Ostatnia aktualizacja: 26-09-2024
Podmiot odpowiedzialny | Actavis Group PTC ehf. |
Kod ATC | N07CA01 |
Procedura | MRP |
Substancja | Betahistyna |
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Vestibo?
Vestibo jest lekiem stosowanym w leczeniu objawów choroby Ménière´a, takich jak: zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu i nudności.
Jaki jest skład Vestibo, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek.
Vestibo, 8 mg: jedna tabletka zawiera 8 mg betahistyny dichlorowodorku.
Vestibo, 16 mg: jedna tabletka zawiera 16 mg betahistyny dichlorowodorku.
Inne składniki leku to: powidon K90, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon, kwas stearynowy.
Dawkowanie preparatu Vestibo – jak stosować ten lek?
Dorośli
Zalecana dawka początkowa wynosi od jednej do dwóch tabletek 8 mg lub od pół do jednej tabletki 16 mg trzy razy na dobę. Dawka podtrzymująca wynosi zazwyczaj od 24 mg do 48 mg na dobę. Może upłynąć kilka tygodni, zanim nastąpi poprawa.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Jeżeli pacjent przyjął większą dawkę niż zalecił lekarz, powinien zgłosić się do lekarza.
Objawami przedawkowania betahistyny są nudności, wymioty, niestrawność, zaburzenia koordynacji ruchowej i po przyjęciu dużych dawek – drgawki.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vestibo – czy mogę spożywać alkohol?
Tabletki najlepiej przyjmować z pokarmem.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Vestibo w okresie ciąży i karmienia piersią?
Ciąża
Z powodu bardzo ograniczonych danych dotyczących stosowania betahistyny u pacjentek w ciąży, zaleca się, aby unikać stosowania betahistyny u kobiet w ciąży, za wyjątkiem sytuacji, gdy jest to absolutnie konieczne.
Karmienie piersią
Istnieją niewystarczające dane dotyczące przenikania betahistyny do mleka matki karmiącej. Znaczenie betahistyny dla matki karmiącej należy rozważyć oceniając stosunek korzyści wynikającej z karmienia i potencjalnego ryzyka dla dziecka.
Ulotka Vestibo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Vestibo przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Vestibo - 24 mg, Tabletki (Betahistini dihydrochloridum) |
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Vestibo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Vestibo - 24 mg, Tabletki (Betahistini dihydrochloridum) |
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Dostępność Vestibo w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Vestibo - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń
Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.
Przyjmując Vestibo przepisany przez neurologa na uporczywe zawroty głowy, zauważyłam znaczącą poprawę swojego stanu zdrowia. Dolegliwości, które wcześniej utrudniały mi codzienne funkcjonowanie, praktycznie całkowicie ustąpiły. Lek okazał się skuteczny już po krótkim czasie stosowania, co pozwoliło mi wrócić do normalnej aktywności. Jego działanie jest stabilne i przewidywalne, co daje mi poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu.
Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem ze stosowania leku Vestibo, który został mi przepisany przez neurologa na uporczywe bóle głowy i szumy uszne. Po trzech tygodniach regularnego przyjmowania preparatu zaobserwowałem znaczącą poprawę – bóle głowy całkowicie ustąpiły, a szumy uszne, choć nadal obecne, stały się mniej dokuczliwe. Terapia tym lekiem przyniosła zauważalne efekty w łagodzeniu moich dolegliwości neurologicznych.