Konsultacja merytoryczna:

Betalan

Lek Betalan zawiera 8 mg lub 16 mg lub 24 mg substancji czynnej – betahistyny dichlorowodorku, który jest analogiem histaminy (neuroprzekaźnika występującego w organizmie ludzkim). Betalan poprawia przepływ krwi w uchu wewnętrznym.
Lek Betalan wskazany jest w leczeniu objawów choroby Menière’a, takich jak zaburzenia równowagi, szumy uszne, postępująca utrata słuchu i nudności.

Jaki jest skład Betalan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek (Betahistini dihydrochloridum).
Inne składniki leku to celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, kwas cytrynowy, bezwodny, krzemionka koloidalna, bezwodna, talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Betalan – jak stosować ten lek?

Lek Betalan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Zalecana dawka dobowa dla dorosłych wynosi od 24 mg do 48 mg.
Tabletki są podzielne.

Dorośli:
Od 24 mg (3 tabletki po 8 mg lub 1½ tabletki po 16 mg lub 1 tabletka po 24 mg) do 48 mg (6 tabletek po 8 mg lub 3 tabletki po 16 mg lub 2 tabletki po 24 mg) na dobę, w dawkach podzielonych.
Dawkę ustali lekarz indywidualnie w zależności od reakcji pacjenta na lek.
Poprawę stanu pacjenta uzyskuje się czasami po kilku tygodniach leczenia. Najlepsze wyniki terapeutyczne można niekiedy zaobserwować po kilku miesiącach leczenia.

Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Doniesiono o kilku przypadkach przedawkowania leku, przy których w większości nie obserwowano żadnych objawów. Po przyjęciu dawki 200 mg lub większej, u niektórych pacjentów zaobserwowano łagodne lub umiarkowane objawy przedawkowania: suchość błony śluzowej jamy ustnej, bóle brzucha, senność, nudności. Po przyjęciu dawki 728 mg zaobserwowano drgawki. Po wszystkich przypadkach przedawkowania nastąpił całkowity powrót do zdrowia.
W przypadku przedawkowania zaleca się postępowanie zgodne z przyjętymi standardami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Betalan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Betalan z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Betalan w okresie ciąży i karmienia piersią?

U pacjentek będących w ciąży oraz karmiących piersią lek powinno się stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki wynikające ze stosowania przewyższają ryzyko dla dziecka.

Ulotka Betalan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.]

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Betalan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Betalan?

Cena Betalan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Betalan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Betalan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Colinox krople doustne (Opakowanie: 20 ml)Colinox krople doustne (Opakowanie: 20 ml) to wyrób medyczny, wspomagający leczenie dolegliwości związanych z układem pokarmowym, także w przypadku zespołu jelita drażliwego. Produkt zawiera symetykon oraz bakterie Bacillus coagulans.

Krople na wzdęcia dla dorosłych i dzieci mogą być stosowane w przypadku kolek gazowych, aerofagii i współistniejących zaburzeniach flory jelitowej.

Stosowanie zawiesiny wskazane jest…

33.44 

Zastosowanie Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 70 g)Nowoczesna formuła galaretki sprawia, że preparat jest wyjątkowo łatwy i przyjemny w użytkowaniu. Działa kojąco na uszkodzone tkanki, stłuczenia, obrzęki pourazowe oraz siniaki.
Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 70 g) stanowi naturalną ochronę na bazie ziół i substancji aktywnych, co sprawia, że jest niezawodnym środkiem na bolesne problemy skórne. Efekt działania…

61.99 

Zastosowanie Olivenoel krem do skóry wrażliwej 3% oliwy + 5% mocznika (Opakowanie: 50 ml)Olivenoel krem do skóry wrażliwej 3% oliwy + 5% mocznika (Opakowanie: 50 ml) przeznaczony został specjalnie do pielęgnacji skóry suchej i wyjątkowo wrażliwej. Kombinacja odpowiednich składników roślinnych oraz witamin zapewnia profesjonalną pielęgnację, nawilżenie oraz wzmocnienie delikatnej skóry twarzy.
Nie zawiera sztucznych barwników, parabenów, olejków silikonowych olejków…

66.99 

Zastosowanie FUTURO Opaska stabilizująca staw skokowy L (Opakowanie: 1 )FUTURO Opaska stabilizująca staw skokowy L (Opakowanie: 1 ) to stabilizator stawu skokowego, który usztywnia i zapewnia komfort i bezpieczeństwo poruszania się po urazach, kontuzjach i osłabieniu. Produkt jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują wygodę użytkowania.
Efekt działania FUTURO Opaska stabilizująca staw skokowy L (Opakowanie: 1 )FUTURO Opaska stabilizująca staw…

53.17 

Zastosowanie Weleda odprężający płyn do kąpieli - jodła (Opakowanie: 200 ml)Płyn do kąpieli z olejkiem z jodły pomoże ci się odprężyć po ciężkim dniu - cudowny zapach olejku przeniesie cię w krainę marzeń, a substancje zawarte w płynie dodatkowo zadbają o piękno twojej skóry ie wysuszając jej.Efekt działania Weleda odprężający pł…

55.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief