Konsultacja merytoryczna:

Behistep

Behistep jest rodzajem leku nazywanego „analogiem histaminy”.

Behistep jest lekiem stosowanym w leczeniu:
choroby Meniere´a – objawy tej choroby obejmują:
– zawroty głowy (zawroty głowy pochodzenia błędnikowego),
– dzwonienie w uszach (szumy uszne),
– utratę słuchu lub problemy ze słyszeniem.

Ten lek działa poprzez poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Powoduje to obniżenie zwiększonego ciśnienia.

Jaki jest skład Behistep, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek.
Każda tabletka leku Behistep, 16 mg zawiera 16 mg betahistyny dichlorowodorku.
Każda tabletka leku Behistep, 24 mg zawiera 24 mg betahistyny dichlorowodorku.

– Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna (PH-101), mannitol, powidon (K-90), krospowidon (typ B), kwas cytrynowy, bezwodny, celuloza mikrokrystaliczna (PH-112), krzemionka koloidalna bezwodna, talk i kwas stearynowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Behistep – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

– Lekarz dostosuje dawkę w zależności od stanu pacjenta.
– Należy kontynuować przyjmowanie leku. Może być potrzebny pewien czas, aby lek zaczął
działać.

Jak stosować lek
– Połknąć tabletkę i popić wodą.
– Można przyjmować tabletkę z jedzeniem lub po jedzeniu. Lek Behistep może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie leku Behistep z jedzeniem może pomoc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Ile leku Behistep należy przyjmować
Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza, ponieważ lekarz może dostosować dawkę.

Zwykle zalecana dawka to:
Pacjenci dorośli
Zwykle zalecana dawka to 24 mg do 48 mg na dobę.
Tabletki, 8 mg: jedna lub dwie tabletki, 3 razy na dobę.
Tabletki, 16 mg: połowa tabletki lub jedna tabletka 3 razy na dobę.

Jeśli pacjent przyjmuje więcej niż jedną tabletkę na dobę, przyjmowanie tabletek należy równomiernie rozłożyć w ciągu dnia. Na przykład, można przyjmować jedną tabletkę rano, jedną w południe i jedną wieczorem.

Należy starać się przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia. Pozwoli to mieć pewność, że stała ilość leku znajduje się w organizmie. Przyjmowanie tabletek o tej samej porze pomoże również pamiętać o zażywaniu tabletek. Lek Behistep nie jest zalecany do stosowania u dzieci.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku, jeśli pacjent lub ktoś inny przyjął zbyt wiele tabletek leku Behistep (przedawkowanie), mogą wystąpić mdłości (nudności), senność lub bole brzucha. Należy niezwłocznie udać się do lekarza lub do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Behistep.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Behistep – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Behistep można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednakże lek Behistep może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie betahistyny z jedzeniem może pomoc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Behistep w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować dichlorowodorku betahistyny, jeśli pacjentka jest w ciąży, chyba że lekarz zadecyduje, że jest to absolutnie konieczne. Należy poradzić się lekarza.

Nie należy karmić piersią w przypadku przyjmowania dichlorowodorku betahistyny w postaci tabletek, chyba że zezwoli na to lekarz. Nie wiadomo, czy betahistyna przenika do mleka matki.

Ulotka Behistep – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BEHISTEP, 16 mg; 24 mg, tabletki (Betahistini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 56 razy

Rozmiar plku 118.10 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Behistep m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BEHISTEP, 16 mg; 24 mg, tabletki (Betahistini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 397.27 KB

Cena - ile kosztuje Behistep?

Cena Behistep i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Behistep.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Behistep? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Behistep”

  1. Stosuję od kilku dni, na razie nie ma żadnego efektu. Opis podaje, że rezultaty pojawiają się o kilku tygodniach…
    Cięzko bedzie wytrzymac tak długo na pierwsze efekty, ale jestem dobrej mysli. Wtedy będzie można wydać pełną opinię.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Perio Aid Intensive Care żel do zębów (Opakowanie: 75 ml)Perio Aid Intensive Care żel do zębów (Opakowanie: 75 ml) jest specjalistycznym żelem do szczotkowania zębów, który szczególnie dobrze sprawdza się po leczeniu stomatologicznym, w przypadku nadmiernego nagromadzenia się płytki nazębnej lub do stosowania w innych miejscach jamy ustnej, które tego wymagają.

Żel do mycia zębów można…

22.99 

Zastosowanie Fittydent sensitive krem do protez (Opakowanie: 40 g)Wypróbuj krem, który zapewni stabilność, ochronę i pielęgnację twojej protezie zębowej. Fittydent sensitive krem do protez (Opakowanie: 40 g) zapobiega poślizgowi i przesunięciom protezy, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko uszkodzenia błon śluzowych w obrębie jamy ustnej. Produkt zawiera aloes, który wzmacnia dziąsła, łagodzi podrażnienia i owrzodzenia. Ekstrakt z mirry…

34.99 

Verdin Complexx Krople Trawienne (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

8.35 

Ambrosol TEVA (Opakowanie: 120 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.36 

Zastosowanie Weleda Szampon i żel do mycia z nagietkiem (Opakowanie: 200 ml)Ten subtelnie pachnący szampon i żel do mycia dla dzieci i niemowląt łagodnie oczyszcza skórę oraz włosy dziecka, równocześnie delikatnie je pielęgnując.

Olejek sezamowy oraz cenny olejek migdałowy działają natłuszczająco, chroniąc przed wysuszeniem i sprawiają, że skóra i włosy pozostają doskonale nawilżone i…

34.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief