Acuver

Acuver to lek, który zawiera betahistynę, substancję czynną o działaniu przeciwwertebro-bazylarnym. Lek ten jest wskazany w leczeniu objawów choroby Ménière’a, takich jak zawroty głowy, szumy uszne, nudności i wymioty. Acuver jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Acuver. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Substancją czynną leku Acuver jest betahistyna, która poprawia krążenie krwi w uchu wewnętrznym.

Acuver jest skuteczny w leczeniu zawrotów głowy spowodowanych zaburzeniami przepływu krwi w uchu wewnętrznym.

Acuver jest wskazany w leczeniu choroby Mcnicre`a z następującymi objawami:
– zawroty głowy z nudnościami i wymiotami,
– zaburzenia słuchu.

Jaki jest skład Acuver, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek.

Jednorazowe naciśnięcie pompki dozownika (= 0,8 ml) zawiera 8 mg betahistyny clichiorowodorku. Inne składniki leku to sacharyna sodowa, giiceroł, etanol (96 % obj.), sodu benzoesan, kwas solny 1 N (regulamr nPn „ma” 1 N (regulator pH), woda oczyszczona.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Acuver – jak stosować?

Zazwyczaj stosowana dawka leku Acuver u dorosłych, to:
l – 2 naciśnięcía pompki dozującej 3 razy na dobę, (co odpowiada po 8 – 16 rng chlorowodorku betahistyny 3 razy na dobę) rozpuszczone w co najmniej 100 ml wody. Jednorazowe naciśnięcie pompki dozującej odpowiada 0,8 ml roztworu.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku mogą pojawić się następujące objawy przedawkowania: ból głowy, zaczerwienienie twarzy, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca (tachykardia), spadek ciśnienia tętniczego krwi (hipotensja), skurcz dróg oddechowych i duszność (skurcz oskrzeli), gromadzenie się płynów w tkankach (obrzęki).

Po przyjęciu bardzo dużych dawek mogą pojawić się drgawki.
W razie podejrzenia przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem!

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acuver – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się przyjmowanie leku Acuver w trakcie lub po posiłku, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia uczucia dyskomfortu w żołądku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Acuver w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie leku Acuverjest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią.

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania betahistyny u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Acuver

Ulotka Acuver – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Acuver przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Aktualnie brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Acuver m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aktualnie brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Acuver w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Acuver

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Acuver? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Acuver. Podziel się doświadczeniami na forum.