletkę rano, jedną w południe i jedną wieczorem.

Należy starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia. Pozwoli to mieć pewność, że stała ilość leku znajduje się w organizmie. Przyjmowanie tabletek o tej samej porze pomoże również pamiętać o zażywaniu tabletek. Lek Betahistine dihydrochloride Aurovitas nie jest zalecany do stosowania u dzieci.

Przedawkowanie

W przypadku, jeśli pacjent lub ktoś inny przyjął zbyt wiele tabletek leku Betahistine dihydrochloride Aurovitas (przedawkowanie), mogą wystąpić nudności (mdłości), senność lub ból brzucha. Należy skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Betahistine dihydrochloride Aurovitas.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie należy przyjmować leku razem z jedzeniem ani z sokiem grejpfrutowym, ani innymi sokami owocowymi, ponieważ osłabia to działanie bilastyny. Aby uniknąć osłabienia działania leku należy:
– połknąć tabletkę i poczekać godzinę przed zjedzeniem posiłku lub wypiciem soku owocowego lub
– po jedzeniu lub wypiciu soku owocowego należy odczekać 2 godziny aby przyjąć tabletkę.

Bilastyna w zalecanej dawce (20 mg) nie zwiększa senności wywołanej spożyciem alkoholu.Lek Betahistine dihydrochloride Aurovitas można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednakże lek Betahistine dihydrochloride Aurovitas może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe. Przyjmowanie betahistyny z jedzeniem może pomóc w zmniejszeniu dolegliwości żołądkowych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy przyjmować tabletek leku Betahistine dihydrochloride Aurovitas, jeśli pacjentka jest w ciąży, chyba że lekarz zadecyduje, że jest to bezwzględnie konieczne. Należy poradzić się lekarza. Nie należy karmić piersią w przypadku przyjmowania tabletek leku Betahistine dihydrochloride Aurovitas, chyba że zezwoli na to lekarz. Nie wiadomo, czy betahistyna przenika do mleka matki.

Ulotka Betahistine dihydrochloride Aurovitas

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Betahistine dihydrochloride Aurovitas (forum)

Stosujesz Betahistine dihydrochloride Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betahistine dihydrochloride Aurovitas. Podziel się doświadczeniami na forum.