Konsultacja merytoryczna:

Virtago

Betahistyna jest lekiem nazywanym analogiem histaminy.

Lek Virtago stosowany jest w leczeniu:
Choroby Ménière’a, do objawów której należą:
– zawroty głowy;
– szumy uszne;
– utrata lub zaburzenia słuchu.

Lek ten działa poprawiając przepływ krwi w uchu wewnętrznym. Powoduje to obniżenie ciśnienia.

Jaki jest skład Virtago, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest betahistyny dichlorowodorek. Każda tabletka zawiera 8 mg, 16 mg lub 24 mg betahistyny dichlorowodorku.

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, powidon, krospowidon, kwas cytrynowy bezwodny, krzemionka koloidalna bezwodna, talk i kwas stearynowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Virtago – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

– Lekarz dostosuje dawkę w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.
– Nie należy przerywać stosowania leku. Skutki działania leku mogą pojawić się po pewnym czasie.

Jak stosować lek Virtago
– Tabletki należy połykać, popijając wodą.
– Tabletkę należy przyjmować w trakcie lub po posiłku. Jednak lek Virtago może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie leku Virtago w trakcie posiłku może złagodzić problemy żołądkowe.

Jaką dawkę leku Virtago należy przyjąć
Zawsze należy przestrzegać wskazówek lekarza, ponieważ lekarz może dostosować dawkę.
Zalecana dawka to:

Dorośli
Zalecana dawka wynosi 24 mg do 48 mg na dobę.
Tabletki 8 mg: jedna lub dwie tabletki trzy razy na dobę.
Tabletki 16 mg: połowa lub jedna tabletka trzy razy na dobę.
Jeśli pacjent przyjmuje więcej niż jedną tabletkę na dobę, dawkę należy równomiernie podzielić. Na przykład: należy przyjąć po jednej tabletce rano, w południe i wieczorem.
Tabletki należy przyjmować o stałej porze każdego dnia. Umożliwi to utrzymanie stałego stężenia leku w organizmie. Przyjmowanie leku o stałej porze ułatwi pamiętanie o konieczności przyjęcia tabletek.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Virtago u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia zbyt dużej liczby tabletek leku Virtago (przedawkowania) mogą wystąpić nudności, senność lub ból żołądka. Należy niezwłocznie porozmawiać z lekarzem lub udać się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Virtago.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Virtago – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Virtago można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednak lek Virtago może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe. Przyjmowanie betahistyny w trakcie posiłku może złagodzić problemy żołądkowe.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Virtago w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

O ile lekarz nie zdecyduje, że jest to bezwzględnie konieczne, leku Virtago nie należy stosować, jeśli pacjentka jest w ciąży. Należy zasięgnąć porady lekarza.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, w trakcie stosowania leku Virtago nie należy karmić piersią. Nie wiadomo, czy betahistyna przenika do mleka matki.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jest mało prawdopodobne, aby betahistyna wpływała na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jednak należy pamiętać, że choroba, w leczeniu której stosowany jest lek Virtago (choroba Ménière’a) może powodować zawroty głowy lub nudności i wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Virtago – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VIRTAGO, 8 mg; 16 mg; 24 mg, tabletki (Betahistini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 312.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Virtago m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VIRTAGO, 8 mg; 16 mg; 24 mg, tabletki (Betahistini dihydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 327.34 KB

Cena - ile kosztuje Virtago?

Cena Virtago i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Virtago.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Virtago? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Wiele kobiet zdecydowanie woli nosić pończochy, a dzięki marce Veera i jej Pończochom przeciwżylakowym 140 DEN Mikrofibra Premium nawet pomimo problemów z krążeniem i powstawaniem pajączków nie muszą rezygnować z tego luksusu.

Krople Dierol to suplement diety zawierający szczep Saccharomyces boulardii oraz cynk. Preparat polecany jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych do stosowania podczas antybiotykoterapii jako wsparcie dla odbudowy naturalnej mikroflory jelitowej.

DENTOSEPT COMPLEX JUNIOR Mięta płyn działa antybakteryjnie i niszczy drobnoustroje odpowiadające za stany zapalne dziąseł. Wzmacnia szkliwo i zabezpiecza przed próchnicą. Skutecznie odświeża oddech.

ELGYDIUM MICROBALL MEDIUM Wybielająca szczoteczka do zębów posiada mikrogumki na włóknach i odpowiednio przycięte włókna. Dokładnie usuwa płytkę nazębną oraz oczyszcza przestrzenie międzyzębowe.

Pulneo, to lek w postaci syropu zawierający fenspiryd – substancję o właściwościach przeciwzapalnych i rozkurczających oskrzela. Preparat skuteczny w leczeniu objawów takich jak: kaszel i odkrztuszanie w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.

Ibum, zawiesina dla niemowląt od 3 miesiąca życia, zawiera ibuprofen działający przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek wskazany w przebiegu bolesnego ząbkowania oraz w celu łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.

Preparat dla osób, które chcą uzupełnić swoją codzienną dietę w bakterie probiotyczne. Suplement diety Swanson Ultimate 16 Strain Probiotic w postaci kapsułek wegetariańskich zawiera również cenne minerały oraz fruktooligosacharydy.

Kwasy tłuszczowe wielonienasycone z rodziny Omega-6, a przede wszystkim kwas linolowy (LA), kwas gamma-linolenowy (GLA), a także witamina A to najcenniejsze substancje zawarte w unikalnym Oleju z ogórecznika marki Oleofarm.

Witaminy, które wykazują działanie wspomagające procesy krwiotwórcze to witaminy B6, B9 oraz B12. Połączenie tych trzech cennych składników znajdziemy w preparacie InnovitumB, który przeznaczony jest dla noworodków, niemowląt i dzieci.

Krople Compliflora Baby to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający dwa szczepy bakterii kwasu mlekowego. Preparat do postępowania dietetycznego w trakcie antybiotykoterapii u niemowląt, dzieci oraz dorosłych.

Vitrum Senior z likopenem to preparat witaminowo-minerałowy, który dedykowany jest osobom po 50 roku życia. Regularne przyjmowanie suplementu, pomaga uzupełniać niedobory witamin i minerałów oraz wpływa na ogólną poprawę kondycji organizmu.

Sok z brzozy BIO bez dodatku cukru polecany jest do picia dla całej rodziny. Zamiast słodkich napojów, podawaj dziecku pyszny, naturalnie słodki sok z brzozy. Rekomendowany jest zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym!

Suplement diety Biaron System baby płyn to preparat zawierający cholekalcyferol, czyli witaminę D. W składzie zastosowano również wyciągi z owoców aronii, dzikiej róży i czarnego bzu. Do stosowania u dzieci powyżej 6. miesią…

OLIMP Chela-Mag B6 Cardio to suplement diety, który dostarcza organizmowi witaminy z grupy B i magnez. Dzięki temu wspomaga funkcjonowanie systemu sercowego i pobudza organizm. Zapobiega skurczom mięśniowym.

Degasin, to preparat zawierający w składzie symetykon – składnik wpływający korzystnie na pracę jelit i znoszący dolegliwości, takie jak: wzdęcia oraz ból brzucha związany z gromadzeniem się gazów w żołą…

Jedno z najlepszych źródeł błonnika pokarmowego, czyli łupinę nasienną babki jajowatej w sproszkowanej postaci znajdziemy w suplemencie diety Colon S. Preparat polecany jest jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania jelit.

Preparat polecany dla osób, które chcą wesprzeć działanie swojego układu odpornościowego przed okresem zwiększonego ryzyka zachorowań na grypę i przeziębienie. Suplement diety Rutinacea Max D3 zawiera m.in. rutynę, selen oraz witaminy C…

Olimp Sojavit 85 to produkt zawierający w 99% izolat białka sojowego, wskazany dla osób nietolerujących białka zwierzęcego, wegetarian oraz wszystkich osób aktywnych fizycznie, które pragną przyspieszonego rozwoju masy i siły mięśni.

Nebulizator AeroGo to urządzenie, które zalecane jest do stosowania w leczeniu chorób układu oddechowego u dzieci i dorosłych. Produkt wyróżnia się wbudowanym modułem MP3, który pozwala na nagrywanie plików audio i…

OWOC Głogu jest całkowicie naturalnym wyrobem, który korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Ponadto działa moczopędnie i przynosi relaks oraz uspokojenie.