Betahistyna Bluefish

Betahistyna Bluefish to lek, który zawiera dichlorowodorek betahistyny. Jest stosowany w leczeniu objawów choroby Ménière’a, takich jak zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, szumy uszne, utrata słuchu z towarzyszącymi nudnościami, zaburzeniami słuchu i (lub) bólem głowy. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancją czynną, zawartą w leku Betahistyna Bluefish, jest betahistyny dichlorowodorek. Ten lek zwany jest „analogiem histaminy”. Lek jest stosowany w leczeniu:

Objawów choroby Ménière’a, takich, jak zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, szumy uszne, utrata słuchu z towarzyszącymi nudnościami, zaburzeniami słuchu i (lub) bólem głowy:
– zawroty głowy pochodzenia błędnikowego (uczucie wirowania). Lek poprawia przepływ krwi w uchu wewnętrznym. Powoduje to obniżenie zwiększonego ciśnienia.
– szumy uszne,
– utrata słuchu.

Skład

Substancją czynną leku jest 8 mg, 16 mg i 24 mg betahistyny dichlorowodorku.

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy bezwodny, celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (E 421), krzemionka koloidalna bezwodna i talk .

Dawkowanie

Jak stosować lek Betahistyna Bluefish

– Połknąć tabletkę, popijając wodą.
– Tabletkę można przyjmować z jedzeniem lub po jedzeniu. Jednakże, lek Betahistyna Bluefish może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie leku Betahistyna Bluefish z jedzeniem może pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Ile leku Betahistyna Bluefish należy przyjmować

Zwykle zalecana dawka to:
Tabletki, 8 mg: jedna lub dwie tabletki, 3 razy na dobę.
Tabletki, 16 mg: połowa tabletki lub jedna tabletka, 3 razy na dobę.

Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza, ponieważ lekarz może dostosować dawkę.

Jeśli pacjent przyjmuje więcej niż jedną tabletkę na dobę, przyjmowanie tabletek należy rozłożyć równomiernie w ciągu dnia.

Należy starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia. Pozwoli to mieć pewność, że stała ilość leku znajduje się w organizmie. Przyjmowanie tabletek o tej samej porze pomoże również pamiętać o zażywaniu tabletek.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przyjął zbyt wiele tabletek leku Betahistyna Bluefish, mogą wystąpić nudności, senność lub bóle brzucha. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednakże, lek może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (patrz punkt 4 załączonej ulotki). Przyjmowanie leku Betahistyna Bluefish z jedzeniem może pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy lek wpływa na nienarodzone dziecko:
– Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza że może być w ciąży, powinna przerwać przyjmowanie leku i zwrócić się do lekarza.
– Nie wolno przyjmować leku w czasie ciąży, chyba, że zezwoli na to lekarz.

Nie wiadomo, czy betahistyna przenika do mleka matki.
– Nie wolno karmić piersią podczas przyjmowania leku, chyba, że zezwoli na to lekarz.

Ulotka Betahistyna Bluefish

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Betahistyna Bluefish (forum)

Stosujesz Betahistyna Bluefish? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

2 komentarze do “Betahistyna Bluefish”

  1. Ja zażywałam trzy lata temu . Żadnych cech ubocznych a poprawa była po paru tygodniach. Po roku przestałam brać lek ale znowu powróciły zawroty głowy wiec ponownie biorę betahistine. I znowu pomaga . Biorę po posiłku . Nie którzy czytając ulotkę boją się brać lek ale przeciw bólowe biorą , więc niech przeczytają sobie ulotkę ibupromu ? . Lek Betahistine u koleżanki powodował bóle brzucha ale po posiłku bez problemu mogła zażywać . Zawroty głowy ustępują po tym leku ale szumy uszne mi pozostały . Żadnych cech ubocznych nie mam i jestem zadowolona a szumy uszne ? no cóż zawsze sobie tłumaczę że inni zmagają się z poważniejszymi dolegliwościami.
    Staram się o tym nie myśleć i zawsze czymś wypelniam , muzyka w tle czy jakieś słuchowisko dobrze mi robi bo nie ma tej głuche ciszy.

    Odpowiedz
  2. Stosuję Histigen na chorobę Meniera od wielu miesięcy 2x24mglecz od kilku tygodni zauważyłam wzrost wagi, a dokladnie obrzęki twarzy, nóg itd.Do tego silne bóle głowy, silny niepokój i ból żołądka.W ulotce nic nie pisze o przyroscie wagi i lękach a u mnie to wystąpiło. Nie biore innych lekow. Może ktoś miał podobnie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betahistyna Bluefish. Podziel się doświadczeniami na forum.