Betanil forte

Betanil forte to lek wykorzystujący korzystne właściwości betahistyny w leczeniu zawrotów głowy pochodzenia błędnikowego. Lek polepsza ukrwienie i dotlenienie narządu równowagi, dzięki czemu łagodzi typowe objawy jak osłabienie, szum lub dzwonienie w uszach, nudności i wymioty. Zapobiega też utracie słuchu u osób z chorobą Meniere'a.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Betanil Forte jest lekiem stosowanym w leczeniu objawów choroby Ménière’a, takich jak:

  • zawroty głowy (z nudnościami, wymiotami),
  • szumy uszne,
  • utrata słuchu.

Skład

Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek.
Jedna tabletka zawiera 24 mg betahistyny dichlorowodorku.

Pozostałe składniki to: powidon K90, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (typ A) i kwas stearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka, to:

Dorośli
Pół tabletki do jednej tabletki, dwa razy na dobę.
Może upłynąć kilka tygodni, zanim zaobserwuje się poprawę.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem. Należy wziąć opakowanie leku ze sobą. Objawy przedawkowania betahistyny to np. nudności, senność i bóle brzucha.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek najlepiej przyjmować z posiłkiem.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie wiadomo, czy stosowanie betahistyny podczas ciąży i w okresie karmienia piersią jest bezpieczne. Dlatego też betahistyny nie należy stosować podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Ulotka Betanil forte

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Betanil forte (forum)

Stosujesz Betanil forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

2 komentarze do “Betanil forte”

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betanil forte. Podziel się doświadczeniami na forum.