Konsultacja merytoryczna:

Vertisan 24

Betahistyna, substancja czynna leku Vertisan, jest podobna do histaminy – substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka.

Lek Vertisan jest wskazany w leczeniu choroby Meniera, charakteryzującej się następującymi objawami: zawrotami głowy (często związanymi z nudnościami i (lub) wymiotami), szumem w uszach i utratą słuchu.

Jaki jest skład Vertisan 24, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek.
Jedna tabletka zawiera 24 mg betahistyny dichlorowodorku.

Inne składniki leku to laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), kwas cytrynowy bezwodny, powidon K 25, krospowidon (typ A), olej roślinny uwodorniony.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vertisan 24 – jak stosować ten lek?

Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, zazwyczaj stosowana dawka wynosi:
1/2-1 tabletka leku Vertisan 24 mg 2 razy na dobę (odpowiada 24-48 mg dichlorowodorku betahistyny).

Lekarz poinformuje pacjenta, przez jaki okres stosować lek Vertisan. Zwykle lek jest stosowany długo i leczenie trwa kilka miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ból głowy, zaczerwienienie twarzy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszone bicie serca, trudności w oddychaniu w związku ze zwężeniem kanalików oskrzelowych (astma oskrzelowa) i obrzęk błony śluzowej górnych dróg oddechowych w związku z zatrzymaniem wody (obrzęk Quinckego).

Jeśli wystąpi którykolwiek z wyżej wymienionych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Lekarz zleci odpowiednie postępowanie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vertisan 24 – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletkę przełykać bez żucia popijając wodą podczas lub po posiłku

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vertisan 24 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku Vertisan w ciąży lub okresie karmienia piersią, ponieważ brak jest dostępnych danych z badań na zwierzętach i u ludzi dotyczących stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Vertisan 24 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Vertisan 24, tabletki, 24 mg Substancja czynna: betahistyny dichlorowodorek

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 117.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vertisan 24 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Vertisan 24, tabletki, 24 mg Substancja czynna: betahistyny dichlorowodorek

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 154.98 KB

Cena - ile kosztuje Vertisan 24?

Cena Vertisan 24 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vertisan 24.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vertisan 24? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Bepanthen Sensiderm (Opakowanie: 20 g)#p_name działa nawilżająco i regenerująco na barierę skórną. Może być stosowany u osób z atopowym zapaleniem skóry, w tym u niemowląt i starszych dzieci. Efekt działania Bepanthen Sensiderm (Opakowanie: 20 g)Krem dogłębnie nawilża skórę i łagodzi świąd. Wpływa korzystnie ba przyspieszenie regeneracji. Pomaga również utrzymać zasoby wody w…

23.99 

Zastosowanie Calcium 300 Alergo tabletki musujące (Opakowanie: 20 )Calcium 300 Alergo tabletki musujące (Opakowanie: 20 ) jest suplementem diety dostarczającym do codziennej diety dostarczającym wapń i witaminę C. Preparat pomaga niwelować niedobory tych elementów w okresie zwiększonego zapotrzebowania.

Preparat może być stosowany osób doświadczających deficytów wapnia i/lub witaminy C w związku z niewłaściwie zbilansowaną dietą.

Preparat można przyjmować w…

4.99 

Zastosowanie Maść cynkowa (Opakowanie: 20 g)Maść cynkowa (Opakowanie: 20 g) to lek do stosowania miejscowego skuteczny w przypadku łagodnych stanów zapalnych skóry i otarcia naskórka. Może być także stosowany pomocniczo w trądziku.Efekt działania Maść cynkowa (Opakowanie: 20 g)Maść cynkowa (Opakowanie: 20 g) zawiera substancję czynną tlenek cynku, który wykazuje działanie wysuszające i pomaga w leczeniu problemów skórnych. SkładSkł…

5.55 

Zastosowanie Ibuvit D3 2000 + K2 MK-7 Omega 3 kapsułki (Opakowanie: 30 )Ibuvit D3 2000 + K2 MK-7 Omega 3 kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający witaminy D i K. Składniki te wpływają pozytywnie na utrzymanie zdrowia kości i zębów, a także wspierają odporność organizmu. Witamina K uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi.
Efekt działania Ibuvit D3 2000 + K2 MK-7 Omega 3 kapsułki (Opakowanie: 30 )Ibuvit D3 2000 + K2 MK-7…

26.79 

Zastosowanie OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do twarzy (Opakowanie: 50 ml)OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do twarzy (Opakowanie: 50 ml) to nawilżająco-odżywczy krem do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Zwiększa elastyczność skóry, zmiękcza ją, wygładza i skutecznie łagodzi podrażnienia. Dzięki oliwce z oliwek OLIVENOEL krem pielęgnacyjny do twarzy (Opakowanie: 50 ml) działa przeciwutleniająco i chroni przed negatywnymi skutkami promieniowania UV…

70.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief