Konsultacja merytoryczna:

Betahistyna Bluefish

Substancją czynną, zawartą w leku Betahistyna Bluefish, jest betahistyny dichlorowodorek. Ten lek zwany jest „analogiem histaminy”. Lek jest stosowany w leczeniu:

Objawów choroby Ménière’a, takich, jak zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, szumy uszne, utrata słuchu z towarzyszącymi nudnościami, zaburzeniami słuchu i (lub) bólem głowy:
– zawroty głowy pochodzenia błędnikowego (uczucie wirowania). Lek poprawia przepływ krwi w uchu wewnętrznym. Powoduje to obniżenie zwiększonego ciśnienia.
– szumy uszne,
– utrata słuchu.

Jaki jest skład Betahistyna Bluefish, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest 8 mg, 16 mg i 24 mg betahistyny dichlorowodorku.

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy bezwodny, celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (E 421), krzemionka koloidalna bezwodna i talk .

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Betahistyna Bluefish – jak stosować ten lek?

Jak stosować lek Betahistyna Bluefish

– Połknąć tabletkę, popijając wodą.
– Tabletkę można przyjmować z jedzeniem lub po jedzeniu. Jednakże, lek Betahistyna Bluefish może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie leku Betahistyna Bluefish z jedzeniem może pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Ile leku Betahistyna Bluefish należy przyjmować

Zwykle zalecana dawka to:
Tabletki, 8 mg: jedna lub dwie tabletki, 3 razy na dobę.
Tabletki, 16 mg: połowa tabletki lub jedna tabletka, 3 razy na dobę.

Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza, ponieważ lekarz może dostosować dawkę.

Jeśli pacjent przyjmuje więcej niż jedną tabletkę na dobę, przyjmowanie tabletek należy rozłożyć równomiernie w ciągu dnia.

Należy starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia. Pozwoli to mieć pewność, że stała ilość leku znajduje się w organizmie. Przyjmowanie tabletek o tej samej porze pomoże również pamiętać o zażywaniu tabletek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął zbyt wiele tabletek leku Betahistyna Bluefish, mogą wystąpić nudności, senność lub bóle brzucha. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Betahistyna Bluefish – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednakże, lek może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (patrz punkt 4 załączonej ulotki). Przyjmowanie leku Betahistyna Bluefish z jedzeniem może pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Betahistyna Bluefish w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy lek wpływa na nienarodzone dziecko:
– Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza że może być w ciąży, powinna przerwać przyjmowanie leku i zwrócić się do lekarza.
– Nie wolno przyjmować leku w czasie ciąży, chyba, że zezwoli na to lekarz.

Nie wiadomo, czy betahistyna przenika do mleka matki.
– Nie wolno karmić piersią podczas przyjmowania leku, chyba, że zezwoli na to lekarz.

Ulotka Betahistyna Bluefish – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Betahistyna Bluefish, 8 mg, 16 mg, 24 mg, tabletki (Betahistyna dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Betahistyna Bluefish m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Betahistyna Bluefish, 8 mg, 16 mg, 24 mg, tabletki (Betahistyna dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Betahistyna Bluefish?

Cena Betahistyna Bluefish i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Betahistyna Bluefish.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Betahistyna Bluefish? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Betahistyna Bluefish”

  1. Ja zażywałam trzy lata temu . Żadnych cech ubocznych a poprawa była po paru tygodniach. Po roku przestałam brać lek ale znowu powróciły zawroty głowy wiec ponownie biorę betahistine. I znowu pomaga . Biorę po posiłku . Nie którzy czytając ulotkę boją się brać lek ale przeciw bólowe biorą , więc niech przeczytają sobie ulotkę ibupromu ? . Lek Betahistine u koleżanki powodował bóle brzucha ale po posiłku bez problemu mogła zażywać . Zawroty głowy ustępują po tym leku ale szumy uszne mi pozostały . Żadnych cech ubocznych nie mam i jestem zadowolona a szumy uszne ? no cóż zawsze sobie tłumaczę że inni zmagają się z poważniejszymi dolegliwościami.
    Staram się o tym nie myśleć i zawsze czymś wypelniam , muzyka w tle czy jakieś słuchowisko dobrze mi robi bo nie ma tej głuche ciszy.

    Odpowiedz
  2. Stosuję Histigen na chorobę Meniera od wielu miesięcy 2x24mglecz od kilku tygodni zauważyłam wzrost wagi, a dokladnie obrzęki twarzy, nóg itd.Do tego silne bóle głowy, silny niepokój i ból żołądka.W ulotce nic nie pisze o przyroscie wagi i lękach a u mnie to wystąpiło. Nie biore innych lekow. Może ktoś miał podobnie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Momme aksamitna oliwka pielęgnacyjna (Opakowanie: 100 ml)Momme aksamitna oliwka pielęgnacyjna (Opakowanie: 100 ml) to kompozycja starannie dobranych olejków odżywiających i nawilżających delikatną skórę dziecka. Dodana do kąpieli otula naskórek filmem ochronnym i delikatnie myje.

Jest hipoalergiczna, nadaje się już od 1. dnia życia. W ponad 99% składa się ze składników naturalnego pochodzenia.

Produkt jest wegański i nie był…

29.99 

Zastosowanie Curcumin-triplex3 500 mg/Kapsułka 95% kurkumina + bioperyna (Opakowanie: 90 szt.)Curcumin-triplex3 500 mg/Kapsułka 95% kurkumina + bioperyna (Opakowanie: 90 szt.) to suplement diety, którego działanie opiera się na naturalnych właściwościach kurkuminy i bioperyny, znanej także jako piperyna. Produkt zawiera wysoką dawkę ekstraktu z kurkuminy, a jego jakość została wielokrotnie potwierdzona laboratoryjnie. Posiada roślinny skład dzięki czemu może być przyjmowany przez wegan, nie…

132.99 

Zastosowanie Hansaplast klasyczny plaster 5mx6cm (Opakowanie: 1 szt.)Hansaplast klasyczny plaster 5mx6cm (Opakowanie: 1 szt.) to uznany plaster tekstylny do zabezpieczenia i pielęgnacji drobnych urazów takich jak skaleczenia i otarcia. Nadaje się do wszystkich rodzajów ran.SkładHansaplast klasyczny plaster 5mx6cm (Opakowanie: 1 szt.) zawiera kompozycję kleju który jest utworzony jest z naturalnego lateksu. Środki ostrożnościW przypadku nadwrażliwości na składnik produktu…

63.99 

Zastosowanie Kneipp nagietkowy krem ochronny (Opakowanie: 75 ml)Kneipp nagietkowy krem ochronny (Opakowanie: 75 ml) to wyjątkowa propozycja dla codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej, szorstkiej ze skłonnością do reakcji uczuleniowych, nadwrażliwości.
Doskonałe rozwiązanie do bieżącej ochrony przed nadmiernym przesuszeniem oraz ochrona przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych (np. wiatr, zimno, suche powietrze) wywołującym podrażnienia skóry.
skóra…

22.99 

Zastosowanie Dolomit VIS tabletki (Opakowanie: 100 )Dolomit VIS tabletki (Opakowanie: 100 ) jest preparatem z wapniem i magnezem, który wyrównuje gospodarkę mineralną i zapobiega niedoborom tych składników. Może być stosowany także w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego.
Efekt działania Dolomit VIS tabletki (Opakowanie: 100 )Tabletki Dolomit VIS zapobiegają niedoborom dwóch najważniejszych minerałów w organizmie: wapnia i magnezu. Niedobory wapnia mogą powodować problemy z…

15.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief